1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Işte O An - 3. Gün

'Forum Oyunları' forumunda Yeliz tarafından 7 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

Etiketler:
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Yeliz

Yeliz Admin Site Yetkilisi

Eve geldiniz ve adınıza elçilikten gelme kalınca bir zarf geldiğini gördünüz. Hemen hızlıca açtınız ve hem Türkçe hem de İngilizce uzun bir yazıyla karşılaştınız. O anki heyecanınızı frenlediniz ve sakin sakin okumaya başladınız. Olay şu: Siz aslında bir Türk aile tarafından evlatlık edilmişsiniz ve biyolojik aileniz sizi geri almak için elçiliğe başvurmuş. Google’da küçük bir araştırma yaptığınızda, biyolojik ailenizin İngiltere’nin hatırı sayılır ve zengin bir ailesi olduğunu gördünüz. Kısa bir telefon görüşmesi yaptığınızda, sizin bir gecelik kaçamak sonrasında rahme düştüğünüz anlaşıldı. Bu yüzden de sizi Türkiye’de terketmek zorunda kaldıklarını öğrendiniz. İşte o an ve sizin yapacaklarınız...
    17899.jpg
    Yarışma Sorusudur! Yarışma detayları için: http://gelinolmak.com/forum/threads/iste-o-an-yarismasi-basladi.4288/#post-160479

2. fatmaözdl

fatmaözdl Aktif Üye+

Beni buyuten ailemle hicbir sey olmamis devam ederdim.

3. korkmazgamze

korkmazgamze Uzman Üye+

Beni büyüten ailemden asla vazgeçmezdim , gerçek ailen atarken onlar sahiplendiler onlar geceleri korktugunda sarılıp öptü , annelinin kocaman sevgisini babanın ise güvenini verdi sana, ay allah korusun ama kimsenin başına böylr bi durum gelmesin ama ben gerçek ailemi istemezdim ne olursa olsun bir anne veya baba çocuğunu ne kadar kütü durumda olursa olsun bırakmamalı onlar o hayatında kalsın ...

hilalozer bunu beğendi.
  4. samiiz

samiiz İnci Üye+

Beni bırakıp giden insan benim ailem olamaz yıllar sonra nolmuşta akıllarına gelmişim o kadar zaman geçmiş arayıp sormamışlar bu saatten sonrada sormasınlar yani beni büyüten en kötü ve en iyi zamanımda yanımda olan ailemle yaşamaya devam ederdim

5. Yeliz

Yeliz Admin Site Yetkilisi

Valla ben olsam ailemle konusur, bir oyun yapacagim bozuntuya vermeyin derdim. Ingiliz'e de donup tamam olabilir, ama islemlere baslamadan once 1 ay beraber zaman gecirelim derdim. Ingiltere'ye giderdim, sunu bunu istiyorum diye paralari toplardim. Velayet istiyorsan benim istediklerim olmali, bunca zaman beni disladiniz diye vicdan yaptirirdim. Sterlinleri toplar, yok ben sizi sevmedim deyip geri donerdim. Ailemle de catir catir yerdim o parayi :D 1 sterlin 4.51 lira :D

gzdekbly, esrahakan, mldfyz ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  6. Aylin

Aylin Süper Üye+

O aileyle tanışmadan öte gitmem mümkün değil. Beni ailem anneciğim en kıymetlimdir, babişkomdur, abimmdir. Gerisi tırı vırıııı! Sadece yıllarca merakımdan ölmemek içün sadece bi tanışırım o kadar!. Hatrı sayılsın sayılmasın isterse kralı oldun benim olarla gönül bağım yok napıyım onları?

hilalozer ve Mrstpc bunu beğendi.
  7. aysemre3840

aysemre3840 İnci Üye+

Tanışırdım neler oldugunu ögrenir sonrasında iki taraflada görüşürdüm türk aileyi de sorgulardım neden evlatlik oldugumu söylemedikleri için belli bir yaşa gelindiginde böyle şeylerin söylenmesi taraftariyim(çevremde böyle bir durum var) tabibki gönül bagim olan insanlar benim icin daha kıymetlidir ama öbür tarafida tanimak isterim

Yeliz ve gulakinn bunu beğendi.
  8. elaedadnz

elaedadnz Uzman Üye+

çok şaşırırdım hiç birşey olmamış gibi davranırdım tanışmak isterdim ama karşı tarafla.aile demek büyütmek kollamak okutmak demektir.diğer taraf gibi uzaktan izlemek elçilikle kağıt gönderip bulmak değil:)

9. FATMA AHMET

FATMA AHMET Uzman Üye+

bebni bu yasıma kdar büyütüp besleyen sevinçliyken sevinen üzüntülüyken üzülen ailem dururken bir gecelik heves sonucu beni atan aileyi istemezdim bu yasıma kadar haberim bile olmadıysa bundan sonrada olmasın en güzeli..

10. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

büyük bir şok geçirirdim orası kesin :eek::eek: şoku atlattıktan sonra büyüten mi yoksa doğuran mı diye düşünürdüm. Beni geceler boyunca uykusundan feragat ederek bakan, belki de kendisi yemeyip yediren, giymeyip giydiren aileme asla sırt dönmezdim. Terkedilmeyi asla kabul edemezdim. Madem zengindiniz o zaman da bana bakabilirdiniz bir kenara atıp terketmezdiniz diye kendi kendimi dolduruşa getirirdim :D ve diğer aileyle görüşmezdim. Kendi ailemle hiç birşey olmamış gibi yola devam ederdim :rolleyes::rolleyes:

merveyksl, Ebru ve seyymanur bunu beğendi.
  11. hilalozer

hilalozer Süper Üye+

Önce sağlam bi şok geçirirdim. Sonra aileme gider herşeyi anlatmalarını isterdim. Zaten büyük şok geçirmişsem belli ki beni öz evlatlarından ayırmamışlar.. Gerçek ailemle tanışırdım mutlaka. Onlar nasıl ki bi zevk uğruna beni yapmışlar, sonra da başlarından atmışlar. Bende onları kullanamasam da paralarını kendi zevklerim doğrultusunda kullanır, sonra bana yaptıkları gibi başımdan atardım. O günden sonra kendi ailemle zengin bi ömür geçirirdim :D Düğünümü de sarayda yapar, triplex villa da yaşar, lamborghini arabamla işe gelir giderdim :D :D :D

merveyksl, SMHCNR, Nazmiyee ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  12. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Şaşırırdım, çok şaşırırdım illaki sinirlerim alt üst olurdu ama kendi ailemden asla vazgeçmezdim değil kraliyet ailesi dünyanın en zengini olsa bile.. ama aileme de kızardım en azından bunu bana açıklamalarını beklerdim zaten vazgeçmeyeceğim onlardan beni doğurmasa bile bu yaşa sarılarak öperek getirmiş bir dediğimi iki etmemiş, hasta olduğum zamanlarda başımda durmaları yeter. her ne olursa olsun onları yok sayıp önüme devam ederim.

SMHCNR bunu beğendi.
  13. mustafulden

mustafulden Uzman Üye+

Yaşadığım şoktan sonra ailenin sorgulardim neden bana bunu aciklamadiklarini daha sonra i aileyle tanisirdim ama beni buyutendir benim annem benim için uzulen diğerinin biyolojik katkısı diisnda tek bir katkısı yok zaten bende ama onlar kendilerini affettirmek için birşeyler yapacaklardır mutlaka tabi o parayı ailem için kullanır daha sonra bende onları yüzüstü bırakır giderdim :D

14. merveyksl

merveyksl Uzman Üye+

Beni bütüten yıllardır kaldıgım ailemle kalırdım çocuķ dogurup bir kenara fırlatılan birsey degildir.asla ve asla onları görmek istemezdim zamanında yanımda olmayan aileme tepkili olurdum:)

sedaozer bunu beğendi.
  15. türkan

türkan Süper Üye+

İngilizcem iyi değil anlaşamam ben onlarla :cokkomik:cokkomik:cokkomik:cokkomik:cokkomik Şaka maka buz keserdim şoku atlatınca önce kendi ailem ile konuşurdum.. Sonra tabiki o ile ile konuşurdum ama o kadar kalkıp annem babam diyemem benim güzel ailem bana yeterkarnında taşımakla anne olunamz büyütmekle olunur

HATİİCE, gzdekbly ve GulGrnc bunu beğendi.
  16. Merve İhsan

Merve İhsan İnci Üye+

Gerçekleri öğrendikten sonra bunalıma girerdim sanırım. :sersem Psikolojim düzene girmeye başladıktan sonra ise beni büyüten ailemi sorgular ve anlayışla karşılarım. Ne de olsa beni kendi öz çocuklarıy mışım gibi büyütmüşler. Belki de beni kaybetmekten korkmuşlardır. Daha sonra biyolojik ebeveynlerim ile tanışırdım. Tabi beni terkeden ailemin yanına gitmek asla mantığıma sığmaz ve gurur meselesi yapar, beni görmek, tanışmak isteyen kişi yanıma gelir der, Türkiye'ye gelmelerini söylerdim. Tabi bende yabancı dil alt seviye de olduğu için tercümancı getirmelerini isterdim. Tabi kendileri Türkçe bilmiyorlarsa şayet. Biyolojik aileme hesap sorar, sert bir tavır sergilerdim ve şimdi neden beni geri almak istediklerini öğrenirdim. Sonuçta aradan 20 sene geçmiş. Anne baba oldukları yeni mi gelmiş akıllarına. Açıklamalarını dinledikten sonra ise benim ailemin beni büyüten insanlar olduğunu söyler kapıyı gösterirdim.

sedaozer bunu beğendi.
  17. sumeyyesinan

sumeyyesinan Uzman Üye+

şok geçirirdim o ne ya :D sonra ingiltereye bir telefon açardım hey cemaat düğünüm var gelin bakalım şu masraflar size ait derdim :D evlatlık alan annemi babamıda giyindirir kuşandırır düğünde karşıma alıp şıkkıdımıkkıdı oynardım :Dhayal dünyam çok mu geniş ne :D

merveyksl ve hilalozer bunu beğendi.
  18. Ezgi

Ezgi Aday Üye

Soruyu okuduktan sonra kendi kendime bir süre düşündüm.Gerçekten ne yapardım.
    Öncelikle mutlaka görüşürdüm.Yanında olduğum aileme benden neden sakladıklarını da sorardım.Görüştüğümüz de onları dinler inanmış gibi yapar tam bana alıştıkları,sahiplendiklerini,benimsediklerini düşündükleri anda ben onları yüz üstü bırakır beni bu yaşa getiren ailemin yanına dönerdim. Tabi o saatten sonra hayatım ne şekilde gider bilemiyorum ama çok şeyin değişeceği kesin..

Ebru, Sahra ve hilalozer bunu beğendi.
  19. naciyegemen

naciyegemen İnci Üye+

ohaaaaaaa felan olurdum heralde :D ama asla beni büyüten hastalığımda yanımda olan beni bırakmayan ailemden vazgeçmezdim :) ama gerçek ailemden de hesap sorardım beni neden bıraktıklarını öğrenirdim ama asla onlarla gitmezdim :)

20. aşksınsen

aşksınsen Uzman Üye+

İngilizce olarak beni dogurmussun eyvallah da bakmayı unutmussun yeni mi aklına geldim derdim:D telefonu kapatırım. Türk olup fakir ama gururlu ailemi tercih ederim:rolleyes: büyüten ailemi arayip gercekleri öğrendigimi soyler teşekkür eder ve hayatıma devam ederdim :p

Ebru, hilalozer, sedaozer ve 1 kişi daha bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş