1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Hazır Gelinlik Mi Yoksa Özel Dikim Mi?

'Gelinlik' forumunda Seda tarafından 5 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Gelinlik alışverişine çıkınca çoğu gelin adayı diktirmekten çekinir, hazırda olan modellerden ufak tefek değişikler yapılmasını ister.

Ben tamamen üzerime ve kendi zevkime göre olan bir gelinlik giymek istedim özel diktirdim, peki ya siz ne düşünüyorsunuz?

Gelinliğinizi hazır mı alacaksınız yoksa kendinize özel mi diktireceksiniz ;)

DAMLA01, Songül5555, bsyl ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  2. Ezgi

Ezgi Aday Üye

şuan bakma aşamasındayım ama hep bir gelinliğin bir yerini beğeniyorum :p
    Bu yüzden özel dikim istiyorum ama çok iyi araştırmak lazım.Sonuç hüsran olabilir.Daha önce dikmiş olduğun gelinliklere bakmak gerek diye düşünüyorum.

3. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Parçalarını kendim beğenip özel dikim yaptırıcam inşallah (ahh bir bulabilsem ) :)

4. gozdeincii

gozdeincii Aktif Üye+

Bende özel diktirmeye karar verdim kafamdaki model de belli aslında, kabarık ve sırt detayı istiyoruumm.. bu fotoğraf belki size de yardımcı olur :) 10660244_436257843181800_5625413426966087973_n.jpg

Hatice ve yildiz bunu beğendi.
  5. seda-emir

seda-emir Aktif Üye+

Ben ozel dikim diyodum tam kendi istedigim gibi cazip geliyodu ama biraz dikim vakalari okudum kotu tul kullanilmis istedigi dantel olmamis vs. Gozum korktu :/

6. insomnia

insomnia Üye+

Netten begendim ve siparisimi olculerime gore dikilmesi icin verdim 1ay once ve pazar gunu ilk provam vardi kesinlikle ozel dikimi tercih etmisim hayal kirikligina kesinlikle ugramadim istedigim sekilde olmustu tabi daha yarimdi uzerime gore degisiklikler yapilcak. Allah herkesin gonlune gore versin :D

7. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

Internette begendigim modeller var ama diktirmeye cesaret edemedim.Model ve dikim cok iyi olsa da uzerimde nasil duracagini bilmedigim icin riskli geliyor.Hazir bir gelinlik begendim, benim olculerime gore dikilcek.Hazirlik asamasinda icim rahat olur diye dusunuyorum :)

8. mmlke

mmlke Uzman Üye+

ben çok kararsız bir insanım o yüzden asla diktiremem ya sonra beğenmezsem kesinlikle hazır alırım diyordum fakat hazır gelinlikleri beğenemedim. tesettürlü de olunca hazır da istediğim gibi bulamadım. mecbur diktirmeye karar verdim. gelinlikçimdeki modellerden birleştirme yaptım ve kendime özgü bi gelinlik çıktı ortaya çok da beğendim iyiki diktirmişim diyorum şimdi :)

9. melisgelin

melisgelin İnci Üye+

Benim ilk tercihim hazirdan yanaa en fazla üstüme oturmazsa o ayarlanir. En bastan bir dikim istemiyorum cunku ortaya cok vasat seylerde çıkabiliyor iyi bir gelinlikci bulmak lazim

yeni_gelin bunu beğendi.
  10. Pinar2829

Pinar2829 Yeni Üye

Çok güzel bir başlık olmuş ;) ben istediğim modelli kafamda planladığım gelinliği henüz göremedim . aslında hiç hazır almayı düşünmedim de. diktirmeye odaklı olduğumdan olsa gerek ilk girdiğim gelinlikçide diktirmeye karar verdim. aralıkta sözleşme imzalayacagim inşallah .

Aromatikbitki ve tuğbabenli bunu beğendi.
  11. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

bende özel diktirdim ve iyi ki diyorum.. kendi zevkime göre oldu,hayal kırıklığı yaşamadım. modaevimden çok memnun kaldım. bilindik bi yerse özel dikim konusunda gözünüzü korkutmayın kızlar :)

12. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Ben hazir gelinlikleri tam olarak begenememistim bir turlu birinin etegini birinin askisini:p haliyle sonrasinda ozel dikime karar verdik nisanligimda ozel dikim yapilmisti o yuzden diktirecegim yere de guvendigim icin oyle olur olmaz diye bir dusunceye kapilmamistim dogrusu asamalari ve son haliyle asagidaki gibi olmustu:p
    Ilk iki gelinlik gosterdigim orneklerdi etek ucunda cicekler olsun oyle uzun kuyruklu olsun yan resimdeki gibi de askilari olsun istemistim kumaslari da esimle beraber gidip begenmistik sonrasinda da cok icime sindi seve seve giydim:p
    PhotoGrid_1478854938084.png

13. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Benimde beğendiğim iki model var o zamana fikrim değişir mi bilmiyorum ama birinin eteğini beğendim sırf güpür diğerinin de sırtnı oda dekolteli biraz bakalım özel dikip yaptırırım diye düşünüyorum :)

14. Deniz Medine

Deniz Medine Uzman Üye+

bende gelinliğimi özel dikim yaptırdım.her bir köşesi benim zevkime göre ayarlanması ve her aşamada gelinliğimin kendi düşüncelerimle dikilmesi,benim için özel olan buydu :asikhazır olanları giymeyi tercih etmedim.zaten hayalimdeki gelinliği bulmam çok zordu fazlasıyla detaylı bir gelinlikti.tabi gelinlikçiyi seçmekte zordu ama ben gelinlikçileri gezerken istediğim tarzda gelinliği anlatırdım ve ona benzer dikimlerin yapılıp yapılmadığına,yapıldıysa nasıl olduğuna bakardım.bu şekilde seçim konusunda aklınızda zaten bir şey oluşuyor yani kısacası özel dikim en iyisi :begendim

bsyl bunu beğendi.
  15. melodika

melodika Uzman Üye+

Gelinliğimi Antalya da bir mağazada diktiriyorum kızlar hazır gelinlikten denedim lakin hem benim bedenim değildi hem satılmışti mağazanin adı Eslina ışıklarda çok güzel modeller var ve gerçekten ilgililer sağolsunlar :) en uygun bu başlığı buldum :) @mmlke @yeni_gelin

Büşra yağmur ve yeni_gelin bunu beğendi.
  16. mmlke

mmlke Uzman Üye+

mağaza ismi hiç yabancı gelmedi düğün vakti uğramış olabilirim hatırlamıyorum: P inşallah gönlüne göre olur canım

melodika bunu beğendi.
  17. yeni_gelin

yeni_gelin İnci Üye+

öncelikle hayırlı olsun canım :) :asikinstagramdan gelinlik modeli çokça paylaşmışlar inceledim :) birşey daha sormak istiyorum Arya sposa diye bir yer var dedemanda gittin mi acaba oraya. yoksa sadece ışıklardamı baktın :) birde ayıptır sorması ama esilada fiyat aralığı nasıldı :))) çk soru sordum galiba hakkını helal et :D :D:arzula

melodika bunu beğendi.
  18. melodika

melodika Uzman Üye+

Olabilir çünkü çok dikkat çekiyor vitrini:arzula
    İnşallah sağolasın canım:alkis
    Tabi ki sorabilirsin fikir paylaşacağız tabi ki hiç sorun değil :cak öncelikle Dedeman a hiç gitmedim :cabala ışıklar full gelinlikçi olduğu için açıkçası başka bir yere bakma ihtiyacı bile duymadım ve o kadar gelinlik bakmama rağmen ilk denediğim gelinliği aldım:cokkomik fiyat aralığı modele ve detaylarına göre çok farkediyor benim gelinliğim üç boyutlu ve tamamen el işçiliği ve hazır değilde üstüme göre dikilcegi için fiyatı 3000 TL (3500 den indirim yaptı sağolsun)

bsyl ve yeni_gelin bunu beğendi.
  19. yeni_gelin

yeni_gelin İnci Üye+

sağol canım cevapların için :):asik hazır üstüne göre bulursan fiyat düşüyor o zaman :) öylemi

melodika bunu beğendi.
  20. melodika

melodika Uzman Üye+

Biraz daha düşüyor sonuçta tekrar özel dikim olmuyor ve orda sergilenen malı almış olduğun için fiyat farkı oluyor canım rica ederim her zaman yardımcı olmaya çalışırım düğünlerimiz yakın zamanda paslasiriz :* :)

yeni_gelin bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş