1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Genital Bölge Acı Azaltma Yöntemleri

'Cilt Bakımı' forumunda gulcindrks tarafından 30 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. gulcindrks

gulcindrks Üye+

Ben de özel bölgeye lazer yaptırıyorum , ilk gidişlerimde emla kullandım fakat hiç bir işe yaramadı.Bünyeden bünyeye değişiyordur belki ama çevremde kullananlar da aynı şeyi söylüyor. Sizlerin tecrübeleri neler ne kullanıyorsunuz?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Mart 2018
  2. NurŞen

NurŞen İnci Üye+

ya benim tenim çok hasas geçen kompleye gittim 2 gündür ciğer gibi geziyorum ki ben buğday tenliyim :( acısını tarif edemem ilk defa sizden duyuyorum öyle bir kremi o neki ?

tolgayse bunu beğendi.
  3. naciye

naciye Yeni Üye

bnm ilk başta çok acıyodu sonra alıştım artık okadar ağrımıyo lazere gitmeyi düşünüyorumm :)

4. seyma sanlı

seyma sanlı Üye+

lazere gitmeyi düşünün bence kızlar.. 1 yıldır özel bölgemle uğraşmıyorum.. lazer de acıtıyor ama uzun süre çıkmıyo ve kalıcı azalma oluyo

5. gkcn

gkcn Aktif Üye+

Peki genital bolgeye emla krem surdukten sonra lazer yapilmasinda sikinti olmaz mi?
    Yani lazer yapilan bolgenin temiz olmasi gerekmiyor mu yoksa krem kullanilabilir mi? Ben agda bile yaptiramayan bir insanken haftaya lazere basliyacagim. Agri kesici dusunuyorum ama bilemedim.

Blea bunu beğendi.
  6. seyma sanlı

seyma sanlı Üye+

ben lazere giderken hiç bir şey sürmüyorum ilk seansa gittiğinde jilet sürüp git ağda yaparsan köklerini almış oluyorsun kökleri kalsın ki lazer onları görsün sonraki seanslarda biraz çıkıyo ama hiç dokunmuyorsun sen canım .. bence ağda lazerden daha cok acıtıyor e o acıyı 1 yıl çekmeye razıyım bir ömürdensee

7. medgicc

medgicc İnci Üye+

bende senin gibiyim bende lazere başlıyorum ama benim gittiğim hastanedeki doktor birşey sürmemem gerektiğini söyledi canım

8. gkcn

gkcn Aktif Üye+

Cok pahali bir krem ama. Eger ise yaramazsa paran bosa gidiyor. Ve ise yaramiyor diyenlerin de hatri sayilir. Gene de durumun yeterliyse denemekte fayda var. psikolojik olarak rahatlatiyormus aciyi dindirmese de. Cunku bunu surdun acimayacak diyr kendimizi kosullandiriyormusuz. Tabi denemedigim icin bir fikir yurutemiyorum.

Özdemirdamlanur ve kübralpı bunu beğendi.
  9. türkan

türkan Süper Üye+

emla krem her bünyede farklı etki aratır canım.. ama sürüş şekli de önemli onu kalın bir tabaka halinde sürecek, hava almayacak şekilde de ağdaya gitmeden yarım saat önce kapalı tutacaksın. ( emmeyecek birşeyle ) sonra kremi silip gideceksin.. ama herkeste etkisi aynı olmuyor. ben burnuma dolgu yaptırırken kullandılar. sonrasında yapılan iğneleri hiç hissetmemiştim mesela.

aşksınsen bunu beğendi.
  10. özlemmm

özlemmm Aktif Üye+

Emla kremdn bşka bi krem yda yol yokmu acba

Nuran123 bunu beğendi.
  11. aşksınsen

aşksınsen . YASAKLI

Anestol var canım anestezi etkisi olan bir krem fiyat olarak da uygun

irembal ve Özdemirdamlanur bunu beğendi.
  12. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Ben çok canım yanarak yaparım ve biraz araştırmak istedim ve bu isteğimi sizler ile paylaşmak istedim. Bilgileriniz benim için önemli tabi gelinlerimiz içinde ben kuaföre yaptıramam hep bir çekingenlik vardır Sizlerde ağda hakkında bildiklerinizi paylaşır mısınız? benim çok ihtiyacım var bu bilgilere :) Şimdiden teşekkürler ;) @Seda @Yeliz @Kubis @Kübra @sevim @Nudem @EzgiAker @avukathnm @türkan ve diğer arkadaşlarım

Bikini Bölgesi Ağda

Kadınların genellikle vücut temizliği ve kıl, tüy şeklinde belli olan şikayetleri için üretilen çeşitli kremler veya bantlar yoluyla vücutlarının özel bölgelerine tamamen hijyenik olarak uyguladıkları ve çok zahmetli ve dayanıklılık gerektiren bir uygulama olan ağda işlemi vücudun her yerine aynı şekilde uygulanması ile bilinen bir uygulamadır. Özellikle bikini merakı olan bayanların yaptığı kıl temizliği için kullanılan bikini ağdası diğer normal ağdalardan farklı değildir. Aslında vücudun her yerinde kullanılabilen bu ağdalar son zamanlardaki çeşitliliği sayesinde bayanlara yardımcı olmaktadır.

Özellikle günümüzde bayanların ilk tercihi olan sir ağdalar devamlı kullanılmakta ve diğer şekerli ağdalar gibi kıvam sorunu yaşanmıyor ve daha temiz ve parlak görünüyor. Diğer şekerli ağdalar özellikle sıcak günlerde kıvamı tutturamasanız çok can yakabiliyor. Ama sonradan çıkan bu sir ağdalarda bu sorun ortadan kaldırılmıştır. Bikini bölgesinde uygulanacak çok çeşitli temizlik yöntemleri bulunuyor. En eski metot olarak bilinen jiletle temizliği hala tercih edenlerin ağdaya geçişleri ilk seansta çok canınızı yakmaktadır. Çünkü jilet kıl köklerini kalınlaştırarak büyümelerine izin verdiği için bunların kökten alınmasında çok can yakabiliyor. Yani jilet aslında şekil olarak temizlik sağlıyor fakat uzun süre sonra yeniden kuvvetli bir şekilde tekrar gelen kılların görünmesiyle canınız biraz sıkılabiliyor. Bunun için kesin çözüm bu kılların tamamen kökleriyle birlikte çıkarılması için ağda yaptırmaktır.

Bikini bölgesinde ilk ağda kullanımından önce krem denemek isteyenler biliyordur ama biz yine de hatırlatmakta fayda olduğu kanaatindeyiz. Herkesin bildiği ve kadınların çoğunun kullandığı elma krem bulunmaktadır. Bu krem uygulanacak bölgeye derinin üzerine uygulanır ve o bölge kısmen uyuşturulmuş olur. Böylelikle ağda işlemi acısız başlamış ve bitime kadar etkisini görmüş olursunuz. Yalnız ağda işlemine başlamadan yaklaşık 1-1,5 saat öncesinde sürülmeli ve tam uyuşma olmadan da başlamamalısınız. Yalnız her bedende aynı uyuşma etkisi görülmeyebilir.

Günümüzde kadınların genel ihtiyacı olduğu için tıp dünyasında üretilen bu bölgelerdeki yetişen kılların kökleri ve derisini rahatlatarak işlem gören losyonlarda bulunuyor. Bikini bölgesindeki ağda işlemine başlamadan önce kullanılan cildimizi soğutma etkisine sahip losyonlarda nadiren kullanılmaktadır. Soğutma etkisiyle birlikte acısız ve hissedilen ağda sıkıntısını ortadan kaldıran losyonlar ve kremler çok sayıda piyasada çıkarılmış ve insanların kolaylıkla ağda yaptırması ve özellikle yaz aylarındaki sıkıntılarının ortadan kaldırılması hedeflenmiştir.
    Özellikle yaz aylarında terlemenin fazla olduğu bikini bölgesi için ağda öncesi talk pudrası kullanabilirsiniz. Bu sayede ağda tüyleri daha rahat alacak ve canınız acımayacaktır.

Bikini bölgesi için hangi sir ağdayı tercih etmeliyim?
    Bikini bölgesi için özel pudralı sir ağdalar tercih edilmelidir. Bikini bölgesinde konserve ya da kalıp sir ağdalar kullanılmaktadır. Konserve ya da kalıp ağda tercihinizi titanyum pudralı ağda olarak yapabilirsiniz. Titanyum pudalı ağdalar bikini bölgesi için özel ağdalardır.

Glsrnysf, Nudem, aşksınsen ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  13. daisy06

daisy06 İnci Üye+

Ben bacakta bile epilatör acısına zor dayanıyorum, genital bölgeye de düşünüyorum sizce mantıklı mı? Canım da çok tatlı ya :(

14. Yaşam

Yaşam Yeni Üye

Aynen benimde canım çok tatlı o yüzden paraya kıydım lazere başladım :) tavsiye ederim canım yanıyor yine ama sonunda kökten çözüm azcık bi acı için diş sıkmak lazım zaten heryerin acımıyyor biraz genital bölge o kadar

Son düzenleme: 12 Şubat 2015
  15. seyma sanlı

seyma sanlı Üye+

kızlar normalde bende cok utangaç biriyimdir bir de özel bölgen sonuçta başkasına göstermek falan.. allahtan benm gittiğim yerdeki bayan anlayışlı idi gözlerini kapat başka şeyle düşün dedi =) eğer durumunuz el veriyorsa bence kesin gidin.. %80i anca bitiyo

16. aybeniz

aybeniz Üye+

Kızlar benim ablam eczacı.Lazere başlamadan önce onun önerisiyle Emla krem alıp kullandım.Emla doğru uygulandığı takdirde gerçekten işe yarıyor.Lazer ya da ağda yaptırmadan 1-2 saat önce sürüp streç film vs. ile sıcak tutarsanız ve yine uygulama yaptırmadan yarım saat önce bir miktar daha sürerseniz etkisini güzel hissediyorsunuz.En azından çevremde kullananlar ve ben o şekilde kullandık,gerçekten faydasını gördük.Lazerden korkan ben krem sayesinde genital bölge derdinden kurtuldum :)

DeLiMaVi ve tolgayse bunu beğendi.
  17. büşramesut

büşramesut Yeni Üye

emla kremi nerden bulabilirim :)

18. aşksınsen

aşksınsen . YASAKLI

Eczanelerde satılıyor

büşramesut bunu beğendi.
  19. NurŞen

NurŞen İnci Üye+

ufacık tüpü 20 tl paket halinde 100 tlmiş

aşksınsen bunu beğendi.
  20. büşramesut

büşramesut Yeni Üye

teşekkürler :)

aşksınsen bunu beğendi.
  21. nbnb

nbnb Aktif Üye+

Bende kullandim bir defa yarim saat yada kirkbes dakika bekle demisti eczaci kirkbes dakikaya yakin bekledim strec falanda kullandim ama az beklettim sanirim etkisini gormedim etki etmiyo diye kalaninida kullanmadim hatta surede sıkıntı var ama o kadar da beklemek cok sıkıyo beni on dakika acı cekiyorum napim:D

Bu Sayfayı Paylaş