1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Gelinlik Bakmaya Ne Zaman Ve Nasıl Başlanmalı?

'Gelinlik' forumunda Seda tarafından 10 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

@mervella @emel doğanay @merveyksl Birçok gelin adayının kafasını kurcalayan konuyu buradan tartışalım ki herkese faydası olsun ;) 6 ay önceden gelinliğe bakmak gerekir. @archbn in dediği gibi hazır gelinliklerde indirimlerden faydalanabilmek için daha önceden de bakmaya başlayabilirsiniz.

Ben son 2.5 ay kala diktirdim (zaten 3 ayda hazırlandım). Örneğin ithal bir gelinlik beğendim ama onun yurtdışından gelmesi 3 ay sürecekti. Haliyle istediğim hazır gelinliği alamadım. Diktirmek için de sağolsun modaevim bana öncelik tanıdı, benden önce gelen ama benden sonra evlenecek olanları biraz erteledi. Düğünden 15 gün önce bitti. Ama sizin düğün tarihiniz belliyse 6 ay öncesinden randevu alarak, temiz pak ve makyajsız bir şekilde gelinlik denemelerine başlayın derim. Hatta bu yazımda başka tüyolar da var ona bakmanızı öneririm: http://gelinolmak.com/dogru-gelinligi-secmenin-puf-noktalari/

2. mervella

mervella Aktif Üye+

teşekkürler :)

3. merveyksl

merveyksl Uzman Üye+

Tsk ederim .Ben bugün bir kaç gelinlik deneyecegım zaten hehe :D

4. Seda

Çekebiliyorsan fotoğraf da çek, nereden nekadara onları da söylersin yeni gelinciklere fikir olsun ;)

Songül5555, kübra06 ve merveyksl bunu beğendi.
  5. Hatice52

Hatice52 Aday Üye

benim düğünüme 8 ay var ama şimdiden gelinlik modelimi sectim ve 1 ay sonra diktirmeye başlayacagım.Cok kılo alıp veren biri değilim o yuzedn de erken gelmedi bana bu dugun dönemde satın almak kadar diktirmek de uygun.

yasemenozky ve Sahra bunu beğendi.
  6. mervella

mervella Aktif Üye+

peki bakmaya giderken mi çamaşır alıp gidiyoruz almaya veya diktirmeye karar verdiğimizde mi?

7. sevim

sevim Uzman Üye+

Benim şimdiden bakmam gerekiyor ama kayın babam illada fuardan bak beğenmezsen başka yerden diye tutturdu. Bu arada İzmir gelinlik fuarına karşılık İstanbul da bu yıl büyük bir fuar düzenliyormuş. İki hafta sonra... Burdakinden beğenmezsem İzmir (Şubatta)...

SAFİNAZ ve merveyksl bunu beğendi.
  8. Seda

Bence sen gene bakmaya başla almak zorunda değilsin ;) En azından nerede ne var görürsün. Sonra istanbul fuarı, izmir fuarı net kararını verirsin ;) Vaktin varsa kız arkadaşlarınla ya da annenle sessiz sakin gidip denemeler yap :)

sevim bunu beğendi.
  9. SaadetKarayun

SaadetKarayun Üye+

Benim düğünüm mart ayında Aralık ayında sipariş verceğim modaevim belli güvendiğim bi adres sanırım o yüzden çok rahatım :D

Seda bunu beğendi.
  10. elifkoc7

elifkoc7 Aday Üye

makyajsiz gelinlik secmenin avantajlari nelerdir peki ???

11. emel doğanay

emel doğanay Üye+

Seda hanım çok çokk teşekkürler bilgilendirme için :) kaç zamandır aklımda çok zor karar veren birisiyim herşey eksiksiz olsun istiyorum o yüzden zamanım hiç yetmicek gibi geliyor 8 ay olmasına rağmen :)

12. Seda

Makyajla gelinlik denemeye pek izin verilmez. Gelinlikler kirlenir diye ;) Bu yüzden makyajsız mümkünse saçınız yukarıdan toplu olmalı. Sonuçta bir çok gelinlik deneyeceksiniz, taç ve duvak takacaksınız saçlar gelinliğe takılıyor, giydiren için de zor bir durum giyen için de :)

13. sevim

sevim Uzman Üye+

Ayyy annemle gitmeyeyim :) annem abartılı şeyleri seviyor. Halbuki kendisi çok sade giyinir.
    Evet arkadaşlarım seve seve gelirler. Dreamon dan randevu almıştım pazara ertelemiştik ama gidemedim.
    Yavaş yavaş bakmaya başlayayım dediğin gibi

bkocabalkan bunu beğendi.
  14. Seda

Rica ederim her zaman yardımcı olmaya çalışırım :) Hepimiz her şey tam olsun istiyoruz ama düğün sürecinde olumsuzluklara takılıp o anı zehretme, olmuyorsa amaaaaan boşver bu da böyle olsun demeye alış ;) 8 ay her şey için yeter o konuda rahat ol ;) Ben 3 ayda hem çalışıp hem okuduğum halde her işi hallettim, üstelik çeyizime 1 çay kaşığı bile almamıştım :D Ben uç bir örneğim ama sana önerim içine sinmesini istiyorsan her şeyi nişanlınla başbaşa karar ver, aileleri çok karıştırma. Bu mümkün değilse de tek başına karar ver, nişanlın zaten seni destekler ;) Ailelerin istekleri işin içine girince esas düğün sanki onlarınmış gibi oluyor :)

Gülnar ve emel doğanay bunu beğendi.
  15. Seda

Benim annem de dantel istiyordu :D 'Sen dantel abiye giy o zaman ben zarif gelinlik değil cimcime gelinliği istiyorum' dedim :p sonradan o da beğendi :) Arkadaşların geliyorsa harika canım bir daha randevu al, gıcıklar fotoğraf çektirmiyor dreamon ama en azından hangisini denedin internetten fotoğrafını paylaşırsın bizimle ;)

16. kübra06

kübra06 Aktif Üye+

ya siz çok iyi diyosunuz da bn bunu nişanlıma nasıl anlatcam
    10 myısa düğün düşünüyoz nikah tarihi için bn çok acele ediyomusum gelinlik bakıyorum model felan belirlemeye calısıyorum acele ediomusum ne yapmalıyım nasıl ikna etmeliyim bilmiyorum :( offff yaaaa düğünü 10 mayıs diyoruz ne tarih aldık ne baska bişey sözde söylüyoruz am hiç bişey hazır değil :(

Figener bunu beğendi.
  17. Seda

Bu yazıyı nişanlına okutmaya çalış :) http://gelinolmak.com/dugun-icin-geri-sayim/
    Araya bayram falan denk geldiği için mayıs ayı çok evlenen olacak bu yıl. Bu yüzden mekan bulmada, tarih seçmede zorlanırsınız ;) Gelinlik de senin hayalin tabii ki içine sinen gelinliği bulmak için bol bol bakacaksın, istediğin zaman bakmaya başla. İnternetten araştır bizim sitede de bol bol fotoğraf bilgi yazıları var, onları oku ve denemelere başla ;) Erken bakmanın bir zararı yok esas geç kalınca çok stres oluyor insan :) Kendimden biliyorum 3 ayda hazırlandım ama hiçbir şeye halim kalmamıştı.

kübra06 bunu beğendi.
  18. kübra06

kübra06 Aktif Üye+

banada fikir verirmisinz acaba kafam cok bulandı gercekten acelemi ediyorum

19. kübra06

kübra06 Aktif Üye+

daha hiç gelinlik denemedim
    nişanlımı gectm annemde dio daha erken
    gelinliği bir ay kala alacaklar heralde :(

20. Benay

Benay Üye+

@Seda haklı. o dönemde çok düğün olacağı için çok sonlara bırakma ;) sen ufaktan ufaktan netten araştırmalarına başla;) beğendiklerini bir dosyada toplamaya başla en azından kafan netleşmiş olur birazcık ;)

Bu Sayfayı Paylaş