1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Eşimle Yalnız Kalamıyoruz

'Düğün Sonrası Hayat' forumunda Bride16 tarafından 29 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. Bride16

Bride16 Uzman Üye+

Canım evlendiğimden beri eşimin ailesine sıkılıyor. Bu yola çıkarken kendi ailem gibi kabul ettim onları. İyi niyetimle hareket ettim. Ama onlar... iyi niyet altında huzur kaçırmada bir numaralar. İçim artık çok sıkıldı. Zaten eşim 3 günde 1 eve geliyor ona ayrı üzülüyorum. Ama kayınvalidemlerin aşırı anlayışsız olmalarına ayrı sıkılıyorum. 15 yıllık evli gibi muamele yapıyorlar. Neymiş. Araba alacakmışız da her hafta sonu kırıkkaleye gidecekmişiz. " artık haftaiçi yoğun olp hafta sonu başbaşa olucsz" diyorum. Olsn siz rahatınızı bozmayın biz geliriz diyor ya. Vallahi öyle soğudum ki onlardan. Her defasında iğneliyorum. Bana mısın demiyor. Tek erkek çocuk eşim 3 aile içinde. Sözde çok seviyorlar oğullarını. Çok istiyosa kendi memleketinden örf adetine göre kendisiyle otuan bi gelin bulsaymış. Çok sinirliyim çok.
    Asla küçümsemiyorum. Ama ben her yemeği yemem. Titizim çok. Hep annem gibi olmasını isterdim kayınvalidemin. Ama kıyısından bile geçmiyor annemin. Yemeklerini sevmiyorum mesela. İlla yöresel yemeklerinden yanımıza koymaya çalışıyor. Yenmez diyorum uygun dille. Ama anlamıyor nasıl bi dünyada yaşıyorsa...
    Annem ise tam tersi. Eşim evdeyse asla aramaz beni. Hatta kızım şu 1 yıl ben sizin evinize gelmem. Evliliğinizi yaşayamadınız hiç, doya doya gezin eğlenin alışın birbirinize diyor.
    Eşim de anlayışlı ve o da tatile gidelim vs diyor. Ama annen gelmek istiyormuş pazar dediğimde, gelsin tabi dedi. Halbuki ablalarını bile misafirliğe çağırmayalım daha vakit geçirwlim hele bi derdi :(
    Neye üzüleceğimi şaşırdım. Babam vefat ettiği için belki kendi babam gibi olur dedim kayınpederim ama o da aynı anlayışsızlıkta karısı gibi.. dertleşeceğim sadece annem ve bu forum var. İçime attıkça kötü oluyorum :(

2. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Bizlere anlat canım konuştukça içini döktükçe rahatlayacaksın. Kimse malesef insanın kendi ailesi gibi olmuyor ne kadar yakın olunursa olunsun aile bir başka onun yerini kimse dolduramıyor. Siz artık evlendiniz hayatınızı kendiniz belirleyeceksiniz 'araba alın şunu yapın' demesi kayınvalidenin doğru değil. Senin yerinde olsam bende 'bunu eşimle konuşup kararını veririz' derim kibar bir dille. Annelerimiz o elleri öpülesi annelerimiz hep anlayışlı benim annemde öyle çağırıyorum yeni evlisiniz tadını çıkarın diyor geçen gün geldiler 2 gün kalıp gittiler ama kimse ailemiz gibi davranmıyor onlar gibi düşünmüyor. Sen eşinle mutlu olmaya bak eşinin ailesi seninde ailen ama canını sıkıyorlarsa mesafeni koru huzurunun kaçmasına izin verme. Annesi pazar günü gelelim derse eşin 'gelme anne yeni evliyiz' diyemez bu konuda eşine anlayış göstermelisin ama bunu ilişkinize yansıtmamaya çalış gerçekten evliliklerde hep 3. bir etken huzursuzluk çıkarıyor bu da çiftleri çok yıpratıyor dikkat et kendine.

sedaozer, tweety16 ve sibell28 bunu beğendi.
  3. Nerec

Nerec Uzman Üye+

Takma dicem ama benzerleri bende de var . niye yalniz birakmazlar anlamam. Allahtan eşin yaninda. Sende hafta sonlari icin program yap? Pikniğe gidelim de , deniz de havuz de basbasa kalalim istiyorum de. Eminim anlayisla karsilayacaktir

sibell28 bunu beğendi.
  4. Nerec

Nerec Uzman Üye+

Yakin da degil hani bi akşam yemeğine gidip gelirseniz. Aman zor kuzum ya Allah sabır versin anne olunca bisi de denmiyo

Tuglog25 bunu beğendi.
  5. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Oo bana da oluyor ben bir gittim bayramda kadının biri yap bir tane yap ne bekliyorsun dedi. Bende kısmet artık ne zaman olursa zaman şartı koymuyorum dedim. İnsanlar böyle evlen ertesi gün bebek var mı diyecekler nerdeyse. Hayırlısı ne zaman ise o zaman olsun bana göre. Çocuk başkası büyütsün diye mi yapılıyormuş anneanne-babaanne bile olsa ben çocuğumu kendim büyütmek isterim başkasına vermek istemem 9 ay ben taşıdıysam çocuğumu da ben yetiştirmeliyim malesef insanlar bunu anlamıyor canım anlatsanda. Herkes bizde 10 senelik evliymişiz gibi bekliyor her şeyi :/

Tuglog25, Ceyoo ve Bride16 bunu beğendi.
  6. carpe_diem

carpe_diem Uzman Üye+

Oncelikle Alah yardimciniz olsun... bu gibi durumlarda en onemli sey bana gore mesafe... ne kadar cok samimi ve yakin olursan o kadar cok problem çıkıyor malesef canim :(

7. Deniz Medine

Deniz Medine Uzman Üye+

canım benim ay bende bunları yaşıyacağım diye o kadar korkuyorum ki allah sana sabır versin umarım düzelirler.
    sen normal şekilde konuşssan çözmeye çalışsan bu sefer de yanlış anlaşılırsın.bence eşine bu durumu anlatmalısın böyle bir durum yaşandığında duruma eşin el atmalı :( birde mesafe gercekten önemli:dusunuyorum

8. Bihter

Bihter Uzman Üye+

ah bu oğlan anneleri.. Bizimkilerde düşkünlerdir oğullarına şimdiliik cok büyük problem olmadı şükür inş böyle gider . Amaa şu var böyle durumlarda sen mesafni koy ama yüzlerine birşey deme bu sefer sen kötü olursun eşine anlat durumu cok sıkıldığını o bulsun bi hal çaresini benim kayınvalidem bir kaç kez yanımda eşimin eskiden görüştüğü kadınlardan bahsetti o an birşey demedim tabi sonra eşimi çektim konuştum en son olan olayda eşimin yanınnda söylendi böyle bisey o da hemen olaya el attı. Umarım bir daha yaşanmaz.. Eşine büyük görev düşüyor aranızdaki ilişkiyi yıpratmadan eşinin anlaması lazım daha yeni evlisiniz sanırım zamanla oturur sen merak etme.

Deniz Medine ve Bride16 bunu beğendi.
  9. Deniz Medine

Deniz Medine Uzman Üye+

canım ya üzülme umarım düzelirler zamanla herşey oturur inşallah.işte onun biraz düşünceli olması lazım bu konularda belkide sen anlıyor sanıyorsun ama anlamıyordur kuzum.benim kayınvalidemde hep imalı konusuyor laf sokar gibi bende içimden kendimi sakinleştirmeye çalışıyorum. sen yine imalı bir şekilde anlatıyormusun bak ben yine hiç agzımı açamıyorum nedense :karisik

Bride16 bunu beğendi.
  10. Bihter

Bihter Uzman Üye+

düzelir sen bozma moralini

11. lülü

lülü Uzman Üye+

@Bride16 her ne kadar zor olsada bu süreçte çok sabırlı olman gerek...hiçbirimiz kendi ailemizde yaşadığımız şartlar halinde değiliz ve bu yüzden eşlerimizin ailesini daha yakindan tanidikça görebiliyoruz bazi gerçekleri.tabiki hiç kimse kimsenin ailesiannesi babasi gibi olmaz.nasil ki bizim annemiz bitaneyse eşimizinde annesi bitane.insanlarin yaşlari ilerledikçe daha da anlayişsizlaşabiliyorlar sabirli olman gerek sadece kendini ve eşini ilişkinizi yiprattiğinizla kalirsiniz.daha çok yenisiniz eşin ailesiyle aranizdaki mesafeyi koruyacaktir sıkma canini bol bol dua et dayanma gücü iste herşey yoluna girecek.çocuk yapmak için yapma kendini hazir hissettiğinde yap.insanlar sorarlar bebek varmi diye.duyma görme.

Akdnzkbra ve Bride16 bunu beğendi.
  12. bersel

bersel Uzman Üye+

Allah yar ve yardımcın olsun umarım dilediğin şekilde saygı Cercevesinde hal olur kimse kırılmadan

Bride16 bunu beğendi.
  13. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Ahh bu kayıvalideler kayınbabalar sanki kendileri genç olmamış sanki bu aşamalardan geçmemiş gibi davranıyorlar. Canımm hiç kimse kendi annen baban gibi olamaz o yüzden sakın kıyasa girme. Eşinle iyi ol ve araya bir set çek mesafeni koru canımm. Bende daha düğünüm olmadan benzer şeyler yaşadığım için biliyorum. Sabır etmek gerekiyor malesef ve Allaha şükürler olsun ki eşlerimiz arkamız da duran insanlar ;) Hepsi düzelecek tatlım sakın üzülme :*

Bride16 ve Deniz Medine bunu beğendi.
  14. hilalozer

hilalozer . YASAKLI

Ben yazını okurken iyi tarafında bakmak istedim belki de kadın kendini yalnız hissetme diye yapıyodur. Sonuçta orada teksin kendi ailende yanında değil.. Ama laf söylemene rağmen hala aynı davranıyor, kendine çeki düzen vermiyor, üstelik laf soktuğun kızdığın halde gülüyorsa ben bunun altında art niyet ararım. Ben kayınvalidemle altlı üstlü oturuyorum ve inan senin kayınvaliden kadar çok gelmemiştir :) Mesela benimki de ilk zamanlar biz evde yokken eve girer temizlik yapar ütü falan yapardı. Ama ben evde yokken girmesinden rahatsız oldum ve bunu bi şekilde hissettirdik eşimle o günden beri girmiyor. Bende bu şekilde olunca demek ki kötü niyetinden girmiyormuş diyebiliyorum. Ama bana seninki biraz kötü niyetli gibi geldi.. Birde ne olursa olsun kesinlikle kinle doldurma içini. Eşinle uygun dille konuş. Bir daha ki geldiğinde veya aradığında eşin tatile gitcez, piknik yapcaz, keyif yapcaz gibi planlarla reddetsin. Ne olursa olsun istemiyoruz seni denmez..

Bride16 bunu beğendi.
  15. didisen

didisen Aday Üye

cnm erkek tarafına hiçbir zaman yaranamazsın onun için benden sana tavsiye ne kadar kötü olursan o kadar iyi arama sorma görüşme konuşma çok fazla ,unutma erkeği eve bağlayan kadındır

16. gulakinn

gulakinn . YASAKLI

Ne değişik yaklaşımlar var te allahım.

gzdekbly, Aylin, Bride16 ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  17. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

bu zihniyetle sen bağlayabildin mi?
    Böyle bir mantıksızlık yok. Yaranmak gibi bir derdimiz de yok bizim gibi insanların.Kötü olmak kime neyi kazandırmış. Sen kazandın mı merak ediyorum? Açık açık bu tutum terbiyesizlik,ve küçüklüktür.

mrvchn, Aylin, Bride16 ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  18. hilalozer

hilalozer . YASAKLI

Arama, sorma anne de kimmiş unut bundan sonra eşinin hayatında annesi yok. O kim kiii? Aaa ama benim annem melektir hep ona gidelim hep...

mrvchn, GulGrnc, Aylin ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  19. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Bu sekilde yaranabildin mi peki? Neden yaranmaya calisiyorsun ayrica ne ekersen onu bicersin saygi da sevgi de karsiliklidir senin ailene kotu davranana sen iyi davranabiliyorsan sasarim kimsenin yaranmak gibi bir derdi yok burada sevgi saygi icerisinde guzellikle gunlerimizi gecirelim yetiyor bize yarin obur gun insallah hepimiz bir anne baba olacagiz o zaman boyle rahat konusabilir misin merak ettim?

mrvchn, GulGrnc, Bride16 ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  20. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Ne kadar yanlış düşünceler bunlar sende kayınvalide olsan gelinin böyle düşünse hoşuna gider mi?

Bu Sayfayı Paylaş