1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Düğünlerde "beyaz" Renk Elbise Giyinmek...!!!

'Abiye' forumunda emosh tarafından 23 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. emosh

emosh İnci Üye+

Arkadaşlar uzun zamandır bu konu benim kafama takılıyor ve maalesef bunu çevremde çok görüyorum ve eminim kendi düğünümde de benzer bir durumla karşılaşacağım.
    Sizlerin düşünceleri neler bu konuda? @Seda @Benay @Sahra @sevim @yildiz @Yeliz
    @EzgiAker @Kubis ve diğer gelinler.....

Beyaz giymeyin Eğer evlenen siz değilseniz kesinlikle başkasının düğününe beyaz giyinmeyin. Beyaz giymek düğün sahibine karşı yapılacak en büyük ayıptır. Hatta bej, krem, ten rengi gibi açık renkte elbiseleri giymekten de kaçının. Geniş renk alternatifleriniz varken gelini üzmeyin. Bu önemli kuralı kesinlikle çiğnemeyin.
    Hürriyet Gazetesi.

daisy06, htugce, seymuah ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sahra

Sahra Süper Üye+

Ayyy illet olduğum birşey yaaa .Tüm yakınlarımı uyardım ben .Ama düşünceli olanlar giymez zaten ya düşüncesizleride durdurmak ne mümkün.
    Döküvericen birşey üstlerine :)

FATMA SİNAN, daisy06, emosh ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. yildiz

yildiz Süper Üye+

bende hoşlanmıyorum bu durumdan ama giyincede çözümü olmuyor ne yaparsa yapsınlar günün yıldızı sensin ;)

emosh bunu beğendi.
  4. zuzum

zuzum İnci Üye+

cekemeyen o kadar cok akrabam var kııı :( emınım bırınden bırı gıyer :(

emosh bunu beğendi.
  5. emosh

emosh İnci Üye+

Hiç sormayın bende bu konuda aşırı hassasım birde bunu insanın en yakını yaparsa daha kötü olur :(

Kubis ve Nudem bunu beğendi.
  6. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

kızlar bir başkasının düğününde beyaz elbise giymek geline saygısızlık olarak adlandırılır. ancak 400 konuklu bir davetinde 200 ü bayan olacaksa ki olur hangi birinin ne giydiğini denetleme şansımız maalesef yok :) hiç yıpratmaya sinirlenmeye gerek yok nasılsa üzerinde gelinlik olan sizsiniz ve o istediği kadar elbise rengini beyaz tercih etsin gelinliğin yanında farkedilmez bile :)

yildiz, Sahra ve emosh bunu beğendi.
  7. emosh

emosh İnci Üye+

Yani fena fikir değil ;) birde gelini tanımayan bir çok kişi o şahsı gelin sanıyor ya işte ben ona tahammül edemiyorummm bunu bizzat abimin düğününde yaşadım

8. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Kınada kırmızı (gelin başka renk giyecekse o renk), düğünde de beyaz giyilmesine çok karşıyım. Hiçbir zaman çevreme bunu dile getirmedim, ama kimse de bu hatayı yapmadı. Anneannem beyaz dantel gömlek giydi de 90 yaşında kadın sayılmaz tabii :p İnşallah sizlerin de düğünlerinde böyle düşünceli olur herkes. Olmazsa da dert etmeyin, gelin olan sizsiniz ve salonun her yerinden kendinizi belli edersiniz ;)

Bu arada farkettim de biz gelinler çok fenayız, damatlık gibi takım giyip geliyor erkekler damatlar sesini çıkarmıyor biz sırf renk konusuna bile takılıyoruz :cokkomik

htugce, yildiz, Kubis ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  9. Sahra

Sahra Süper Üye+

katılıyorum abartıp hafif kabarık bej elbiseler faln giyiyorlar ya nasıl bir kıskançlık.
    Kapıya bir iki kişi dikip beyaz giyenleri içeri almasak mı :D
    Yada düğünde gördüklerimiz çık dışarı sen diye çemkirsekmi oynarken :D

elaedadnz, emosh ve Nudem bunu beğendi.
  10. Ezgi

Ezgi Aday Üye

Bende sevmem ama engel olmakta zor gibi geliyor. Yakın çevrem zaten giyinmez :) Ne giyerlerse giysinler o günün yıldızı starı biziz heemm :) @emosh

melek1991 ve emosh bunu beğendi.
  11. emosh

emosh İnci Üye+

Haklısın canım ama yukarıda paylaşmış olduğum elbise , düşünsene bu tarzı giyinmesi insanı sinirlendiriyor ister istemez ;)

12. Ezgi

Ezgi Aday Üye

canım bu elbise mi ben bunu gelinlik diye alır giyerim :p

gkcn, Sahra ve emosh bunu beğendi.
  13. Sahra

Sahra Süper Üye+

AMiinnn amiiinn inşallah :D
    Valla ben sırf bu sebebten beyaz olsun damatlığın ceketi diye tuturdum :D

emosh bunu beğendi.
  14. Kubis

Kubis Uzman Üye+

vallaa nefret ederim o beyaz giyen şahısları tek tek bulup vurasım geliyor:sinirli:sinirli:sinirlibenim kuzenim de yapmıştı aynı şeyi, diğer kuzenimizin nişanında ve düğününde beyaz elbise giymişti, herkes gelip sormuş gelin sen misin diye.. Bir de bunu övüne övüne anlatması yok mu:cildirtma

FATMA SİNAN, melek1991 ve emosh bunu beğendi.
  15. Sahra

Sahra Süper Üye+

vuralım onu gelinler toplanıp :D Saf salak kız ya bak sinir oldum o kuzen .Diğer kuzen gelinin yanındayız :disgoster

melek1991, emosh ve Kubis bunu beğendi.
  16. emosh

emosh İnci Üye+

İşte kuzum benimde bir yakınım buna benzer bir elbise almayı planlıyor :(

17. Ezgi

Ezgi Aday Üye

daha neleeer çok beğendiyse düğününde gelinlik diye giyinsin. Yakınım diyorsun , güzel bir şekilde söyle giyinmesin canım.

emosh bunu beğendi.
  18. emosh

emosh İnci Üye+

benimde var başımda ;)

19. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

bunu mu giydi gerçekten? Çok ilginç ya gelinlik giyip düğüne gitmek de neyin nesi? evli miydi peki bunu yapan?

emosh bunu beğendi.
  20. Sahra

Sahra Süper Üye+

yuuuh .Kim o ya gönder burya yolalım onu.AA olur mu hiç pess :bagir

emosh bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş