1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Ekmeğini Kendi Yapan Gelincikler :)

'Diğer' forumunda Seda tarafından 3 Nisan 2020 tarihinde açılan konu

1. lülü

lülü Uzman Üye+

:aptal:aptal:aptal:aptalAlman ekmeği falan bilmem de nedense yuvarlark ekmekleri görünce ortasını kesip içine tereyağ koyup yiyesim geliyor:alkisBen bu başlıkta daha fazla kalirsam zararlı çıkıcam:aptal

Seda bunu beğendi.
  2. MasallPrenses

MasallPrenses Uzman Üye+

20200404_194047.jpg
    Bu da benim ekmeklerim

Maşuk, Seda, Ruci ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  3. Maşuk

Maşuk İnci Üye+

@Seda instagramda görüyorum ekşi maya yapıyorsun nasıl yaptın tarifini paylaşır mısın ben de denemek istiyorum :)

4. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Tabii ki birazdan bilgisayar başına oturacağım. gün gün detaylı yazıyorum o zaman :*

Maşuk bunu beğendi.
  5. Seda

6. Seda

:kocamangul o belli oldu

lülü bunu beğendi.
  7. Seda

:asik
    Hepsi harika görünüyor ellerine sağlık :) cuma günü yaşananalardan sonra yine tehlike dolu bir 14 gün kapıda, bu nedenle aman bi ekmek alıp gelelim, market alışverişi yapıp gelelim demek iyice tehlikeli oldu. En güzeli böyle çeşit çeşit ekmek yapıp evdekilerle yetebilmek :) çiçek ekmek tarifi isterim amaaa :asik bugün yine fermente alman ekmeği yapacağım ama haftaya çiçek ekmek denemek istiyorum hazır susamım da var:asik

tuğbabenli bunu beğendi.
  8. Seda

Ben 500 gr un alır her yıl tarihi geçtiği için yarısını çöpe atmak zorunda kalırdım. 3 yıldır burada yaşıyorum ne mikserim ne kek kalıbım var :D çok tasarruflu bir insanım :p corona ile birlikte ilk kez un, kabartma tozu, maya, vanilya girdi bu eve, kek tart falan yaparım belki dedim sonra aklıma geldi alet edevatım yokmuş :D Alışmışsındır sen kaç yıl oldu :) ama herkesin evde olması ayrı bir yorucu Allah herkese kolaylık versin.

lülü bunu beğendi.
  9. lülü

lülü Uzman Üye+

@Seda size özel olarak nasıl olaşabilirim :alkis konuyla alakası yok ama

10. Seda

Mesaj gönderebilirsin :baybay

11. bride-to-be

bride-to-be Uzman Üye+

eşime sorayım yazarım :)

lülü bunu beğendi.
  12. EceG

EceG Uzman Üye+

Bizde Esse'nin ekmek makinası var tüm malzemleri ona koyuyırum yoğuruyor, mayalıyor, pişiriyor :)
    Tarifimde de 3 bardak un (ben 2 bardak beyaz un, 1 bardak tam buğday unu)
    1 tk tuz
    1 tk şeker
    1 paket ekşi maya
    1,5 bardak su
    2 yemek kaşığı zeytinyağ
    fotoğrafını da paylaşırım bir ara şuan galerimde yok hiç :)

13. yase96

yase96 Yeni Üye

çok güzel görünüyor ellerine sağlık ben henüz bu kadar maharetli olamadım :)

14. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

Ayy biz ramazanlarımızın vazgeçilmezi Arnavut usulü yapıyoruz ekmeğimizi. Puf puf oluyor. 2 aydır bende ekmeği evde yapıyorum. Arada değişiklik olsun diye balon ekmek lavaş filanda yaptım. Sırada klasik fırın ekmeğini ekşi mayalı ekmeği ve yine Arnavutların vazgeçilmezi kikra(nohutlu ekmeği) yapacağım :)
    İsterseniz tarifleri de paylaşırım

15. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

Valla bizim ülkeye sıçradığını duyunca evde ufaklıklar olduğundan biz 25 kilo unu almıştık.her ekmek yapışımda kayınvalidemlere amcalara filanda dağıttığımız için un bitti bitecek konumda. Çevre marketlerde bulabilmiş değiliz toptancılara bakacağız sanırım ramazan gelmeden

Bu Sayfayı Paylaş