1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Ev Alışverişi Hakkında Tüyolar

'Düğün Sonrası Hayat' forumunda Seda tarafından 8 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Az önce @esrahakan ın alışveriş listesi olayına bir türlü alışamadım demesi üzerine bu başlığı açmaya karar verdim :) Ben de hiç alışık değildim ama eşim o kadar düzenli ki ilk haftadan itibaren ben onun düzenine ayak uydurdum resmen :) Wunderlist diye bir uygulama var, telefonlarımızda zaten yüklüydü. 'Ev Alışverişi' diye bir kategori oluşturduk ve birbirimizle senkronize ettik. Ben alınacaklar listesine 'su' yazdığımda hem benim listem hem de eşimin listesi güncelleniyor.

Alışverişi çok sevdiğim ve mutfağı ben daha çok kullandığım için evin alışverişi görevi bende, başlarda listeye eklemeyi unutunca her gün markete uğramak zorunda kalıyordum bu da gereksiz bir zaman kaybı oluyor. Veya yemek yaparken elimi attığımda bulamıyorum. Artık azalmaya başlayan her şeyi listeye ekliyorum çıktıkça toptan alıyorum :) Uzun süredir bunu alışkanlık haline getirdim ve çok rahatım :asik

Sizde durum nedir? @esrahakan @AylinYıldırm @Sahra @Kübra @Esengül @atlgnesra ve şu an sayamadığım diğer evli fıstıklar :arabeni

Gizem, Mervesrht, Ggg27 ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  2. Kübra

Kübra Aday Üye

Ilk zamanlar çok sıkıntı cektim ama cabuk alıştım listeye :D Ben deftere yazarım direk uygulama olduğunu bilmiyodum benim daha kolayima gelir uygulama :) kağıt israfı da olmamis olur :D saol abla :sevimli

mldfyz bunu beğendi.
  3. Seda

Ben de başta kağıda yazıyordum ama her an o kağıt yanımda olmuyor. Ya da tam marketteyken o kağıdı evde unuttuğumu görüp çıldırıyordum :) Sonra bu uygulamayı kullanmaya başladım, aldıkça işaretliyorum sen de dene çok rahat edersin ;)

Esengül ve Kübra bunu beğendi.
  4. Kübra

Kübra Aday Üye

Ayy unutmak fenaa fenaa :D

Seda bunu beğendi.
  5. Esengül

Esengül İnci Üye+

valla seda abla bende liste tutmuyorm liste yapiyim diyorm aklmdakileri yaziym diyorm sonra bi bakmisim aklmda alacaklarmda kalmams ne alicaktm diye düşünüyorm birde :) :) esim yap diyo ama markette görünce hatırlıyorum :) :) zaten eve gelirken soruyo bişey lazm mi bişey istiyo msun diye ama bu uygulamayı denicem teşekkürler.. :)

Seda bunu beğendi.
  6. Seda

Yaya ben eşimle bir an önce buluşmak istediğim için akşam iş çıkışı markete gitmesini istemiyorum :asik Zaten birkaç saatimiz var birlikte geçirebildiğimiz onda da markete girip vakit kaybetmeyelim diyorum :D Ben o yüzden stoklu gidiyorum genelde salıları alışveriş yapar eve öyle dönerim. haftasonu ve pazartesi alışveriş yapmam, eski mallar oluyor ve kalabalık oluyor :D Pazartesileri yoğurdun, sebze meyvenin falan hep yenileri geliyor düzenlendi etti derken salı en uygun gün ;) En azından benim gözlemlediğim marketler o şekilde. Çok çakal hissettim kendimi böyle yazınca :D

Listeyi rahat kullanırsınız inşallah bekliyorum haberlerinizi :*

7. Kübra

Kübra Aday Üye

Valla esim gelmeden tek marketi gormeye calisirdim da bizimde ya carsamba ya da salı günü alışveriş günü sebepsiz ama hep o gunlere denk geliyo :D indirdim abla daha esimin telefonuna indiremedik:D

8. EceG

EceG Uzman Üye+

Ooo bu süper birseymiss seda ablacım. 1 ay sonra cok işime yarayacak. :)

9. siyah beyaz

siyah beyaz Aday Üye

telefonum okadar dandik ki uygulamayı kaldırmıyor :(
    yine not defterine kaldık :bilmiyorum

10. türkan

türkan Süper Üye+

Aaa ben bunu yeni gördüm hemen bu programı yükleyeceğim:hihi:hihi Çok işime yarayacak:cak:cak

11. aysemre3840

aysemre3840 İnci Üye+

Benim günlük hayatta elimin altında bir not defterim mutlaka olur her şeyi ona yazarım ama telefondaki bu uygulama gerçekten çok iyiymiş evde unuttum iş yerinde kaldı derdi yok çok güzel.

12. korkmazgamze

korkmazgamze Uzman Üye+

daha evlenmedik ama şimdiden gözüken, sevgilim meyve, sebze ve etten çok iyi anlıyor o yüzden onsuz markete gitmem ben hiç anlamıyorum, gitmişken bakliyatlar ve diğer eksiklerimide aldım mı tamamdır :)

13. sedaist

sedaist Yeni Üye

Merhaba.bende araniza yeni katilanlardanim :) wunderlist i nasil senkronize ettiniz biz yapamadik onu

14. mervikk

mervikk Yeni Üye

Ben de hemen indirdim çok güzel bi uygulama gerçekten teşekkür ederim çok faydalı olacak

15. Betül

Betül Süper Üye+

Ben stokçuyum evde herşey olmalıkullandığım :p Düğünden önce oturup liste yapmıştım mutfak,banyo,yiyecek,ıvır zıvırlar gibi. Birlikte alısverise ciktik. Hem evimizin ilk hemde ilk market alisverisi olmasi sebebiyle cok keyifli gecmisti :) suan 1 haftalik oldugumuz icin herseyimiz tam , bir evin tüm eksiklerini aldığımı dusunuyorum birseyler yaparken cıkmaz ise :) dugunden sonraki günde pazara çıktik hersey tamam :) eksik gedik olursa da ben gider hallederim eşimin markete gitmesi alacağı dışında tüm abur cuburları alması demek çünkü: P

Deniz Medine bunu beğendi.
  16. Seda

Merhaba stokcu :baybay bu konuda cok ciddi calisirim, stoklarim azalsa panik olurum diyebilirim :D Benim gibisin demek sen de :) annemlerde gunde 3 kere markete gidildigini bilirim ki bu hem zaman kaybi hem de ufak ufak nereye ne harcadigini takip edememek oluyordu. Bizdeki duzen ben haftada 1 kere gider marketi bosaltirim (pazara gitme aliskanligim yok zaten hoslanmam o isten :() bazen abartmis olur sonraki hafta da hic markete gitmeme gerek kalmaz :) annemler sok tabii :p stok iyidir rahat edersin ;)

17. Betül

Betül Süper Üye+

Ben pazarı seviyorum şöyle bir bakıp gelsem yeter :p ama stoklar tükenince panik olduğum doğrudur :) Kesinlikle markete sürekli gidip gelmek düzensiz harcamaya sebep hiç sevmem o yüzden zamanlı ve düzenli alışveriş candir :)

18. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

Wunderlist bizim de kurtarıcımız. Alışverişi beraber yapıoruz ama tüm ortak planlar için kullanıoruz uygulamayı. Azalan her şeyi not alıoruz en azından markete gidince birimizin olmasa da birimizin hep yanınoa oluo telefon.ilk alışveriş 1500 falan tutunca ev epey stoklu şuan =) bende annem gibiyim deterjan yağ gibi temel şeyler hiç bitmeyecek. Geri kalanları da bitmeye yatın tespit edip hemen tamamlıorummm. Şimdilik iyi gidiyoruz bakalım =)

19. Gizem

Gizem Moderatör Site Yetkilisi

@Seda duacınım ne müthiş bi program düzeni seven, okul işlerini düzene koymayı düsünen benim imdadıma yetiştin :asik:*nasıl görmemişim bu başlıgı:) hem başlık güncellensin hem ihtiyacı olan bu wunderlist programinı indirsin ;)

Özlem bunu beğendi.
  20. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

Bi wunderlist yorumu da benden gelsin o zaman. Eşim markete gidio ya ardından hemen aklıma gelen bir şeyi listeye ekliyorum senkronize olunca her şey daha kolay. Tüm seyahat planımız ödeme planlarımız alışveriş listemiz. Stok durumumuz el altında =) Kesinlikle öneriyorumm..

cerensever bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş