1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Elektrik Faturası Ne Kadar Geliyor?

'Düğün Sonrası Hayat' forumunda Seda tarafından 5 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Az önce @Ezgi nin yorumunu görüp şoka girdim 179 lira gelmiş o işte bir sıkıntı var gibi :eek:
    Bize 29 lira geliyor ben 30 yatırıp üstü kalsın diyorum :D Şaka bir yana 35 lirayı geçmiyor ve bizde 24 saat açık 2 bilgisayar var gelinolmak sunucusu ve tv'ye bağlı bilgisayar. Çamaşırı çok sık yıkarım, ütüyü çok kullanmam, bulaşık makinasını çok sık çalıştırırım. Eski evde 90-100 lira geliyordu anlam veremiyorduk sabah çıkıyoruz akşam geliyoruz diyorduk yeni evde gelen normal gibi. Sizlerde nasıl geliyor elektrik faturaları?
    @lülü @bersel @esrahakan @Hatice @Sebnem @Ebru @atlgnesra @mldfyz @gulakinn @Mrstpc @AylinYıldırm @Zümrütt @EceG @elaedadnz @FATMA AHMET ve diğer çiftler :*

Songül5555, Zümrütt, Aylin ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  2. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

image.jpg @Seda annem şimdi onu konuşuyorduk diğer abonelik ücreti falan da yok elektrikte şaka gibi bir tutar babam da gidin itiraz edin bir yanlışlık vardır dedi :( yani hafta sonu bile genelde evde olmuyoruz çok tuhaf Fatih yarın gidip öğrenicek ne olduğunu :(
    179 değil 176 liraymış bu arada 3 tl fazla hatırlıyormuşum :D

Songül5555, Seda ve gulakinn bunu beğendi.
  3. gulakinn

gulakinn . YASAKLI

Bizim de 90-100 arası geliyor ve cok fazla diyoruz bizde haftaiçi gunduz yokuz evde haftasonuda dışarıdayiz. Üstelik haftada 2 kere çamaşır yıkıyorum ve bir kez ütü yapıyorum. Bulaşık makineside 2 kere çalışıyor haftada. Buna rağmen nasıl 100 tl ? :( @Ezgi

Seda bunu beğendi.
  4. Yeliz

Yeliz Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Bahsettiginiz sekildeyse, kacak olabilir. Evin ana salterini kapatin, saatte donme oluyorsa sorun var demektir. Sayet donme yoksa, yine de kacak olabilir. 150 lira civarinda bosch marka bir sey var (röle diyorlar gibi hatirliyorum, ama cok emin degilim), sigortanin oraya takiliyor ve bu tarz kacaklari notrluyor.
    Bir de eger keattle gibi seyleri cok kullaniyorsaniz, bu da sebep oluyor olabilir. Tam dolu keattleda su kaynatmak, 30 dakika 30 derece a++ camasir makinesi ile ayni elektrigi harcar.

Songül5555, Aylin, Nazmiyee ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. irmiae

irmiae . YASAKLI

Bize de 60-70 aralığında geliyor ama 30-35 aralığı da biraz fazla düşük değil mi?

Yengecburcu ve Seda bunu beğendi.
  6. Mpamuk

Mpamuk Uzman Üye+

Bizde en fazla 60ödedik şimdiye kadar :) Hep çok gibi geliyordu ama halime şükrettim 179u okuyunca :D

Seda bunu beğendi.
  7. lülü

lülü Uzman Üye+

Bizim ev dubleks 2 tane çamaşır makinası 4 televizyon var ve hepsi günde kaç kere çalıştığı halde 150 yi bulmuyooo.hem bizim burda bütün elektrik firmalarında faturanız 150 den fazla gelirse bize basvurun itiraz edin diye reklam panosu asmışlar o yüzden şanslıyız .

Songül5555 ve Seda bunu beğendi.
  8. Büşra yağmur

Büşra yağmur Uzman Üye+

A
    Ablacgım valla biz aile olarak 6 kişiyiz son 2senedirde 8kişiyiz bu halde bile 90 geliyor çamasır makinası en az haftada 4kez çalışır bulaşık m.hergün çalışır derin dondurucu abilerim bide sabaha kadar pes oynar bize çok iyi geliyormuş.

9. elaedadnz

elaedadnz Uzman Üye+

bize 80 tl gelmişti.ben şok geçirmiştim hadi o ay fırında çok şeyler yaptım ona vurdum :) eşimde kombide devir dönüyor hep elektrikte gidiyordur illa dedi bu ayda o civarlar gelirse bizde bir araştırma içerisine gireriz. çünkü benim annemin evinde 5 kişi dururken 60-80 falan geliyordu :( bence de itiraz edin illa bir şey vardır :(

Seda bunu beğendi.
  10. bersel

bersel Uzman Üye+

güzel ablam biz ufo ile ısınıyoruz evimiz biraz soğuk olduğundan geçen ayda yaktık bu ayın faturası daha gelmedi geçen ay 49 tl geldi haftada 3 kez bulaşık makinesi 3 kez çamaşır makinesi çalıştırıyorum.Her hafta ütü yapıyorum. Şofben de kullanıyoruz. Bu ay ki faturayı merak ediyorum açıkçası sizinle paylaşacağım.

11. EceG

EceG Uzman Üye+

Valla ben sabahtan aksama kadar evdeyim tv hic kapanmıyor, 2 günde bir de süpürge yapiyorum nerdeyse 1 saate yakın sürüyor, telefonlar surekli sarjda, birde eşim memur sürekli utulenecek seyleri oluyor :) ona rağmen 40-50 falan ödüyorz. Size cidden cok gelmis canım

12. Esrahımm

Esrahımm İnci Üye+

bende evde değilim hafta içleri sadece akşamları oluyorum haftasonuda çoğu zaman olmuyorum evde bu ay bulaşık makinesi bizim arızalıydı o hiç çalışmadı çamaşır makinesini açtım 1-2 kez 40-60 falan gelmiş bi okadar dikkat etmeye çalışıyorum gereksiz lamba yanmasın aynı anda iki şeyi çalıştırmıyorum falan genede geliyor artı yılbaşından sonra elektiriğede zam geldi bakalım bu ay ne kadar gelicek

Seda bunu beğendi.
  13. FATMA AHMET

FATMA AHMET Uzman Üye+

elektrik faturası bizimde cok gelmiyor 50-55 aralığında geldi en son haftalık yine camasır makinesi buasık makinesi ütü calısıyor hatta haftada 2 3 kez bile calıstırdığım oluyor ve kettle de kullanıyoruz coğu zaman demekki bizim baya iyi geliyor @Ezgi kuzum mutlaka itiraz edin eve ilk yerleşip hiç su kullanmadan su faturası bile gelmişti bize itiraz ettik iptal edildi

Seda bunu beğendi.
  14. ayşenn

ayşenn Uzman Üye+

Bizimde 1 haftadır falan tüm gün yanıyor doğalgaz kettle kullanıyoruz hep tv sürekli açık oluyor şuana kadar en fazla 50 ödedik onun öncesinde en fazla 35tl oluyordu ama bu ay fazla gelebilir doğalgazdan dolayı:)

Seda bunu beğendi.
  15. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

Doğalgaz canım. Bu gün gidecek Fatih bakalım ne diyecekler. Bir anormallik olduğu kesin.
    Doğalgaz da yüksek geliyor ama yakıyoruz yani yine bir mana yükleyebiliyoruz.Elektrik için çok saçma bir rakam.
    Gelişmelerden haberdar ederim artık :)

Esrahımm bunu beğendi.
  16. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

Akşam deneyelim biz bunu. Hiç bilmiyordum böyle olduğunu gerçi Fatih gidecek ama bir şeyler uydurup göndereceklerine eminim abla :)

17. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Yazdiklarinizi okuyunca bizde sorun olduguna kanaat getirdim :D ben haftada 3-4 kere camasir makinesi calistiririm, en az 2 kere bulasik makinesi. Cok yemek yapmadigim icin firini cok kullanmiyorum ama diger elektrikli kucuk ev aletlerini her gun kullanirim :) yemek ve utuyu evde yapiyorsaniz 50-60 normal de @Ezgi siz bir baktirin kuzum bir terslik var onda.

Songül5555 bunu beğendi.
  18. suleumt

suleumt İnci Üye+

80 120 arası geliyor 4 kişilik bir aileyiz ama bizim evdede kimse olmaz sabah gidip akşam geliriz. ütü ve fırın çok yakar diye biliyorum ben de.

19. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

Kesinlikle biz bir terslik var annemm bu ara lanetlendiğimi düşünüyorum zaten neye elimi atsam bozuyorum,değişik şeyler terslikler oluyor :D
    60-70 bile gelse normal diyeceğim de bu nedir acabaa ? :p

20. Hnfee

Hnfee Uzman Üye+

Bize de 50-55 arası geliyor ve doğal gaz yok. Kettle çok fazla kullanıyorum. Haftada 2 kez çamaşır 2 kez bulaşık makinesi çalışıyor. Çok şükür diyelim biz o zaman.. Umarım çözerler sorunu @Ezgi

Bu Sayfayı Paylaş