1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Güya Dilenci: Banka Hesaplarından 309 Bin Lira Çıktı

'Haberler' forumunda Özlem tarafından 9 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

Adana'da engelli kızıyla birlikte dilenirken zabıtalara yakalanan A.K'nin üzerinde 85 lira nakitle birlikte 32 adet banka hesap cüzdanı çıktı. Farklı bankalarda A.K adına açılmış hesap cüzdanlarını incelemeye alan zabıta ekipleri, hesaplarda 309 bin lira olduğunu tespit etti.
    Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Denetim Şube Müdürlüğü ekipleri, cuma namazı nedeniyle dilencilere yönelik uygulama yaptı. Merkez Seyhan İlçesi Kocavezir Mahallesi'ndeki Hal Vezir Camisi çevresinde zihinsel engelli kızı 39 yaşındaki N.K. ile birlikte dilenen A.K.'yi yakalayan ekipler, üzerinde 85 lira nakit para ile 32 adet banka hesap cüzdanı ele geçirdi.
    Dilenci A.K.'nin adına düzenlenen banka hesap cüzdanlarını inceleyen zabıta görevlileri, farklı bankalarda 309 bin lira parası bulunduğunu saptadı. Kabahatler Kanunu’na göre dilencilik yapan A.K. ve kızına 50'şer lira para cezası kesen zabıtalar, ele geçirilen paraya el koydu. 309 bin lira bulunan ve birçoğu vadeli olan banka hesaplarıyla ilgili de tutanak tutan görevliler, adli işlem yapılması için A.K.'yi polislere teslim etti.

İnsanların iyi niyetini suistimal ediyorlar .. belkide gerçekten ihtayacı olan insanlara bunlar yüzünden yardım edilmiyor :sinirli

2. cerensever

cerensever Uzman Üye+

işte bak bunları okuyunca gelde hadi gerçekten ihtiyacı olan ama bunlar yüzünden yardım et yani yazık ya gerçekten vicdansızlar allah vicdan versin öncelikle herkese ya

Özlem bunu beğendi.
  3. Özlem

aynen öyle kuzum insanların vicdanıyla oynuyorlar.. Allah ıslah etsin bunları

cerensever bunu beğendi.
  4. cerensever

cerensever Uzman Üye+

aynen öyle pek ıslah olacaklarını sanmıyorum ama inşallah olurlar ya nelere kaldık

Özlem bunu beğendi.
  5. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

İnsanların vicdanlarını nakite dönüştürüyor böyleleri.. keşke tüm dilencilere ve trafikte kırmızı ışıkta bekleyip insanlardan para koparmaya çalışanlara operasyon düzenlense, sahtekarlar hakkında işlem başlatılıp -ihtiyaç sahibi olduğunu zannetmiyorum ama- ihtiyaç sahiplerine destek projesi başlatılsa. Hem biz huzurlu oluruz, hem de ihtiyaç sahipleri biraz olsun rahatlar.

Özlem ve cerensever bunu beğendi.
  6. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Böyle haberleri okudukça hiçkimseye para veresim gelmiyor vallahi uzun zamandırda dilencilere vs para vermiyorum çünkü bilemiyoruz hala bak yaaa :cildirtma:cildirtma

Özlem bunu beğendi.
  7. Özlem

İnanın bende uzun zamandır dilenciye para vermiyorum eşim verince de kızıyorum bana göre ihtiyacı olan insan yüzü kızara kızara dilenir dilenmek zorunda kalırsa. bunlar yüzsüz para versinler diye gözünün içine içine bakıyorlar

bsyl ve cerensever bunu beğendi.
  8. Deniz Medine

Deniz Medine Uzman Üye+

'' pess doğrusu '' dedirten bir haber dahaa:disgoster açık söylemek gerekirse ben dilenenlere para verilmesi taraftarı asla değilim.şu haberden sonra da ne kadar doğru bir taraftaymışım bir kez daha anladım..mendil,su vs. aklınıza gelebilecek en uygun maliyeti olan ürünler bunları satabilirler veya bir yerde işi öğrenmek için çalışmaya başlayabilirler.. işe alanlar kesinlikle var çevremde görüyorum.. ama işlerine gelmiyor en kolay yolu seçmeye bakıyorlar yazık yazık:begenmedim:sinirli

Özlem bunu beğendi.
  9. Özlem

kesinlikle katılıyorum

Deniz Medine bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş