1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Düğün Öncesi Kilo Almak Istiyorum

'Diyet' forumunda SAFİNAZ tarafından 28 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

Bir çoğuna tuhaf geliyor 'kilo almaya çalışıyorum ancak alamıyorum'' cümlesi.
    Ve hep ''bol bol ye işte canım kilo almak da ne var ki, kilo alamamak da neyin nesi , ben vermeye çalışıyorum sen almaya daha neler , benim yağların şurasından alıp sana versem , zayıf kal boşver kilo alıp da ne yapacaksın , ben de evlendiğim de senin kadar zayıftım , doğumda alırsın nasılsa , evlenince alırsın nasılsa vs. vs. şeyleri duymaktan artık gerçekten yorulmuştum . Uzun yıllar bu sorunu yaşadım.
    Taa ki 42 kiloya düşüp gözümü hastanede açana kadar :)
    Hemen doktorum tarafından diyet listelerim yapıldı ek tedavi amaçlı bir dize ilaçlar kullandım , aynı zamanda sürekli devam ettiğim bir fitness salonum ve spor hocam var dı ( hala devam ediyorum tabi spora ) şu an ideal kilomdayım eski pantolonlarımın ve hatta gömleklerimin düğmesi kapanmıyor ve ben inanılmaz mutlu oluyorum :)
    Kilolu olmak kadar zayıf olmak da çok büyük sıkıntı hatta şunu söyleyebilirim ki kilo almak vermekten çok daha zor..
    Kilo almak için hazırlanan diyet listeleri, kişinin özellikleri göz önüne alınarak hazırlanmalıdır. Kilo almak için ne kadar kalori almanız gerektiği, günlük enerji ihtiyacınız doktorunuz tarafından belirlenmelidir. Çünkü metabolizma hızınız gün içerisinde farklılık gösterir. Sabah metabolizmanız hızlı çalışırken akşam vakitlerinde yavaşlar. Metabolizmanızın hızlanın yavaşladığı zaman yediğiniz yiyecekler daha kolay kiloya dönüşür. Kişinin günlük kalori ihtiyacı 2300 kalori ise 2700-3300 kalori sağlayan bir beslenme programı oluşturulmalıdır demişti benim doktorum. Kalori miktarında yapılacak artış ise karbonhidratların arttırılmasıyla yapılmalıdır aksi taktirde yanlış şekilde kilo alınmasına yol açabilir.
    Kilo alma sürecindeyken spor ve egzersiz yapılması yağlanmadan ve kas kütlesini arttırarak kilo alımını sağlaması açısından inanılmaz önemli.
    Bu yüzden yağlanma şeklinde kilo alımını önlemek için egzersiz yapmak gerek. Çünkü günlük alınan kalori miktarı harcanan enerjiden yüksek olmak zorunda. Bu sebeple besinlerin ne kadar kalori içerdiklerini öğrenerek günlük beslenmenizde ne kadar kalori aldığınızı bilmeniz gerek..
    Geceleri yatmadan birkaç saat kadar önce yenilen yiyecekler daha kolay kilo almaya yarar ( mesela benim diyet listem de her akşam yatmadan önce küçük bir kase pirinç pilavı vardı ) . Bu konuda da özellikle sindirimi zorlamayacak fakat kalorisi yüksek yiyecekler tüketmek en doğru olandır..
    Son bir şey daha zayıfım eczaneden gidip iştah arttırıcı şurup alayım vitamin alayım sporcuların enerji üretmek için kullandığı protein toz veya haplarından alayım gibi hatalara asla düşmeyin. içilmesi gereken bir ilaç varsa bunu mutlaka doktor tavsiyesinde kullanın .

Asyaes, longing, glmser ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. melahat şeker

melahat şeker İnci Üye+

Evert ya ben misal alamiyirum kilo zehirli tiroidden dolayi. sevdicegim kilo aliyor ben kaliyorum boyle

glmser bunu beğendi.
  3. glmser

glmser İnci Üye+

Bende senin gibiydim canım çok üzülüyordum kilo alamıyorum diye yapmadığım şey kullanmadığım ilaç kalmamıştı 1 seneye yakın balık yağı kullanmıştım doktor önermişti ama nafile başka kullanan arkadaşlarım vardı onlar ne güzel kilo alıyodu ben alamıyordum en sonunda yine doktora çıktım ramazandan önceydi yine tahlil falan yapıldı sonuç olarak b-12 eksikliği çıktı sonra doktorum b-12 hapını verdi kullandım 1 ay falan ve kilo aldım 45 kiloydum ve şuan 56 kiloyum çokta memnunum kilomdan benim için ideal bi kilo

4. yildiz

yildiz Süper Üye+

annem ve kadrdeşimde bu şekilde annem 1.60 boyunda 40-42 kilo arasında degısıyor iştahıda yerinde .B-12 eksikligi var ilaç kullanıyordu son tahlillerinde bir sorun çıkmadı kilosu hala aynı ve kolestrolü sınırda çıkıyor. Sonuç alamıyoruz bir degişiklik olmuyor

SAFİNAZ bunu beğendi.
  5. melahat şeker

melahat şeker İnci Üye+

Ayyy hemen gidip doktora söylemem lazim

glmser bunu beğendi.
  6. glmser

glmser İnci Üye+

hehe git canım bi tahlil yapsınlar gerek görürse zaten verir valla ben şuan aldım başımı gidiyorum nişanlım bile bu kadarı kafi daha alma diyor:cokkomik

SAFİNAZ ve melahat şeker bunu beğendi.
  7. melahat şeker

melahat şeker İnci Üye+

Yaaa keşke bende de olsa artik pantolona girmemek basil duygu tatmak istiyorumm

SAFİNAZ ve glmser bunu beğendi.
  8. glmser

glmser İnci Üye+

bende nasıl bi duygu çok merak ederdim hatta ilk başta hoşuma bile gitti çünkü o kadar zayıftımki anlatamam çok üzülüyordum şuan ise hiç bi kıyafetim olmuyo 38 beden bile dar gelmeye başladı ama olsun sağlıklı olayımda kıyafet alınır.

SAFİNAZ bunu beğendi.
  9. melahat şeker

melahat şeker İnci Üye+

Ayyyy Bender istiyorumm o duygulardann

10. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

zayıf olmak gerçekten bir bayana yakışmıyor. elbise giymek isterdim bacaklarım kürdan gibi olduğu için giyemezdim. rüzgarlı hava da ciddi ciddi beni dışarı çıkarmazlardı :D dalga geçenin haddi hesabı yok cebibe taş doldur uçma diye :D çok fenaydı ya salaş bi şey giysem içinde kaybolurdum dar bir şey giysem cımcızlak vücut ortaya çıkardı aşırı kötü görünürdü :/ çok şükür bende artık normale dondum kaç kilo oluğumu şu an net bilmiyorum ama en son 53 falandım :D almaya da devam ediyrum dana gibi yiyorum falan :D senin nasıl yemen içmen şu aralar

11. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

başka doktorlar deneyin kuzum gerçekten zayıf olmam alamamak büyük sorun oluyor hayatı etkiliyor :/ hatta doktor eşliğinde bir de diyetisyene görünsün onlarda önemli tetkikler yapıp sorunu çözebiliyor belki bir diyetisyen işe yarar

12. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

:D bana da nişanlım aynısını söylüyor :D cozutma yeter bu kadar dikkat et artık diyor :D

glmser bunu beğendi.
  13. glmser

glmser İnci Üye+

Hehe aynen anlattıklarını bende yaşadım ağladığım zamanlar bile oldu hiç bişi yakışmıyodu :aglamakliAma şuan halimden memnunum oh be dedim en azından şuan ne giysem yakışıyo:DBende kıtlıktan çıkmış gibi yiyorum canım ya yani az ama çok sık sık yiyorum hep midem kazınıyo anlıcapın yemem içmem çok çok yerinde maaşallah:D

14. glmser

glmser İnci Üye+

Hehe evet ya benimkide bana önceden şakasına söylüyodu ama şuan ciddi ciddi söylenmeye başladı.:saygiduyuyorumAman napalım canım can boğazdan gelir şimdi bunun tadını çıkaralım :D Baktık çok kilo almaya başladık o zamanda bi çözüm buluruz diyet yaparız vs vs :cokkomik

SAFİNAZ bunu beğendi.
  15. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Kızlar bende zayıflamaya çalışıyorum nolcak siz kilo alamıyosunuz bende veremiyom şu duruma bakarmısınız ne kadar tuhaf değilmi ? :D :D

Nazmiyee, glmser ve SAFİNAZ bunu beğendi.
  16. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

hem de nasıl :) yatmadan önce makarna dürüm köfte yiyebilmek paha biçilmez :D

glmser ve GulGrnc bunu beğendi.
  17. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

buluruz tabi ki zaten zor aldık hemen vermeyelim :D

glmser bunu beğendi.
  18. glmser

glmser İnci Üye+

Aynen:D:begendim

19. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Kıskandımm :D :p Şaka tabiki kilolu insan candır kilolu demeyelim de balık etli yada kemiklerim iri :D

tatlı doktor ve SAFİNAZ bunu beğendi.
  20. glmser

glmser İnci Üye+

Bide patates kızartması tost falan ohhh çok güzel ya:kocamangulufff acıktım valla

SAFİNAZ bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş