1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Gelin Kuşağı Ne Kadar Süreyle Takılır?

'Gelin Aksesuarları' forumunda aysemre3840 tarafından 8 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. aysemre3840

aysemre3840 İnci Üye+

kızlar merhaba düğünüme tam da 49 gün kalmışken kuşak krizi yaşıyoruz gelinliğimi daha önce yüklemiştim üstü dantel altı yağlı saten kumaştan belinde de taşlar var ve ben eğer kuşak takarsam gelinliğin tüm havası bozulucak ben takmayı düşünmüyordum ama sadece evden çıkarken kuşak bağlama seronomisi için 5- 10 dakikalığına takıp çıkarıcaktım ama annem düğün boyunca durucak diye diretiyor napıcam bilmiyorum :(

yuppi ve atlgnesra bunu beğendi.
  2. Sahra

Sahra Süper Üye+

Canim ilk danstan sonra çıkarıver. Düğünde sana kizamaz kizzsada takmazsin oynarken . Hem ikinizin istediği olur böylelikle :)

kimyasalarpa ve atlgnesra bunu beğendi.
  3. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Merhaba canim anneni ikna edersin kiyamaz sana bence☺evden cikana kadar takarsin gonulleri olsun dugun boyunca durmuyor diye biliyorum ben

4. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Anneni ikna et mutlaka ;) bubsenin dugunun, senin isteklerin onemli. Dugun boyu takilmasi bana gore hic hos durmuyor, o kadar ozenip gelinlik aliyoruz bir kusakla neden bununun goruntusunu bozalim ;)

atlgnesra bunu beğendi.
  5. aysemre3840

aysemre3840 İnci Üye+

IMG-20150315-WA0002.jpg IMG-20150315-WA0001.jpg gelinliğimin modeli de böyle

6. aysemre3840

aysemre3840 İnci Üye+

Annemi kırmak istemiyorum biz birbirimize çok düşkünüzdür anneden çok arkadaştır bana ama gün yaklaştıkça huysuz ve sorun çıkaran birine dönüşüyor ve bu beni korkutuyor açıkçası ama karar verdim sizin sözünüzü dinleyeceğim dediniz gibi düğünde bir şey diyemez zaten :D çok sağolun kızlar iyi ki varsınız o kadar stres var ki üzerimde düşünemez hale geldim

atlgnesra bunu beğendi.
  7. sevim

sevim Uzman Üye+

8. DeLiMaVi

DeLiMaVi Üye+

canım bende hiç hoşlanmıyorum kuşak olayından ama düğün salonundan çıkarken de takılabilir bence

9. pnrr

pnrr İnci Üye+

İlk danstan sonra çıkartırsın düğün bitiminde takarsın tekrar bence annen de bir şey demez öyle olunca

10. Yeliz

Yeliz Admin Site Yetkilisi

Gelin kusagi nedir ne degildir, kafasinda soru isareti olanlar icin oncelikle bu konuya bakmalarini oneririm: http://gelinolmak.com/forum/threads/gelin-kusagi.735/

Peki bu kusak, tum dugun suresince takilir mi? Takilmazsa ne zaman cikartilir?

Gelenek ve goreneklere gore kesinlikle degisir, ama bence evden cikarken, salona gidene kadar takilabilir. Salona girmeden cikartilabilir. Gelinligin asaletini bozdugunu dusunuyorum.

Siz ne dusunuyorsunuz?

sumeyyesinan, glie ve mldfyz bunu beğendi.
  11. aşksınsen

aşksınsen Uzman Üye+

Bizde kız evinden çıkarken baba bağlar erkek evine o şekilde kuşak ile getirilir. Düğün salonuna girmeden çıkarılır. ;)

sevgi06, İpekkaragoz, mldfyz ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  12. samiiz

samiiz İnci Üye+

Bizde de baba evinden çıkmadan baba yada abi bağlar evden o şekilde çıkılır düğün salonunda biraz kalır sonra çıkarılır :)

sevgi06 bunu beğendi.
  13. bersel

bersel Uzman Üye+

bizde de öyle :)

aşksınsen bunu beğendi.
  14. Ezgi

Ezgi Aday Üye

Ben baba evinden çıkarken takacağım. Düğün mekanına girmeden çıkaracağım.
    Bir iki arkadaşım da adetlerine göre düğün boyu kaldı. Evde eşi çıkartırmış.
    Bana göre de gelinliğin asaletini bozuyor. Gelin arabasında çıkarır hatıra olarak saklanmak üzere çantaya atıveririm :)

mldfyz ve Yeliz bunu beğendi.
  15. kübra onur

kübra onur Aday Üye

Ben rennkli takacagim o yuzden cikarrtmak durumundaym :)

Yeliz bunu beğendi.
  16. gülçingökçe

gülçingökçe İnci Üye+

baba evinden çıkıştan düğün salonu girişi ve ilk dansta takılı kalacak ve daha sonra çıkaracağım nasipse <3

sensizasla ve samiiz bunu beğendi.
  17. mltmdgkn

mltmdgkn İnci Üye+

Bizde de gelin kiz evinden cikmadan kusagi evin en buyuk erkegi (ablaminkini dedem baglamisti muhtemelen benimkini de dedem baglayacak) baglar. Salona gelmeden de cikarilir. Ilk dansta falan da olmaz bence olmamalida zaten ya hic guzel durmuyor:D

mldfyz ve Yeliz bunu beğendi.
  18. merveyksl

merveyksl Uzman Üye+

Bizdede kardeş baglar salona girilmeden cıkarılır;)hatta pembe takicaktim olmaz diye kirmizi aldılar :)

glie ve Yeliz bunu beğendi.
  19. Sahra

Sahra Süper Üye+

Benımkını babam bağladı ve annem çok rıca etti o şekilde ozendıgı ıcın ılk dansa kadar durdu. KIramadım. Yoksa bende salona gırerken çıkarma taraftarıydım:)

glie, mldfyz ve Yeliz bunu beğendi.
  20. bersel

bersel Uzman Üye+

sana herşey yakışır bitanem:):gul özledik seni fazla görünmüosun :(

Sahra bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş