1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Hamilelikte Bebeğin Hareketleri

'Hamilelik' forumunda didemgöksun tarafından 22 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. Nerec

Nerec Uzman Üye+

Az kalmış canım hissetmene , bı süre sonra karnın şekilden şekile girecek :D ayy yeter az kipida diceksin :)

tuğbabenli bunu beğendi.
  2. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Valla cnm biz 13 haftalığız daha bir haftadır içimde kelebek var gibi oluyor uyanıyorum benim ki başka birşey ama ney onu bilmiyorum, doktor en erken bu haftalarda başlar ama anneler bilemez anlamaz ilk gebeliklerde 16-20 haftaları bulur dedi. zayıf isen daha çabuk olurmuş ben zayıf değilim. Senin bebis sakin de olabilir.

3. bircanburak

bircanburak İnci Üye+

ben 18. haftada hissetmeye başladım. Önce sanki baloncuk patlıyo gibi birşeydi şimdi tamemen tekmeye döndü :asik kişiden kişiye değişir tabi bu ilk gebeliklerde geç hissediliyormuş:)

tuğbabenli bunu beğendi.
  4. ertekin

ertekin İnci Üye+

Direk tekme olduğunu anlıyorsanız benim ki hareket değil demek ki bir şeyler batıyor gibi ama hak getire kim bilir ne ben ne olduğunu anlayana kadar çocuk doğacak :))) yarın detaylı ultrason var çok heyecanlıyım:)

tuğbabenli, bircanburak ve melodika bunu beğendi.
  5. KübraTM

KübraTM Uzman Üye+

Ben 1 ay önce yani 16.haftama girmeden hissetmeye başladım. İlk başlarda böyle kıpır kıpır, daha sonra daha da belirgin olmaya başladı. Minik oğlum Kendisini erken belli etti :):alkis:asik

tuğbabenli, Maşuk ve bircanburak bunu beğendi.
  6. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Tatlım dün akşam böyle sürekli kanat çırpıp durdu birşey bağırsak hareketleri mi bebis mi anlamadım. Sanki elektrik telinden ses gelir ya öyle bir titreşim bebiş mi ?

KübraTM bunu beğendi.
  7. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Evet yardı ettiğin minik bebiş:) Önce böyle hissedersin sonra iyice belli eder 34 lü haftalardan sonra karşıdan bakan bile görür hareketlerini :)

tuğbabenli ve KübraTM bunu beğendi.
  8. KübraTM

KübraTM Uzman Üye+

Valla canım titreşimi bilmem.Benim ki direk pıt pıt vuruyordu. Sonra geceleri yatarken tek tarafa toplanıyordu :) Ama erkek bebek erken hareketlenir diyorlardı da doğruymuş. Eminim seninki de bebiştir. Kız çocukları biraz geç hareketlenirmiş. Ben öyle biliyorum :)

tuğbabenli bunu beğendi.
  9. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Ay inş o günlere de geliriz eşim de çok sabırsız hissetmek istiyor oda :baybay

Glsrnysf bunu beğendi.
  10. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Inşallah:) 22. Haftalarda filan benim eşim hareketlerini elini karnıma koyunca hissediyordu ama bizim minik babası elini koyunca hareketlerini keserdi oyun yapardı babasına :p

ertekin ve tuğbabenli bunu beğendi.
  11. ertekin

ertekin İnci Üye+

Benim de aynı eşim elini koyunca susuyor :)))

12. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Ay kızlar 3-4 gündür akşamları eşim kitap okuyor bize sakiniz ama ben konuşunca böyle minicik ayaklar tekme atıyor gibi arka arkaya vuruyor susunca duruyor :D ay anneyi konuşturmayan bebişim var galiba babayı dinleyecek hep. Bir de gece uyanıyorum içimde birşey hareket edince istemsiz. Ama o tekme hissi çok farklı bir şeymiş valla istemsiz akıyor gözümden.

aysunbalkis, mrvchn ve mldfyz bunu beğendi.
  13. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Yaa masallahh kuzucuga<3 bende hissetmek istiyorum simdi pit pit biseyler hissediyorum aksam uzaninca ama gaz sanirim oyle belirgin birsey degil cunku ara ara hissediyorum bide bazen uzun suruyor mesela o yuzden degildir diyorum boyle hissetmeyince zor panikliyorum:(

aysunbalkis ve tuğbabenli bunu beğendi.
  14. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

hahah gaz olur mu kız bebiş işte küçük olduğu için bebişin hareketlerinin titreşimleriymiş o pıt pıt atanlar. başta damar atar gibiydi sonra seyirme gibi oldu sonra pıt pıt atıyordu iki hafta önce falan küçük bir şey hop yer değiştiriyor gibi kayıyor şimdi de tekme başladı :) kesin tekme diyorsun yani bariz belli ne istiyor işte onu bilemiyorum :D

mldfyz bunu beğendi.
  15. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

:Day gercekten mi ama erken diye yaziyor okudugumda daha 16.haftaya giriyoruz bugun biz o yuzden oyle okudukca ben konduramiyordum insallah oyle tekme zamanlarina gelelim bizde bi icim rahatlasin:)

shqiptare ve tuğbabenli bunu beğendi.
  16. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

Annelik kitap işi değil meldoş :) minik ben burdayım anne hisset beni diye dürtüklüyor seni büyüyorum anne diyor;)

tuğbabenli ve mldfyz bunu beğendi.
  17. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

:)yerim onu insallah oyledir bulantilarda cok olmamisti zaten kesildi iyice bende bir sekilde hissetmeye calisiyorum onu o yuzden iyi geldi bunlari duymak bana:)

tuğbabenli ve shqiptare bunu beğendi.
  18. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

Fırsat buldukça uzat ayaklarını koy elini karnına konuş onunla sana tepkilerini daha çok hissetmeye başlarsın ;)

mldfyz ve tuğbabenli bunu beğendi.
  19. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Ayy aglayasim geldi:(:) konusuyorum hep ama dedigin gibi deneyecegim saol canim:*

shqiptare ve tuğbabenli bunu beğendi.
  20. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Babası konuşsun babası bizim ki gibi babacıdır belki :D

shqiptare ve mldfyz bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş