1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Günde Yarım Kilo Verdiren Yoğurt Kürü

'Diyet' forumunda Hmervem tarafından 14 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. Hmervem

Hmervem Aktif Üye+

Arkadaşlar bunu bir sitede okudum ve uygulayanlar cidden memnun. Bende başlayacağım ve sizinle paylaşmak istedim.

Aktara gidin, her biri eşit gramda olacak şekilde, örneğin hepsinden yirmişer gram toz tarçın, toz zencefil ve toz zerdeçal alın. Eve gelince bu baharatları cam kavanoz içinde iyice karıştırın, kapağını kapatın. Gece uyumadan üç saat önce bir kâseye 250 gram yani yaklaşık bir su bardağı yoğurdu alın. Yoğurt tam yağlı, ev yapımı, yarım yağlı olabilir; hangisini isterseniz onu kullanabilirsiniz. Yoğurdun içine, cam kavanozdaki baharat karışımından bir tatlı kaşığı ekleyip iyice karıştırın. Tarçın, zerdeçal ve zencefil eklediğiniz yoğurdu yiyin ve uyuyana bir litre kadar su için.

Göbek eritme karışımını uygulayacağınız gün, bir saat boyunca tempolu yürüyüş yapın ve karın eriten egzersizleri 15 dakika yapın ki vücudunuzu yağ yakmak için uyarın.

Sabah uyandığınızda karnınızda incelme olduğunu, göbeğinizin erimeye başladığını göreceksiniz. Zencefilli yoğurdun tadı ilk başta hoşunuza gitmeyebilir ama sabah uyandığınızda daha sıkı bir karın görmek daha çok hoşunuza gidecektir.

Göbek eritme formülü hakkında önemli bilgiler

Göbek eritmek formülünü haftada 2 kez uygulayacaksınız; daha fazlasını yapmayın ki vücudunuz buna alışıp yağ yakmayı durdurmasın. Ayrıca, zencefil çok etkili bir baharattır; fazlası yan etkilere sebep olabilir. Bu yüzden sakın, bir an önce göbeğim gitsin diye her gün zencefilli yoğurt kürü yemeyin; hiçbir işe yaramaz ve yan etkilere sebep olur.

Eğer oldukça büyük bir göbeğiniz veya basenleriniz varsa kürü tekrarlayın, basen veya göbeğiniz eriyene kadar her hafta yapın.

Yoğurt kürü sayesinde vücutta eriyen yağın dışarı atılması için, sizi bol bol idrara çıkaracak kadar su için. Ama günlük toplamda 2 litre su mutlaka için.

Bu arada ‘aman ben nasılsa yağ yakma garantili karışımı yiyorum. Canımın istediği her zararlı şeyi yiyeyim’ gibi bir düşünce aklınızda geçiyor olabilir ama sakın bunu yapmayın. Şekerli, yağlı ve tuzlu gıdalar tamamen yasak! Ama siz bilirsiniz, isterseniz zararlı yiyecekleri yine de yiyin, o kocaman göbek ve basen de olduğu yerde dursun ve siz ayakkabınızı giymek için bile eğildiğinizde nefes nefese kalın, eğilip kalmak zulüm gibi gelsin. Böylesi mi daha iyi yoksa zencefilli yoğurt kürü yiyip, yürüyüş yapıp o göbekten, yağlardan kurtulmak mı? Sizin bedeniniz, sizin kararınız, sizin mutluluğunuz! Biz sizin yerinizde olsa göbeksiz, basensiz, yağsız bir hayatı tercih ederdik ki zaten ediyoruz ve çok mutluyuz.

Önemli not: yoğurt kürü emziren anneler için uygun değildir!

nrcn, Glsrnysf, Dahisa ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  2. Hmervem

Hmervem Aktif Üye+

İkinci bir kür paylaşıcam bu kürü yaptım her gün düzenli zencefil kürünü yapmadığınız günler bunu yapabilirsiniz Göbek bölgesini cidden inceltiyor.
    3 yemek kaşığı yoğurt
    1 adet içme sodası
    yarım limon
    karıştırıyoruz yatmadan 1 saat önce içiyoruz köpüklü ayran oluyor. Bağırsaklarınızı çalıştıracak düzenli tükettiğinizde. Bir süre sonra karnınızın inmeye başladığını hissedeceksiniz.

Glsrnysf, Ozlemkilic ve yaseminçşkny bunu beğendi.
  3. Kübra

Kübra Aday Üye

ben güvenemem valla sitede biçok şey duyduk diye gidip aktarlardan çok şey yaptırdık şeker düşürsün diye daha beter sonuçları oldu :( sen güvenebildiysen tabii sonuçlarını paylaşırsan biliçlenmiş oluruz :)

Nazmiyee bunu beğendi.
  4. Hmervem

Hmervem Aktif Üye+

08.04.15 kilo 84.5
    22.04.15 kilo 82.1
    :)
    ara vererek yaptım ekmek günlük hayatta yemiyorum zaten ama işe yaradı

Nazmiyee bunu beğendi.
  5. özlemmm

özlemmm Aktif Üye+

14 günde 2 kiloyu bu yoğurtlamı verdin canım diyet ve sporda varmı?

6. Hmervem

Hmervem Aktif Üye+

Bunla 3 lt su içerek verdim canım sadece ekmeği kestim başka bir şey yapmadım

özlemmm bunu beğendi.
  7. özlemmm

özlemmm Aktif Üye+

cok iyimiş ozaman canim bende deneyeyim :)

8. Hmervem

Hmervem Aktif Üye+

Yalnız şuan durdu ara vermek gerekiyor 15 günde 1

9. Kestaneb

Kestaneb Aday Üye

bazı yerlerde hergün yapın, bazı yerlerde ara vererek yapın diyor.. kafam karıştı :( bir de yoğurt+pul biber+limon var.. göbek gitsin diye ne yiyeceğimizi şaşırıyoruz valla :alkis

funda yıldız, Hmervem ve türkan bunu beğendi.
  10. Edda Nur

Edda Nur Aday Üye

Ben yoğurt pul biber limonu denedim işe yaradı gercekten de basenlerimde eridi ama bi gün midem bi bulandı daha yiyemedim uzun bi ara verdim haliyle tekrardan kilo aldım 4 hafta felan kullanmıstım o kürü işe yarıyor Allah için

minininap ve Hmervem bunu beğendi.
  11. türkan

türkan Süper Üye+

Bende dün 4-5 kaşık yoğurt yarım limonun suyu 1 tatlı kaşığı zeytin yağı 1-2 tatlı kaşığı pul biber ve 1 salatalığı karıştırdım dün akşam yemeğine çok var diye yedim.. öncesinde 1 bardakta ılık su içtim benim ketum bağırsakları acayip çalıştırdı.. iştahımı baya kesti öğlen de yedim.. bakalım bi hafta devam edicem tabi normal besinlerimi abartmadan alcam.. sadece öğlen tek bunu yiyeceğim.. akşamda yemekten önce..

minininap ve Hmervem bunu beğendi.
  12. lovequeen

lovequeen Aday Üye

Bu kürü yarın deniyorum umarım veririm lokmalarımı sayar hale geldim :(

13. chemwin

chemwin İnci Üye+

bu kürü benimde arkadaşım uyguluyor ama o yemeklerden (sabah,öğle,akşam)yarım saat önce yediğini söyledi sanırım ödem arttırıyor bir günde yarım kilo gitti dedi ama bilemiyorum uygulamada değişiklikler var

14. Hmervem

Hmervem Aktif Üye+

normalde sabah akşam uygulanabilir diyor ama ben o şekilde uygulamak istemedim. tabi ki o şekilde yemek daha kısa sürede sonuca götürecektir.

15. minininap

minininap Uzman Üye+

Kııızzz basenlerin nasıl eridi yazsana bana çok çok detaylı olaraakkkk yaaa nolurrr

16. Edda Nur

Edda Nur Aday Üye

Sporla birlikte gitti canım yatmadan yarım saat önce yoğurdu ye üstüne 20 dakka bile spor yapsan 2 haftada etkisini gösteriyor ve en gec 7 den sonra yemek yeme zaten yoğurt aclığı unutturuyo ☺️☺️

17. tugba tgb

tugba tgb Aktif Üye+

gerçekten işe yarıyormu denedınız mı?

18. Hmervem

Hmervem Aktif Üye+

Evet yaptığım süre zarfında verdim

19. türkan

türkan Süper Üye+

Canım ben oğurt yedim ama böyle değil limonlu filan ne denk gelirse

Sebnem bunu beğendi.
  20. minininap

minininap Uzman Üye+

Canım soda ve ayran duydum ama limon katıldığını duymadım, aslında mideme zararı olmayacaksa deneyebilirim bende

Sebnem bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş