1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Hamilelerin Muayene Günlüğü -2

'Hamilelik' forumunda Glsrnysf tarafından 17 Mart 2017 tarihinde açılan konu

1. lülü

lülü Uzman Üye+

Sabah 10:30 dan beri hastanedeyiz :ayipettinçok sıkıldım beklemekten.şeker yüklemesi va tahliller yapıldı kan vere vere daraldım.yemek yemek istiyorum keşke akşam tıka basa karnımı doyursaydım:confused:sabah kaltığımda kurt gibi açtım:Dbu arada bugün ayrıntılı ultrasyon da yapılacak bizim bebiş her zamanki gibi yan yatıyo net bakamadık tekrar kontrole giricez.bugün burdayız o_O

2. Sinem_469

Sinem_469 Yeni Üye

Bende yeni muayeneden çıktım kızlar çok şükür hersey yolunda 2 kilo vermişim sadece kalp atışını derinden duyduk ultrasonda 6+1 göründü son adetime göre 7+3 tü bu normal mi

ertekin ve cikolatalikek bunu beğendi.
  3. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

Geç döllenme geldi aklıma canım muhtemelen öyle olmuştur doktorun bir şey dedi mi bu konuda?

4. Sinem_469

Sinem_469 Yeni Üye

Aynen benim yumurtlama günüm 11 nişandı doktor 17 ya da 18 Nisanda olmuş dedi

5. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

Çarşamba günü randevum vardı kalp atışlarını duyacaktık ama dün kahverengi lekelenmem tekrarlayınca hastaneye gittik nöbetçi doktor baktı kadın doğumcu olmadığı için detaylı bilgi veremedi ama rahimde kanama görünmüyor dedi. Bugün sabahtan kendi doktoruma görüneceğim diye hastaneye gittim ama şansıma bugün gelmeyecekmiş. Başka bir doktor vajinal ultrasonla baktı ultrason cihazı eski olduğu için kalp atışlarını net olarak duyamadık ama normal görünüyor dedi ve plastik şeffaf bişeyle (adını bilmiyorum) kanama olup olmadığına baktı. Aktif kanama görünmüyor dedi. Bu lekelenmeler gebeliğin ilk zamanlarda normal biz bunu düşük tehdidi olarak adlandırıyoruz bi kısmı düşükle sonuçlanırken bi kısmı sağlıklı doğumla sonuçlanıyor dedi. Sizde şuan her şey normal görünüyor ama dikkat etmeniz gerekiyor bol bol istirahat edin dedi 1 hafta raporluyum yine. İlişki yasak ve progestana devam etmemi söyledi. O lekelenmeyi her gördüğümde içim gidiyor moralim alt üst oluyor çok korkuyorum..

Sinem_469, MasallPrenses ve mldfyz bunu beğendi.
  6. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Canim kanama iceriden gozukmuyormus cok sukur bak kendini strese sokma kotu dusunup onemli olan iceriden kanama olup olmamasi lekelenme cok normal karsilaniyor rengi kirmizi ve yogun olmadigi surece dinlen progestani verdikleri surece almaya devam et zaten az kaldi bu riskli sureci atlatmaniza bidaha insallah saglikla devam eder kucaginiza alirsiniz hayirlisiyla bebisinizi:*

MasallPrenses ve cikolatalikek bunu beğendi.
  7. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

İnşallah canım etkilememek için stres yapmamaya çalışıyorum ama ister istemez oluyor. İnşallah sağlıcakla atlatıcaz. Çarşamba yine randevum var doktorum gelmiş olur kalp atışlarıını duyacağız :*

mldfyz bunu beğendi.
  8. MasallPrenses

MasallPrenses Uzman Üye+

Canim Rabbim herşeyi kararlaştirmistir sen guzelce dinlen ilaclarini ihmal etme ve pozitif ol kotu dusunme bebegin hisseder moralini ne kadar yuksek tutarsan o kadar iyi olur dualarim seninle

cikolatalikek bunu beğendi.
  9. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

Öyle yapmaya çalışıyorum canım teşekkür ederim

MasallPrenses bunu beğendi.
  10. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

Bugün net olarak kalp atışlarını duymak için gittik karından ultrasonla göremedi doktor vajinal ultrasonla baktı ellerim titreye titreye yazıyorum.. kese çok küçük ve kalp atışı yok dedi. Pazartesi tekrar gel yine bu şekilde olursa kürtaj önereceğim dedi beynimden vurulmuşa döndüm.. başka bi hastaneye gittik yine aynı şeyler söylendi kalbi durmuş dedi hatta o doktor pazartesiyi beklemene de gerek yok gebeliğin sonlandırılmalı dedi.. Çok kötüyüm kabullenemiyorum. Yarın başka hastanelere de gideceğiz..

Özlem ve MasallPrenses bunu beğendi.
  11. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Caniim icini rahatlatmaz ama ben ornek olayim sana onemli olan 1 kere hamile kalabiliyor olman bu surec cok zorlu yasadim bilirim 3ay sonra ogrendim simdiki bebegimi 3ayda aglamadigim tek gunum gecemedi uzerine o kadar etkiliyor insani ama hayirlisini dilemekten baska care olmuyor insallah bi mucize olur insallah ama vardir allahin bi bildigi diyip kabullenmekten baska care kalmiyor insana:(

12. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

İnşallah bi mucize olur.. hastaneden çıktığımızdan beri ruh gibiyim. Hayırlısı ne ise o olsun..

mldfyz bunu beğendi.
  13. mmlke

mmlke Uzman Üye+

yaa çok üzüldüm senin adına. inşallah gönlünden geçer olur. yaşamadım bilmiyorum konuşmak kolay gelir belki ama genel bir hayat tecrübesinden şunu biliyorum ki hiç bir şey sebepsiz değildir. her acı daha güzel günleri yaşaman içindir. hakkınızda hayırlısı olur inşallah

MasallPrenses bunu beğendi.
  14. mine

mine İnci Üye+

Aslında sen geçen kanamam oldu falan yazınca içim bi cız etmişti.sanırım bende hala geçmeyen bir paranoyaklık var diye düşündüm.aynı şeyleri çok yakın zamanda yaşadım.bana hep @mldfyz moral verdi sağolsun.kabullenmesi,bu gerçeğe alışması çok zor.umarım yarın başka doktora gittiğinde bir mucize olur.ben kürtajdan 3 ay sonra şimdiki bebeğime hamile kaldım.8.-9.ayda bu durumla karşılaşsaydım daha zordu veya kucağıma aldıktan sonra kaybetseydim nasıl dayanılırdı diye düşündüm .gittiğim doktorlar hep genetik bir sorunu vardır sağlıklı olsaydı zaten kalbi durmazdı dediler.demekki bebeğim için bu daha hayırlıymış dedim.gerçi şimdi sana ne desek boş geliyor ama zamanla bu gerçeğe alışacaksın tatlım.Rabbim sabır versin.

MasallPrenses ve mldfyz bunu beğendi.
  15. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

Sağolun kızlar şimdi başka bi hastaneye gidiyoruz inşallah duyabiliriz. Bir yandan umudumu kaybetmeyip bir yandan kendimi en kötüsüne hazırlamaya çalışıyorum. Çok zor bi durum Allah kimseye yaşatmasın..

mmlke bunu beğendi.
  16. Sinem_469

Sinem_469 Yeni Üye

Canım iyi haberlerini bekliyoruz içim öyle kötü oldu ki allah yardımcın olsun inşallah iyi haberlerle dönersin senin için dua ediyorum

17. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

Pek de iyi haberlerle dönemedim maalesef.. bu doktor da aynı şeyleri söyledi. Ya ilaç önereceğim burda yatarak o ilacı kullanıp düşük yapacaksın ya da kürtaj dedi. Bi süre beklemek istediğimi söyledim. 1 haftadan çok da fazla beklememeye çalış zehirlenebilirsin dedi. Pazartesi kendi doktoruma gideceğim muhtemelen sonlanır o gün.. hayırlısını diliyorum ama kaldıramıyorum..

18. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

Rabbim kimseye bu acıyı göstermesin kendi eltim de düşük yaptı onun acısını gözlerimle gördüm rabbim kimseye yaşatmasın ama allahtan 1 kızı vardı ve çabuk atlattı.. İnşallah sende bir an önce atlatırsın bu durumu rabbim hayırlı zamanda hayırlı evlatlar nasip eylesin

19. Maşuk

Maşuk İnci Üye+

Canım ne denir bilemiyorum çok üzüldüm görünce her şerde bir hayır vardır kendini yıpratmamaya çalış çok gençsin daha yeniden bir bebek sahibi olabilirsin üzülme kendi sağlığını da ihmal etme sakın

20. DAMLA01

DAMLA01 Aktif Üye+

Allah sabır versin hayırlısı neyse o olsun inşallah. Umarım bu üzüntü zamanla güzel bir sevinçle geri döner :(

Bu Sayfayı Paylaş