1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Düğün Olmadan Aynı Evde Yaşama Fikri?

'Nikah' forumunda nilüfertnyl tarafından 13 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. Rabia41

Rabia41 Üye+

dert ettiğiniz şeye bakın :D bizimde ailelerimiz farklı şehirlerde.iş için biz başka bi sehirde kalıyoruz. 1 aydan fazladır birlikte kalıyoruz.cünkü buna mecburuz. masrafımız cok fazla.imamm nikahımız çoktan kıyıldı. resmi nikahım 2 hafta sonra. bunda sorun edilecek pek bişey olduğunu düşünmüyorum ya.aksıne evleneceğin insanı daha ii tanıma şansın oluyor ;)

2. Bihter

Bihter Uzman Üye+

bizimde nikahımız oldu ama düğünü bekliyoruz ama gerçekten bir eziyet yani bence iknayı geç emirvaki yap :D

3. nilüfertnyl

nilüfertnyl Aktif Üye+

Tatlım o konu değişti artık nikahı düğünde yapacaz her iki taraf için de en iyisi :)

Nazlı Arda bunu beğendi.
  4. Bihter

Bihter Uzman Üye+

hmm anladım canım hayırlısı olsun :)

nilüfertnyl bunu beğendi.
  5. Nazlı Arda

Nazlı Arda Yeni Üye

Bence evliliği sıradanlaştırıyor bence evliliğin bir özelliği olmalı. Düğünden önce aynı evdesin sonrada hep aynı sıradanlık birbirinizden kopma durumuda olabilir. Bence iyi düşünmelisiniz.

6. gamzeeazd

gamzeeazd İnci Üye+

Bazen hayat şartlarından dolayı düğünden önce aynı evi paylaşabiliyor. çiftler. Herkez ister düğün olduktan sonra aynı evde yaşamayı daha anlamlı oluyor. Malesef bazı çiftler mecburiyetten aynı evde kalabiliyor düğün olmadan...

7. Vadide

Vadide Aktif Üye+

Bizde nisanlimla aynı evde kalıyoruz dugunumuz eylül de olacak ama iş için ikimizde aileden uzak oldugumuz için aynı evde kalıyoruz resmi nikahimiz yok imam nikahı var başta bizimkiler de sıkıntı çıkardı sonra masraf açısından kabul ettiler

8. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Bazen şartlar insanları buna itebiliyor bunun sıradanlıkla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum ben;) Ayrıca zaten nikahı da var. Evlilikte esas olan düğün değil nikahtır. Düğünden önce nikahı kıyıldı ve düğüne kadar şartlar gerektirdiği için aynı evde yaşandığı için birbirinden kopacaksa insanlar, o zaman evlenmenin ne almanı var ki ? Evlenmek zaten aynı hayatı aynı evi aynı yastığı paylaşmak değil midir? ;)

9. Nazlı Arda

Nazlı Arda Yeni Üye

Mecburiyetten dolayı olan şeylere bir şey dediğim yok tabi ki ama bi hevesle bu işe kalkışmamak gerek yani iyi düşünmek eksisiyle artısıyla sonra pişman olmamak için.

10. Nazlı Arda

Nazlı Arda Yeni Üye

Öyle tabiki ama bu benim görüşüm bence düğünle bir nikah kıydırmak en doğrusu hem böyle bir sorunlada karşılaşmıyorsun.;)

11. Sacmalayamadim

Sacmalayamadim Yeni Üye

Ben Van'da çalışıyorum. Ailem Ankarada, nişanlım da Ankara'daydı. Orada iş bulamıyordu, sınava hazırlanamıyordu. Babam da nikahınızı yapalım, Van'a beraber gidin, hem orada çalışır, hem de oyalanacak bir şey olmadığı için ders de çalışır dedi (alttan alta böyleeee çaktırmadan kanına girmiş olabilirim :D ). Biz de yaz tatilinde nikahımızı yaptık. Hatta nikah günü almamız da bayağı komikti. Van'a beraber geldik. İki ev masrafı olmasın diye aynı evde yaşamaya başladık. Güzel de oldu bence. :) ben halimden memnunum açıkçası.

Özlem, NeslihanM ve cerensever bunu beğendi.
  12. cerensever

cerensever Uzman Üye+

sonuç olarak nikah yapılmış rahatsanız beraber mutluysanız gerisi önemli değil :)

Sacmalayamadim ve Özlem bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş