1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Gelin Çiçeğimi Nasıl Yaptım?

'Gelin Aksesuarları' forumunda Yeliz tarafından 28 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. Yeliz

Yeliz Admin Site Yetkilisi

Gelinolmak.com’u ilk kurduğumuz aylarda ‘Gelin El Buketinizi Kendiniz Yapın’ diye bir yazı hazırlamıştım. O yazıyı hazırlarken kendi gelin çiçeğimi de hayal etmiştim :) Tabii ki kendim yapacaktım, kendim süsleyecektim ;) Eskiden beri takık olduğum pembe-mor ortancalardan sevimli bir buket yapmaya karar verdim ve o gün gelip çattığında büyük bir heyecanla pembe-mor ortanca arama derdine düştüm. Gelin çiçeğimle ilgili bütün hikayemi burada anlattım: http://gelinolmak.com/gelin-cicegimi-nasil-yaptim/

tuğbabenli ve Pinar2829 bunu beğendi.
  2. Benay

Benay Üye+

Benim Düğünümde 3 adet çiçeğim vardı :) kısmetli gelinlerdenim :)
    Düğün konseptimiz mordu. Herşeyin mor olmasını istemiştim ve canlı çiçeğimin olması, kurutup sonrasında saklamayı da :)
    aaaaaa.jpg

a.jpg
    Nikah ve düğün aynı gün içinde ayrı ayrı olunca düğüne canlı çiçeğin hali kalmadığı için bu çiçeğimi kullandım.

Üçüncüsü ise yaklaşık iki yıl önce arkadaşımın düğününde benim yakaladığım çiçekti.

3. sevim

sevim Uzman Üye+

Ben de nişanımda tutmuş olduğum çiçeğimi kendim yaptım. İnternet üzerinde ve hemen hemen çoğu çiçekçide gelin çiçeği bulmak artık çok kolay. Ama ya çok küçük ya da çok yapmacık yaptıklarından beğenemedim. Beğendiklerimde oldu ama onlarda inanılmaz pahalıydı. Bu sebeple en iyisi kendim yapayım, emek harcayayım daha değerli olur diye düşündüm.

Çiçeklerimi Eminönü Tahtakalede yer alan ithal yapay çiçek cenneti diye adlandırabileceğim ERKA çiçekçilikten aldım. Toptancı olduğundan fiyatlar uygundu. Sonra çiçeğimi tamamlayıcı pembe tül, silikon tabancası, incili kurdele aldım.

Bakalım beğenecek misiniz ? IMG_1875267686639.jpeg

_nurdan_, seeboos, sedaozer ve 10 kişi daha bunu beğendi.
  4. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Cok begendim canim cok modern cok şık olmuş ellerine sağlık @sevim :)

sevim bunu beğendi.
  5. sevim

sevim Uzman Üye+

Çok teşekkür ederim, ayrıca beğenmene çok sevindim :)

Kübra bunu beğendi.
  6. canereda

canereda Aday Üye

çok hoş ya :)

7. sevim

sevim Uzman Üye+

Beğenmene sevindim canımmmm :)

8. Yarem

Yarem Uzman Üye+

Çok güzeller :) Bende açık pembe renginde istiyorum :)

canereda bunu beğendi.
  9. sevim

sevim Uzman Üye+

10. Benay

Benay Üye+

bunlar da zamanında benim arşivime kaydettiğim çiçekler ;)
    5ff4163916284d2297a6.jpg 9_557.jpg gelin el cicekleri menekse cicegi.jpg il_570xN.186364358.jpg il_570xN.190858274.jpg il_570xN.247670661.jpg il_570xN.253759633.jpg il_570xN.273294684.jpg

11. Benay

Benay Üye+

renkli-gelin-cicekleri-12-300x300.jpg
    timthumb.jpg

renkli-cicrklrtistock_000004152526xsmall.jpg

Yarem ve 27ddm27 bunu beğendi.
  12. Benay

Benay Üye+

il_570xN.324118102.jpg il_570xN.331313695.jpg mavi-renkli-cicek-buketi.jpg

27ddm27 bunu beğendi.
  13. sevim

sevim Uzman Üye+

14. Benay

Benay Üye+

çok teşekkür ederim canım :) detaylarda farklılığı yakalamak hoşuma gidiyor ;) senin de aynen sanırım ;) bu taşlılar için bu resmi kaydettiğim günden itibaren broş biriktirmeye başlamıştım :) ev yerleştirme telaşında ortadan bir kayboldular düğüne üç gün kala buldum :) çok üzülmüştüm :)

15. Benay

Benay Üye+

sonunda taze çiçek kullandım :) aslında iyi de olmuş gelinlik çok parlaktı bir de o taşlı buket çok kokoş olacaktım ;) çok tarzım olmasa da ;)

16. sevim

sevim Uzman Üye+

Kısmet değilmiş. Aynen bende farkliligi çok seviyorum. Kokosluk gelinlere yakışıyor kii. :) taze çiçek daha hoş. Düğünde iki çiçek düşünüyorum. Gerçek çiçeği atmak için sahte olanı saklamak için :)

17. Benay

Benay Üye+

benim de ayni sekildeydi ;)

18. sevim

sevim Uzman Üye+

Şimdi kullanıyor musun cicegini. Vazolara koyup salonuma koymayı düşünüyorum ben

19. Benay

Benay Üye+

canli cicegimi kuruttum salonumu süslüyor ;) pembe atma çiçeğim dugunde yakalayanda ;) mor yapma bir cicegim daha vardi o da dis cekimlerden sonra nikahta yakalayan arkadasa gidecek ;)

yildiz bunu beğendi.
  20. sevim

sevim Uzman Üye+

Harikaaaa, bu arada dış çekimlerini sabırsızlıkla bekliyorummmmmmmmm :)

Bu Sayfayı Paylaş