1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Evlilik Hayatınızda Neyi Değiştirdi?

'Düğün Sonrası Hayat' forumunda daisy06 tarafından 9 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. daisy06

daisy06 İnci Üye+

Kızlar merhaba. Az evvel bir arkadaşım sordu da evlilik nasıl bir şey diye, ben de sizinle de paylaşayım dedim. Evlilikten beklentiniz neydi? Ne oldu? Çok farklı bir hayat mı yaşayacağınızı sanıyordunuz? Öncesinde şöyleydi ama artık böyle dediğiniz, şöyle olacağını zannediyordum ama öyle değilmiş dediğiniz şeyler var mı? En azından yeni evlenecek olanlara fikir olsun isterim :) Herkesi konuya katılmaya davet ediyorum. Öptüm :)

cikolatalikek, Özlem ve cerensever bunu beğendi.
  2. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

Evlilik hayatımdaki olumsuzlukları değiştirdi. Tüm o sinir stres olumsuzluklardan kurtuldum gibi .. Tabikide herşey güllük gülistanlık değil ama anlayışlı bir eşe sahibim ve her zorlukta yanımda olduğunu biliyorum <3

Songül5555 ve cerensever bunu beğendi.
  3. daisy06

daisy06 İnci Üye+

Sanki ben de daha sakin biri oldum gibi huzur geldi bana :)

Özlem bunu beğendi.
  4. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

aynen bende öyle hissediyorum :) eskiden daha sinirliydim gibi

5. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

Önceden de sorumluluklarını bilen biriydim ama evlilik sorumluluklarıma çok daha sadık olmamı sağladı, kesinlikle daha düzenli tertipli oldum. Çok çok daha bilinçli bir tüketici oldum, market alışverişi sırasında ton balığının bile son kullanma tarihine bakar oldum. Araştırmacı yönüm ortaya çıktı, ilk kez yapacağım bir işe girişmeden önceçok detaylı bir şekilde araştırmaya başladım. Bunların dışında yukarıda bahsettiğiniz sakinleşme durumu bende de oldu ama sadece eşime ve aileme karşı. Çünkü öncesinde özlemek hırçınlaştırıyordu. Şuan biliyorum ki ne kadar özlesem de akşam başımı onun omzuna yaslayıp uyuyacağım :) Başkalarına karşı artık kesinlikle çok daha net bir duruşum var, taviz vermiyorum kendimden. Çünkü artık kendi yuvam var ve onu korumak için her şeyi yapıyorum. Bize zarar vereceğini düşündüğüm herkese karşı artık daha sert ve mesafeli bir tavrım var. Beş aylık evliyim, benim hayatımda olan değişimler şimdilik bunlar. İlerleyen zamanlarda yine yazarım buraya :)

muncuk, bsyl, daisy06 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. daisy06

daisy06 İnci Üye+

Galiba bu genel bir şey ya evlenince bir dinginlik geliyor insana. Sorumluluk duygusu da sanırım her işimizi artık kendimiz görmek zorunda kaldığımızdan kendiliğinden oluşuyor. Ton balığının son tüketim tarihine bakmazsan hastalandığında başında annen bekleyemeyecek çünkü gelip iki saat kalıp yine gidecek :) Güzel şeyler bunlar. Peki olumsuz bir şey yok mu :D

cikolatalikek bunu beğendi.
  7. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

Olmaz olur mu eşim her istediğinde yaptığım kek börek kilo olarak geri döndü :D :( kontrolün elimde olmasını daha çok sevmeye başladım, şuan için problem yaratmıyor ama abartırsam olumsuzluklara yol açabilir.

8. Songül5555

Songül5555 İnci Üye+

Aslında Bakarsanız Değişen Hiç Bir Şey Olmadı :begendim Sadece Uyurken Daha Huzur Dolu Uyanırken Aynı Sersemliğim Üzerimde Ama Artık Kendi Kedime Gülümsemeye Çalışmıyorum Sevgili Eşimi Seyrederken Gülümserek Başlıyorum Sabahlarıma Geçim Sıkıntısı Çekmiyoruz Henüz Çok Şükür Rabbim Çektirmesin Kimsecikleri de Tabi Daha Fazla Hesap Kitap Yapıyoruz O Ayrı Tabi Çünkü Önceden Babamdan Yada Annemden Para Alırdım :D:D

mrvchn ve mmlke bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş