1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Fırın Temizliği

'Temizlik - Düzen' forumunda Mpamuk tarafından 26 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. Mpamuk

Mpamuk Uzman Üye+

Selam güzeller. Ben bahar temizliğine start vermiş bulunmaktayım ve vakit buldukça oda oda temizleyeceğim. Şuan mutfak temizliğindeyim ve baktımki fırının içi pert :eek:
    Şimdi fırın içlerinizi ve fırın camını nas temizliyorsunuz, ankastre fırın temizleyici falan mı alsam acaba bu işi halletmem lazım biran öncee :ayipettin:ayipettin
    @Seda @Ezgi @Ebru @Bihter @mldfyz @lülü @Esrahımm @türkan @gulakinn ve tüm gelinleeer :rolleyes:
    <3<3<3

gozdekoc, Esrahımm, mldfyz ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. lülü

lülü Uzman Üye+

ne güzel başlamışsın bahar temizliğine daha ben el atmadımm o işe :rolleyes: fırını öyle ayrıntılı temizlemedim ama kayınvalidemden gördüğüm ankastre fırın temizleyicileri ve cif ile temizlediğini görmüştüm daha önce :) kolay gelsin sanaa.

Mpamuk bunu beğendi.
  3. Betül

Betül Süper Üye+

Annem de astım olduğu için genel de evde onu deterjanla uğraşacak işlerde uzak tutmya çalışıyorum ama yokluğumda çamaşır suyu , kireç çözücünün dibine vuruyor o :D fırın da haliyle bana kalıyor :) ankastre fırın temizleyici ile temizliyorum bende kuzum ...

sedaozer ve Mpamuk bunu beğendi.
  4. Mpamuk

Mpamuk Uzman Üye+

Ya bu ankastre temizleyiciler fırının içindeki kalıntılara iyi geliyor mu peki, benim fırınımın icinde sanki yemek suları,yagları sıçramış kurumuş kalmış :(

5. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Hmm bizde abla temizliyor özel bir bilgim yoktu bu konuda sizden oneriler alayim ben de. Bizim firina normal cif yag cozucu sikip sungerle icini temizliyor, sonra da bezle birkac kez duruluyor. Dışarısı için de yumuşak bir beze yağ çözücü sıkıp silip sonra durulayıp kuruluyor. Kapakları bir gece açık bırakıyoruz ki iyice hava alsın. Benim bildiğim bu kadar :)

Littlelady, sedaozer, Mpamuk ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. Betül

Betül Süper Üye+

O kadar çok kalıntı bırakmadan ya da kurumadan diyim silmeye çalışıyoruz aslında cif ve yağ çözücü mesela şipşak temizliyor bol durulama ile kuzum..

Mpamuk bunu beğendi.
  7. gulakinn

gulakinn . YASAKLI

Ben geçen hafta temizledim cif yağ çöz le siliyorum guzelce kuruluyorum. Cif heryerle bidaha sildim. Izgarayi ve tepsileride yag cozle beklettim yikadim. Dış kısmı içinde ankastte temizleyici kullandım. :) kolaaay gelsiiin..

Mpamuk bunu beğendi.
  8. Bihter

Bihter Uzman Üye+

Ben rossmandan aldım fırın temizleyici onunla temizliyorum süper oluyor ;)

Mpamuk bunu beğendi.
  9. tatlı doktor

tatlı doktor Aktif Üye+

mintaxın mor olanını al canım mutfak için yağı çok iyi çözüyor kolunu ağrıtmana gerek yok :) birde arınması gayet çabuk oluyor ben memnunum denemlisin , hem uygun hem güzel

Mpamuk bunu beğendi.
  10. musnur

musnur İnci Üye+

Bende rossman dan fırın temizleyici köpük almıştım ismi domol..Çok meşhur olmuştu bir ara bende denedim sıkıyorsun her yerine ve bir gece bekletiyorsun ertesi gün pırıl pırıl oluyor gerçekten :)

Littlelady, Bihter ve Mpamuk bunu beğendi.
  11. Zeynep drn

Zeynep drn Yeni Üye

Ben fırın temizliginde sirke ve karbonat karisimi kullaniyorum sirke ve karbonati karistirip spreyli bir siseye dokuyorum ve firinin icine disina heryerine sıkıyorum 1 saat falan bekletince kirli olan kısımlar kabaŕıyor zaten sonra ılık suyla siliyor kuruluyorum sirke kokusunu hic sevmiyorum ama bu yontemin ise yaradigini gorunce mecburen katlaniyorum bi saat :)

sedaozer, Mpamuk ve tatlı doktor bunu beğendi.
  12. gamzeeazd

gamzeeazd İnci Üye+

Cif ile siliyorum. Temizlenene kadar camına ise yağ sökucu kullanıyorumm. Daha sonra iyice kuruluyorum. Fırın ızgarası ve tepsileri pek kullanılmadğndan yağ sökücü kullanmıyorum. ilk önce çif sonra ise bulaşk detarjani ile yıkıyp duruluyorum. epeyi uğraşıyorum ya hiç sevmem fırın silmeyi zamanı mı çok alıyor. 2 saat resmen işkence bana.

Mpamuk bunu beğendi.
  13. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Genel olarak domestosun kopuklu fisfisindan sıkıyorum:p sonrada cifin jel deterjani yuzey temizleyicisi ile siliyorum ama iyi durulamak cok onemli koku kalmamasi icin kapagi baya acik birakiyorum havalanmasi icin;)

Mpamuk bunu beğendi.
  14. Mpamuk

Mpamuk Uzman Üye+

Bütün tavsiyeleri deneyeceğim tek tek :) ilk işim rossmana gidip o temizleyiciyi almak :D

15. Esrahımm

Esrahımm İnci Üye+

benimkisi börekçi fırın canım yağ çözle temizliyorum ben :)

Mpamuk bunu beğendi.
  16. gozdekoc

gozdekoc İnci Üye+

Amway-Jel-Firin-Temizleyici.jpg
    Anway'ın fırın temizliyecisi var. On numara bir ürün herkese tavsiye ederim. Kullanışı: Bir kaç kere fıslatıp 5 dk bekledikten sonra mükemmel temizliği göreceksiniz harika bir ürün :)

sedaozer ve Mpamuk bunu beğendi.
  17. Betül

Betül Süper Üye+

@Mpamuk fırını temizledin mi kuzum ? Temizlediysen sen hangi deterjanı tercih ettin ? :)

Mpamuk bunu beğendi.
  18. Mpamuk

Mpamuk Uzman Üye+

Daha vakit bulupta temizleyemedim canım rossmana gitmem lazım ordan bir urun tavsiye ettiler onu alacağım ondan sonra temizlenecek inşallah :)

Betül bunu beğendi.
  19. Betül

Betül Süper Üye+

Hadi bakalım :*

20. Mpamuk

Mpamuk Uzman Üye+

Evet kızlar fırın temizliğimi an itibariyle bitirmiş bulunuyorum. Tertemiz oldu sanki yeni almışım gibi :) 1senede insan ne kadar batırıyormuş fırını ya :rolleyes:
    Temizlemek için burada arkadaşlardan aldığım tavsiyelerle gidip Rossmandan Domol Fırın temizleyicisini aldım ve ba-yıl-dım. Herkese tavsiyemdir, güle güle temizleyin :p

Ekli dosyalar:

Bu Sayfayı Paylaş