1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Evliliğin Güzel Yanları

'Düğün Sonrası Hayat' forumunda Seda tarafından 6 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Görüyorum ki evliliğin sorumluluklarından korkanlar, nasıl yaparım diye telaşlananlar var :) Bunlar çok doğal, olmuyorsa zaten durup düşünmek gerek ;) Sonuçta bambaşka bir hayata iyisiyle kötüsüyle kendi düzeninizi kurmaya hazırlanırken düşüncelere kapılmak çok normal. Ama evliler olarak güzel yanlarını da anlatalım, diğer gelinler siz de anlatın bakalım :asik
    Tabii ki birçok güzel yanı var, aklıma geldikçe eklemeler yapacağım:
    • En yoğun çalışma dönemlerinde sevgiliyken buluşmaya vakit bulamaz insan, ama evliysen en azından koyun koyuna uyuma ihtimalin var :cak
    • Birlikte sinemaya cafeye gitmeye ihtiyaç duymazsın. Çünkü en güzel sinema evinde salonundadır battaniyenin altına girer izlersin, en güzel kahveyi mutfağında birlikte yapar içersin.
    • Haftasonu 'amaaan dışardan söyleyelim' diye tembelliğin dibine vurursun, çünkü orası sizin evinizdir. Sizin kurallarınıza göre döner ;)
    • Misafirliğe gittiğinizde eskiden ismiyle seslendiğiniz nişanlınıza, evlendikten sonra çekinmeden 'hayatım tuzu uzatır mısın' diyebilirsin :p
    • Gün içinde özlersin gece kavuşursun:cak
    • Birlikte yemek yaparsın. Birlikte yemek yersin. Birlikte uyuklarsın. Birlikte spor yaparsın. Artık ev içi-dışı aktivitelerinde arkadaşlarının nazını çekmene gerek yoktur :cak
    • Kendine vakit ayırırsın. Bireysel zamanlarınız olur. Bu zamanlarda farklı bakış açılarından hayata bakar, süzgecinden geçirdiklerini paylaşırsın. Diğer türlü her yere birlikte gidelim her şeyi birlikte yapalım denirse bir süre sonra paylaşacak fikirler azalır.
    Çiftler birbirini bunaltmazsa, evlilik tanından yenmez :tokalas Kıskançlıkla, güvensizlikle, sahip olma duygusuyla bunaltırsa eziyetten öteye geçmez. Benim şimdilik aklıma gelenler böyle bakalım sizler ne gibi eklemeler yapacaksınız bu listeye ;) Düşüncelerinizi bekliyorum :cool

Son düzenleme: 8 Nisan 2015
  2. gülçingökçe

gülçingökçe İnci Üye+

:asikkesinlikle evet :begendim:gul:sevimli

GulizAkbas ve Cvsibel bunu beğendi.
  3. perihanerol

perihanerol İnci Üye+

Daha ne olsun ne isterki insan şahane anlatmışsın :)

Mervik ve Cvsibel bunu beğendi.
  4. Esengül

Esengül İnci Üye+

Gece sarılıp uyumayi hasretle bekledigin hayaller kurduğun vakit gelip catmistr.. artk her gece onla uyuyup sabahında onla uyanmak harika bişey... :) devamı sonra

Cfask, Cvsibel, melek1991 ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  5. aşksınsen

aşksınsen Uzman Üye+

Abla şu an evlenesim geldi ya :asikşaka bir yana da ben de düşüncelerimi yazayım.:p
    En önemlisi güvende olma hissi mesela şimdi evde tekim pencereye biri vursa şu olursa bu olursa diye ister istemez tedirginim ama evliyken bence güvende hisseder insan. :begendimAyrıca erkek işleri ile ugrasmak zorunda da kalmazsin geçen hafta tıkanan lavaboyu açma görevi benimdi artık müstakbel eşine aittir.Yemekleri komşulara dağıtmaktansa birlikte yeme alışkanlığın gelişir diye düşünüyorum :)

Cvsibel, melek1991, esdayslhn ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  6. Kubis

Kubis Uzman Üye+

Hemen evlenesim geldi zaman geçmiyor ki :p Sorumluluk almak da güzel bence, insan büyüdüğünü olgunlaştığını hissediyor, her yaşın bir güzelliği olduğu gibi büyümenin sorumluluk altına girmenin de güzelliği vardır elbet :)

Binnurrr, güllsümm, Cvsibel ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  7. ea9187

ea9187 İnci Üye+

ne kadar güzel anlatmışsın :) okudukça hemen geçsin zaman evleneyim dedim :p

Cvsibel, melek1991 ve Simgeeeee bunu beğendi.
  8. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Ben ne hayallerle bekliyorum düğün gününü ahh ahh :D :p
    Benim korkum yok,hayallerim var güzel ve saf hayaller :)
    Mesela yazın çok bunaldığımızda hadi cuma gününden gidelim Edirne'ye desem ne iyi olur :)
    Ya da canım hadi evi temizleyip sahile inelim yürüyelim hava alalım demek, veya işteyken arayıp akşam ne yemek yapalım kocacım,yemekten sonra hangi filmi izleyelim mısırlar da benden demek ne güzel hayallerim var benim ya :D :p

hilalozer, kirazzz, Cvsibel ve 17 kişi daha bunu beğendi.
  9. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

Evlilik faydalıdır, evlilik güzeldir :) çünkü ;
    ilaç içmeniz gerektiğini hatırlatan ,
    sağlık sorunlarınız da doktora gitmeniz için sizi uyaran
    sağlıklı yemekler yiyip sağlıklı beslenmenizi isteyen,
    kısacası size dikkat eden , tıpkı çocuk gibi size özen gösteren birinin olması hayatınız da ne kadarda mükemmel bir şey :)
    düşünsenize ayağınız da eliniz de bir ağrı olduğun da elinde bengayla koştura koştura yanınıza gelen bir adam var evin içinde hem de hep yanınız da :) düşünmek bile harika :) :)

10. Esengül

Esengül İnci Üye+

Akşamları eve gelirken hep soruyo istediğin bişey varmı.. bişey lazm mı.. onu arayıp aksama istedigin ozel bişey var mi diye sorup senin elindeen zehir olsa yerim diyen bi koca usudugumde ısıtmak için sarılıp hohlaya hohlaya ısıtan bi koca :) ilacımi hatrltmak için hatrlatmasni ayarlayp saatinde ya arayn ya da mesaj atan koca.. :) ohoooo say say bitmez kii :)

11. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Yaaaa ben 9 ağustosu istiyorumm :duygusuz:duygusuz:dayanilmaz

olala, Ayşe1989, esdayslhn ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  12. Esengül

Esengül İnci Üye+

Hep dedim yine diyorum.. :) düğün öncesi say say bitmeyen zaman düğün bitip salondan çıkışta başlıyo koştur koştur geçmeye.. :)

bernahosseven ve snglyldrk bunu beğendi.
  13. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Geçmiyor valla ya :) Bekliyorum öylece geçmesini :)

14. Esengül

Esengül İnci Üye+

Bak bi gün daha geçti.. sonrada aileni özliceksn.. hazr yanlarındayken Kıymetlerini bil güzel vakitler geçirmeye baak.. :)

Nazcan, bskzg, mldfyz ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  15. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Haklısın :) ailemle evlerimizin uzaklığı 2 dk bile olsa insan özler evden ayrılıyorum sonuçta :)

snglyldrk ve Esengül bunu beğendi.
  16. Esengül

Esengül İnci Üye+

O kadar yakınsa dert etme :) :) :) benimki iki buçuk saatlik yol

GulGrnc bunu beğendi.
  17. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Senin uzakmış canım, olsun yine gidersin anneciğine :) biz aynı sokaktayız o yönden rahatım :) Nişanlım madem benim ailem uzakta o zaman senin ailene yakın oturalım eğer benim ailemde İstanbul'da olsaydı iki tarafa da eşit uzaklıkta otururduk dedi bana da mantıklı geldi :)

melek1991 ve Esengül bunu beğendi.
  18. aysemre3840

aysemre3840 İnci Üye+

yaaa ama biz evlendikten sonra da hasret kalacağız birbirimize :cabala:cabala:cabala

19. Ezgi

Ezgi Aday Üye

ne güzel anlatmışsın insanın evlenesi geliyor :)

bernahosseven bunu beğendi.
  20. merveyksl

merveyksl Uzman Üye+

Çok güzel yazmışsın sedacım :)

snglyldrk bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş