1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Erken Rezervasyon Balayi

'Balayı - Seyahat' forumunda gfanatick tarafından 19 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. gfanatick

gfanatick İnci Üye+

Bu kez de bir sorun olmazsa 2 Mayıs Cumartesi yapıyoruz düğünümüzü inşallah :) Tarihi kesinleştirdikten sonra ilk işimiz balayı yeri bulmak :) biz aslında bir doğa harikası olan Muğla Akyaka istiyorduk ama baktım çok fazla balayı konseptinde otel yok daha salaş tatil mekanları . Başlıklarda Antalya ve Bodrum balayı otellerini gördüm burada hepsini bir arada toplayalım da bana yardımcı olun :) çünkü enn geç yıl başına kadar verip rezervasyon yaptıracağız. Ben geçen yıl Antalya Kemer Göynükte bir otele gittim ama açıkçası yol fazlanında fazlası geldi. Antalya hava limanından inip Kemere oradan Göynük'e geçmem tam 4 saatimi aldı halbuki uçakla Antalya'ya 1 saatte indim :) bunu göz önüne alaraktan yol da bitsin istemiyorum balayım. ve lüx rahat şık konforlu tertemiz sakin herşeyiyle dört dörtlük otel tavsiyelerinizi bekliyorum .

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 3 Mayıs 2017
    semer, türkan, Sennur ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. gfanatick

gfanatick İnci Üye+

Antalya Belek'de canım otel. bizde Ets turun orada çalışan görevlisinin numarası var ama erken rezervasyon konusunda yardımcı olabilirler mi bilmiyorum. yine de görüşmek isterseniz numarası 05427660060 Turgay Bey

SAFİNAZ bunu beğendi.
  3. Benay

Benay Üye+ YASAKLI

biz kıprısa gitmiştik. Acapulco otele ;) nisan ayında gitmiştik, hava süperdi ;) akşam eğlenceleri sezon açılmadığı için biraz boştu ;) ama denizi havuzu ve yemekleri süperdi ;)

SeNemmm, Ewrim ve SAFİNAZ bunu beğendi.
  4. Benay

Benay Üye+ YASAKLI

jolly tur vasıtasıyla ayarlamıştık cnm biz;) hem de transfer de daha kolay oluyor ;)

SAFİNAZ bunu beğendi.
  5. gfanatick

gfanatick İnci Üye+

@SAFİNAZ canım kemere gitmeyi ben de çok düşündüm ama yeni açılan bir otel ne kadar iyi işler bilemedim. bir de ben devamlı tripadvisor da gidenlerin yorumlarını okudum. otel için tek bir kötü yorum bile yok. otel ziyadesiyle muhteşem. biz belekde 5 gece 6 gün kalmıştık. insanın dönesi gelmiyor ama walla :)

SAFİNAZ bunu beğendi.
  6. Yeliz

Yeliz Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Biz bu yaz @Seda 'larla gittik Rixos Premium Belek'e, keske parami iade etselerdi de baska bir yere gidebilseydim. Tek guzel sey, iskelede bir kose var, kapabilirseniz kendinize ozel deniziniz ve manzaraniz oluyor:

IMG_0425.JPG

Yemekler ayni, her gun ayni seyi yiyorsunuz. Biz 1 hafta kaldik 2 kere farkli bir ek yemek cikti (tavsan ve kopek baligi). Sedalarin ve bizim odada yataklarin tamaminda sapsari lekeler vardi, b12 vitamini kokuyordu (cocuk cisini yapmis herhalde). Yastik secimi yoktu, kavga dovus yastik degistirdik. Alip evine koymayacagin kalitede dumduz yastiklar var. Aksam eglenebilmek icin hicbir sey yok. Rus ve Bulgar kayniyor, agizlari ile icmiyorlar, sorun cikartiyorlar. Yemekte kavga etmeden yemek alamiyorsun, onune geciyorlar, itiyorlar. Benim minibarimda icilmis icecekler vardi giris yaptigimda. Deniz guzel degil, bulanik. Zaten Antalya tarafinda Lara haric denizin berrakligi cok guzel degil, Ege gibi degil yani. A la carte 6 tane restoran koymuslar, yer bulabilirsen rezervasyon yaptirabilirsin. Tek fark, Turkuaz restoran gibi (acik bufe restoran) gidip kendin almiyorsun, bazilarinda kendine ozel menuler var (Uzakdogu yemegi yapan Mandarin Restoran gibi). Balayi ciftlerine sorun yok, her turlu rezervasyon alabiliyorsun. Ben kahveyi cok seven biriyim, Fransiz Cafe var, kapsul tek cesit kahve yapiyor, nescafe 3'u 1 arada icsen daha guzel. Plajda icecek icin (kutu icecekler haric, alkolsuz kokteyllerden bahsediyorum) sana plastik bir bardak veriyorlar, o bardaklar gun boyu butun plajin yerlerini temizledikten sonra yikanip ertesi gun sana servis icin tekrar diziliyorlar. Ilk giris icin tam 2 saat 15 dakika bekledik, sonra odaya ciktik, 2 saat de orda bekledik, bavullar gelmedi. Megersem bavullar kaybolmus, ara tara bir koseye atilmis bulduk. Havuz standart boy 140 cm derinligi, cocuk havuzu gibi. Klimalarin yonu degistirilemiyor ve direkt yataga dogru ufluyor. Acsan hasta ediyor, acmasan sicaktan bogulacak gibi oluyorsun. Uyku modu falan hicbir sey olmadigi icin manuel ac kapa yapiyorsun, ona ragmen 4 kisi de hasta olduk. Hic mi guzel bir sey yoktu? Sahili cok buyuk, sabah kalkip havlu birakmana gerek yok, tek guzelligi de bu.

Bunlar sorun mu diye dusunebilirsiniz. Ama oldukca yuklu bir para veriyorsunuz ve dolayisiyla en azindan yattigin yataga tuvalet yapilmamis olmasi, minibarindaki iceceklerin icilmemis olmasini bile bugun 2 bin liralik tatil koyleri karsiliyor. Rixos Premium Belek'e giden hata yapar, bu kadar da net konusuyorum. O paraya dunyanin herhangi bir yerinde balayi yapilabilir, hem de prens ve prenses gibi muamele gorursunuz.

7. tuba2012

tuba2012 Aday Üye

bodrum düşünen yokmu ya..:D

8. cekuşoko

cekuşoko Aday Üye

Merhaba kızlar yazışmalari okudum tavsiyeleriniz hep akdeniz bolgesi nedn ege yok :( yoksa ege bolgesinde balayi icin uygun bir otel yokmu? Biz izmirde ikamet ediyoruz ve aracimizla gidebilecegimiz izmirden en fazla bir kac saat uzaklikta bir yer istiyoruzz kuşadasi bodrum marmaris gibi mekanlar istiyoruz varmidir önerileriniz simdiden tesekkurler....

9. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

Marmaris güzeldir :) İçmeler'de Marmaris Palaca Beach var gözat istersen canım :)

cekuşoko bunu beğendi.
  10. cekuşoko

cekuşoko Aday Üye

Çok tesekkurler canim hemen inceliyorum :)

Ezgi bunu beğendi.
  11. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

Denizi de güzel İçmeler'in canım :)

cekuşoko bunu beğendi.
  12. cekuşoko

cekuşoko Aday Üye

Evet canim bende cok begeniyorum:) peki didim nasil sence?
    :)

13. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

Didim Altınkum :) 3 yaz gittim ben çok seviyorummm :) Altınkum plajı ile meşhurdu :) Seçenekler arasında düşünebilirsin :)

14. cekuşoko

cekuşoko Aday Üye

ayy evett:) aklimda bsyler oluşmaya başladi sayenizde.. Cok tesekkurler :)

türkan bunu beğendi.
  15. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

rica ederimm canım :)

16. türkan

türkan Süper Üye+

ayyy hayırlı olsunn doğumgünümde evleniyorsun :))

17. gkcn

gkcn Aktif Üye+

Santorini muhtesem bir yer. Benim icin zor gorunuyor su an Kibris daha agir basiyor ama diger gelinlerimiz icin fikir olsun. Vize islemleri sikinti olmazsa benim 2. Tercihim

Ekli dosyalar:

metalilwater bunu beğendi.
  18. metalilwater

metalilwater İnci Üye+

Ben de kibris istiyorum yaa, ama nisanlim antalyada pek bulunmadgndan orayi istiyor,ben cok gittim ultra her sey dahillere fln ve hepsi de sacmasapan abur cuburla dolu.ama kibrisa hic gitmedm ve ailem merit sunset oteline orda yeni gidip geldi,her gun izgara yemisler miss gbi,yazlari diger yiyeceklerin yaninda mutlaka izgara cikiyormus,eger nisanlim ki ikna edersem babam hemen rezervasyon yapicak,ama beklemedeyiz iste..

19. metalilwater

metalilwater İnci Üye+

Yurt disini turla yapmayi dusunuyorsan direk vazgec canim cnku her giden cok yorucu sakin balayi icin dusunmeyin diyor,e ama tur yapmayacaksan da oralara gtmenin bi anlami yok bence.en iyisi o isi birinci yil donumune fln birakmak,biz vazgectik size de tavsiye edeim,ama kibris bence guzel olr yaa, ben cok istiyorum:)bu arada ztn sirketler dugun izni vermek zorunda diye biliyorum canim,tabi o izni dugun sirasnda fln kullanicaksan bisy diyemem:)

20. gkcn

gkcn Aktif Üye+

Bana is gorusmesinde yuzugunu cikar hani evlilik hazirligi vs. cok izin alir diye basta olumsuz yaklasabilirler demisti bir arkadasim. Ki bunu yapmiyorum tabi ki=)

metalilwater bunu beğendi.
  21. metalilwater

metalilwater İnci Üye+

Oyle yapip ertesi gun yuzukle gidersen daha cok guveni sarsarsin bence ztn iyi etmssn:)

gkcn bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş