1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Gelin Diyeti

'Diyet' forumunda Nerec tarafından 20 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

Etiketler:
  1. Nerec

Nerec Uzman Üye+

Gelin Diyeti
    Böyle bi yazıya rast geldim ve düğünüme az kaldı diyet yapmalıyım diyen gelinlerimiz için gelsin yazılanlar :D:D haftalık gelin diyeti listesi vermiş size uygun mudur bilemem ama bi bakın en azından :hihi
    1.Doğru protein tüketimi yapın.

Günlük protein ihtiyacının yarısından fazlasını et ve süt ürünlerini kapsayan hayvansal protein kaynaklarından, yarısından azını ise sebze, tahıl ürünleri ve kuru baklagilleri kapsayan bitkisel protein kaynaklarından sağlayabilirsiniz.

2.Basit karbonhidrat tüketimini azaltın.
    Besin kalitesi oldukça düşük olan beyaz şeker, beyaz un gibi basit karbonhidrat tüketiminden uzak durup, günlük enerji ihtiyacınızı kaliteli besinlerden karşılamanız bu yoğun döneminizde kilo vermenize ya da kilonuzu korumanıza yardımcı olacaktır.

3.Kompleks karbonhidratlar ile öğünlerinizin glisemik indeksini düşürün.
    Glisemik indeksi yüksek besinlerden uzak durarak açlık hissini azaltabilirsiniz. Yani öğünlerinizde basit karbonhidratlar yerine sebze, tam buğday ekmeği, kuru baklagil ve makarna gibi kompleks karbonhidratları yeterli miktarda tercih edebilirsiniz.

4.Lifli besinleri tercih edin.
    Lif tüketimini arttırarak sindirim sisteminizi destekleyebilirsiniz. Lif içeren salata, sebze ve kurubaklagil, tam buğday ekmeği ve meyve tüketebilirsiniz.

5.Bol su tüketin.
    Düzenli ve sürekli su tüketimi doygunluk hissi verecek ve bu yoğun döneminizde doping etkisi yaratacaktır.

Haftalık Gelin Diyeti Listesi

İlk 2 Gün

Sabah: 2 bardak şekersiz çay veya kahve, 1 dilim ekmek üzerine tereyağı, 1 tane suda haşlanmış yumurta, 1 tane orta boy yeşil elma

Öğle: 100 gram yağı alınmış biftek yanında 1 veya 2 dilim ekmek, 200 ml taze meyve suyu, 1 tane salatalık turşusu

Akşam: 1 tane orta boy elma, 100 gram ızgara olarak pişirilmiş karaciğer, 1 tane haşlanmış patates, 1 kâse yeşillikli salata

3. Gün

Sabah: 1 bardak şekersiz çay veya kahve, 1 dilim ekmek üzerine tereyağı, 1 küçük dilim yağı alınmış peynir, 1 tane yumurta

Öğle: 2 dilim ince ekmek, 100 gram bonfile eti, 1 bardak kahve, 1 porsiyon kruvasan

Akşam: 1 tane taze portakal, 100 gram balık, 1 kâse yeşillikli salata, 1 bardak çay

4. Gün

Sabah: 1 veya 2 bardak şekersiz çay ya da kahve, 1 ince dilim ekmek üzerine tereyağı, 30 gram sucuk, 1 tane portakal

Öğle: 1 ince dilim kepek ekmeği, 1 kase mevsim salatası, 1 tane domates ve salatalık

Akşam: 1 tabak soğan suyu çorbası, 200 ml ayran

5. Gün

Sabah: 1 bardak şekersiz çay veya kahve, 2 dilim ekmek, 2 ince dilim yağı alınmış beyaz peynir

Öğle: 1 tane orta boy muz, 1 bardak şekersiz kahve, 1 ortaboy elma

Akşam: 1 porsiyon yağsız balık, yarım porsiyon patates salatası, 200 ml meyve suyu

6. Gün

Sabah: 1 bardak şekersiz çay, 1 ince dilim ekmek üzerine tereyağı, 1 tane haşlanmış yumurta

Öğle: 1 porsiyon yağı alınmış sığır eti, 1 büyük patates köftesi, 1 porsiyon salata, 200 ml su

Akşam: 2 ince dilim kepekli ekmek, 1 tane portakal, 2 bardak çay

7. Gün

Sabah: 1 bardak şekersiz çay veya kahve, 1 ince dilim ekmek üzerine tereyağı, 2 tatlı kaşığı reçel

Öğle: Yarım porsiyon tavuk eti, yarım porsiyon mevsim salatası, 1 bardak kahve

Akşam: 2 dilim ince ekmek, 1 dilim yağsız beyaz peynir, yarım yemek kaşığı tereyağı

Gelin Diyetine Erken Başlayın
    Sizlere anlattığımız gelin diyeti kısa sürede sandığınızdan daha fazla kilo vermenizi ve vücudunuzun hızlı bir şekilde toparlanmasını sağlar ancak bu diyet uygulanırken çok az kalori alacağınız için düğün telaşesi içerisinde bitkin ve halsiz kalmanıza sebep olabilir. Bu nedenle gelin diyeti düğün tarihinden daha önce yapılmalı ve sporla birlikte düğün zamanına kadar kilo koruma altına alınmış olmalıdır.
    @Yasiree @Glsrnysf @ozlem392 @muncuk ve diğer gelin adaylarııı :) @BetCan son kısım bizi ilgilendiriyor sanırım :p

hilalozer, EceG, Glsrnysf ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. Betül

Betül Süper Üye+

Verdiğin bilgilerden ötürü tişikkirlir tatlımm :D elimden geldiğince günlük yaşantım da yediğime içtiğime dikkat etmeye çalışıyorum bu aralar daha fazla dikkat ediyorum tabisi ;) ammmaaa illaki de kendimi kilo vermeye odaklamış değilim çünkülüm kilom yerinde diye düşünüyorum :rolleyes: biz bunu düğüne 80 gün kalanlara söyleyelim ;)

Nerec bunu beğendi.
  3. Nerec

Nerec Uzman Üye+

hani hamurlar yoğurayım yazmışsın ya hatırlatayım dedim :p:p şaka bi yana daaha vaktimiz var . Vakitleri yaklaşanlar denesinler baakalım:komik:komik

Betül bunu beğendi.
  4. Betül

Betül Süper Üye+

Ayy hiç kaçmıyor kimsenin gözünden vallahi herkes atakta bekliyor yeme yeme diye :alkis

Nerec bunu beğendi.
  5. Yasiree

Yasiree İnci Üye+

Bebeğim buna en çok benim ihtiyacım var sanırım ;) Uygulamalara başlayayım :D

Nerec bunu beğendi.
  6. Nerec

Nerec Uzman Üye+

Belki lazim olur diye paylasayim dedim :) başka tatlim simdiden:D:D

Yasiree bunu beğendi.
  7. muncuk

muncuk İnci Üye+

Bilgiler çok güzel teşekkürler :) hiiiç dikkat etmiyorum valla canım ne isterse onu yiyorum ben :D ama akşamları pilavı kestim artık ve ekmeği azalttım su hiç içmiyordum neredeyse suya yöneldim yine de iyiyim ya :D

Nerec bunu beğendi.
  8. gök mavisi

gök mavisi Aktif Üye+

Ayyy yaaa bende herhafta basliyorum sozde sagol Cnm :)

Nerec bunu beğendi.
  9. Nerec

Nerec Uzman Üye+

Yemek değil de bende de su sıkıntı :D:Dbütün gün verme içmem hicte aramam yani:p hep diyorum şişeyi doldurup icicem hergün unutuyorum bakalim baslamak lazm artk:dans

OnEs ve muncuk bunu beğendi.
  10. Nerec

Nerec Uzman Üye+

Gözünün önünde dursun tatlim unutma ;) :*:*

11. muncuk

muncuk İnci Üye+

aynen bende öyleydim yanına şişe almak işe yarıyor ;)

Nerec bunu beğendi.
  12. Nerec

Nerec Uzman Üye+

Yarından itibaren baslamaliyim:D:D

muncuk bunu beğendi.
  13. muncuk

muncuk İnci Üye+

başla başla :):)

Nerec bunu beğendi.
  14. gök mavisi

gök mavisi Aktif Üye+

aynen cnm dursun dursun bende gunde anca 1 bardak Su icerim ama çay ve kahve baya tuketiyorum gecen sene sekeri biraktimda rahatladim :) bakalim Bu aralar baslasam dikkat etmeye iyi olucak <3

Nerec bunu beğendi.
  15. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Bunu uygulamalıyımm uygular sonuçlarını yazarım buraya :)

Nerec bunu beğendi.
  16. Nerec

Nerec Uzman Üye+

Yarin pazartesi klasik diyet baslama günü:D:p bekliyoruz sonuclari:p

Glsrnysf bunu beğendi.
  17. fatmaözdl

fatmaözdl Aktif Üye+

Gelinliğimi alalı 1 ay oldu resim çekilmeye gittim gecen gün gelinlik bindallı olmadı 4 kilo almışım. Acilen zayıflamam gerek

Nerec bunu beğendi.
  18. Nerec

Nerec Uzman Üye+

Kiyamam canim ya . veririsin hemen sıkı bi diyetle biraz dikkatli yemeyle:)

fatmaözdl bunu beğendi.
  19. Betül

Betül Süper Üye+

Kilo vermeyi bilmem ama almak yok :begendim Hele de gelinliğini almışsın madeim ki formunu korumaya özen göstermelisin canımm ;) Sonra düğün günü gelinliğin seni sıkıp rahatsız etmesinden günün zehir olmasın ;):*

fatmaözdl bunu beğendi.
  20. aylinaydi

aylinaydi Uzman Üye+

Diyete hiç gerek yok tatlım sen o telaş heyecan dan farkina varmadan vereceksin kilo ben 5 kilo verdim 59 dan 54 e düştüm :) tabi istem dışı çünkü boynuma göre kilom az bile ama su an toparladim gibi çok zayıflık iyi değil (:)

Nerec bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş