1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Gelinin Yanında Kuaföre Gelenlerin Saçı Sorunu

'Gelin Saçı' forumunda rapunzella tarafından 24 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. rapunzella

rapunzella İnci Üye+

Tipik bir Türk geleneğidir; gelinle birlikte diğer misafirlerinde saçının yapılması ve bunun ücretinin erkek tarafına yüklenmesi sorunu. Hala var mı bilmiyorum ama çok değil bir kaç gün önce bu sorunla karşı karşıya kaldım ve sizlere de sormak istedim. Neyse ki biz sorunu hallettik. Bizim düğünde sadece benim, kız kardeşimin ve ablamın saçlarının ve makyajının parasını erkek tarafı üstlenecek, diğer bizim olan misafirlerin masrafları bize ait olacak; erkek tarafının misafirlerini de erkek tarafı üstlenecek. Peki sizde nasıl? Aslında nasıl olmalı? Gelin hariç herkes kendi saçını kendi mi üstlenmeli? Buyrun kızlar :) @Sahra @sevim @Nudem @Seda @perihanerol @betulturan_ @Esengül @aşksınsen @1Sevda @chemwin @elifimm @minininap @1907zynp @mustafulden @EzgiAker ve diğer tüm güzeller :))

korkmazgamze, Özlem, Kubis ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  2. Nazmiyee

Nazmiyee . YASAKLI

Gelinin ve sadıçı da dahil olmak üzere hepsini damat tarafı karşılar bizde de

rapunzella bunu beğendi.
  3. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

İnanılmaz gereksiz buluyorum bunu. Damada bu kadar yüklenmek neden bilmiyorum. Sonuçta o gün evleniceksiniz ve maddi bir sıkıntı varsa birlikte yaşıcaksınız. Sözüm sana değil canım halletmişsiniz zaten genel olarak ben anlamsız buluyorum.

4. rapunzella

rapunzella İnci Üye+

Hepsinin derken mesela bunun içinde hala, teyze, yenge de var mı?

Nazmiyee bunu beğendi.
  5. rapunzella

rapunzella İnci Üye+

Bende aynı düşüncedeyim belki de ömrü boyunca bir elin parmak sayısını bile geçmeyecek kadar göreceği bir kişinin bile saçını erkek tarafına ödetmek bana da çok absürt geliyor külfetten başka bir şey değil..

daisy07 ve funda yıldız bunu beğendi.
  6. gozdeincii

gozdeincii Aktif Üye+

bizim burada da sadece sağdıç değil kız kardeşi ve bi kaç kişi ile birlikte gelenlerin kuaför masraflarını damat karşılar.. çok saçma bir adet bence:bagir:hih

Nazmiyee ve rapunzella bunu beğendi.
  7. rapunzella

rapunzella İnci Üye+

yazık valla damatlara çok acıyorum yolunacak kaz sanki herkes bir yolma peşinde alman usulü olmalı düşüncesindeyim ;)

hayalbilgisi, daisy07 ve gozdeincii bunu beğendi.
  8. gozdeincii

gozdeincii Aktif Üye+

çok haklısın ama gel de anlat. bi de bizim burada çok önem verirler böyle şeylere..bir nevi değer ölçme gibi bişey. götürmezsen annesi de küser götürmediğin kızı da:gozlerinidevir:gozlerinidevir

rapunzella bunu beğendi.
  9. rapunzella

rapunzella İnci Üye+

Evet bana da kayınvalidem bugün sordu bir kuaföre gitmiş anlaşmak için beni yalnız alabilirmiş bir de benim yanımda bir kişiyi daha benden başka bir kişi tamam söylerken güzel de ben kimi seçsem diğeri küser arada kalan ben olurum bizde de herkes aynı kuaförden çıkar ayrı gayrı olmaz öyle :bilmiyorum

10. gozdeincii

gozdeincii Aktif Üye+

bende Adana'da iki kuaförle anlaştım.. yanımda en fazla 2 kişiyle gideceğim.. onlarda biri kardeşim, diğeri müstakbel kardeşim;) diğerlerini de salona daha yakın bir kuaföre göndereceğim.. en iyi çözüm yolu bu benim için:gozlerinidevir

rapunzella bunu beğendi.
  11. rapunzella

rapunzella İnci Üye+

en iyisini yapmışsın yoksa peşine takılacak insan sayısı çok olur Türk aklı "Nerede beleş oraya yerleş" zihni oldukça bizde böyle şeyler düşünmeye ister istemez sevk ediyor ;)

daisy07 ve gozdeincii bunu beğendi.
  12. gozdeincii

gozdeincii Aktif Üye+

hayır bizim için problem değil ancak aynı yerde olunca çok fazla karmaşa oluyor.. amacım bunu engellemek. inşallah istediğimiz gibi olur:hmmm:gulumse

Serhanezgi ve rapunzella bunu beğendi.
  13. rapunzella

rapunzella İnci Üye+

inşallah bakalım o gün gelince bizzat yaşayıp göreceğiz inşallah herkesin yüzü güler :)

gozdeincii bunu beğendi.
  14. perihanerol

perihanerol İnci Üye+

Bizzdede öyle canım erkek tarafı öder kimi çıkartayımki ben kardeş 3 tane amca kızı 2 tane ufak daha nişanlımın ablası ve kızı var yani sen düşün bencede saçma ama yapcak bişi yok :)

Deigle bunu beğendi.
  15. rapunzella

rapunzella İnci Üye+

Hay maşallah bir de peşinize takılanlar olur ki o zaman Allah Erol enişteye sabır versin ;) adet işte ama çok saçma bir adet malesef :terledim

perihanerol bunu beğendi.
  16. perihanerol

perihanerol İnci Üye+

Yok en fazlası bi kuzen gelicek kendimiz kalabalığız zaten hayırlısı artık allahtan burda kuaför ucuz :)

rapunzella bunu beğendi.
  17. chemwin

chemwin İnci Üye+

biz kuzenimin düğününde iki kuaföre ayrıldık cnm gelin yani kuzenim ve görümcesi bir kuaföre gitti biz (5 kişi) başka bir kuaföre gittik ayrılabilirsin yani güzelce anlatırsın durumu seni seven alınmaz zaten.yanına nazının geçtiği sana yardımcı olabilecek kimin yanında rahatsan onu al bence . ben sadece kız kardeşimle gideceğim :) şimdilik arada gelen olur mu bilmiyorum
    bizim buralarda da adet gelinin yanında kim giderse damat karşılıyor ben de çok gereksiz buluyorum tmm gelin saç makyaj anlaşırsın hadi yanında biri daha olsun da yaptırmak isteyen ayarlasın kuaförünü gitsin yaptırsın masraflarını karşılasın ben de bu kadar yüklenmeyi yanlış buluyorum aslında karşı tarafında düşünmesi lazım siz düğün yapıyosunuz size yük olmayalım diye ne bilim :)

rapunzella bunu beğendi.
  18. rapunzella

rapunzella İnci Üye+

hmm ordan yırttınız desene :D

perihanerol bunu beğendi.
  19. rapunzella

rapunzella İnci Üye+

doğru canım haklısın biz hallettik zaten Ankaradaki düğün öğlen olacağı için sabahtan kuaföre gideceğiz benle beraber 5 kişi daha gelir en fazla benim masrafımı (Ankaradakini) zaten düğün salonuna verdik oradan ayrılıyor bütçe diğerlerini de biz karşılayacağız diğer düğünde de benim ve kız kardeşimin saçı ve makyajını erkek tarafı verecek diğerlerini bizimkiler verecek hepsi aynı kuaförden çıkar bazıları ankaradan saçımızı yaptırır geliriz dediler açıkcası hoşuma bile gitti çünkü ben onları düşünemem öyle bir günde ;)

chemwin bunu beğendi.
  20. perihanerol

perihanerol İnci Üye+

Bilemiyorum artık benden hariç 6 7 kişi oluyo ;)

rapunzella bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş