1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Doğum Anıları

'Hamilelik' forumunda Esrahımm tarafından 28 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. yaseminbolukbass

yaseminbolukbass İnci Üye+

Allahım hepimizin evlatlarını korusun inşallah  :asik bende son dakikaya kadar hiç sezeryan düşünmedim son güne kadar doktorum da hep normal diyordu ama son gün sancıların sıklaşması her şeyi değiştirdi :bilmiyorum napalım nasip kısmet yavrularımız iyi çok şükür :guzellik:asik

tuğbabenli bunu beğendi.
  2. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Cnm benim sancılarim 200 olmuştu ve bebeğim kanala sıkıştı başka doktor olsa diretirdi şanslıyız doktorlarimiz bebeklerimizi düşündü içimde kaldı normal doğum ama çok şükür diyorum hep Allah korudu evlatlarımızı.

yaseminbolukbass bunu beğendi.
  3. yaseminbolukbass

Yaa Allah korumuş çok şükür şimdi minik adam oldu yavrun darısı bize inşallah :asik normal doğum benimde içimde kaldı ama kısmet değilmiş :bilmiyorum

tuğbabenli bunu beğendi.
  4. MasallPrenses

MasallPrenses Uzman Üye+

Rabbim anali babali buyutsun kuzum tebrik ederim

yaseminbolukbass bunu beğendi.
  5. yaseminbolukbass

Teşekkür ederim canım amin inşallah :)

6. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

@yaseminbolukbass Canım gözün aydın Allah analı babalı büyütsün :) normal doğum olmasa da sağlıklı sıhhatli kavuştunuz ya gerisini düşünme:*

EceG ve yaseminbolukbass bunu beğendi.
  7. Hnfee

Hnfee Uzman Üye+

Yaaa yeni okuyorum :asik Allah'ım uzun sağlıklı ömürler versin <3

MasallPrenses ve EceG bunu beğendi.
  8. yaseminbolukbass

Öyle tabi canım darısı başına inşallah hayırlı zamanda kavuş yavruna <3:*

cikolatalikek bunu beğendi.
  9. Gizem

Gizem Moderatör Site Yetkilisi

Yarın 1 aylık oluyorsak artık buraya dogum hikayemizi yazabiliriz :D 7 kasım doğum tarihimiz görünüyordu tam 40. Haftamız. 34. Haftadan sonra yapılan her hafta muayenemizde doktorumuz kasımı beklemez ekim sonu gibi gelir dedi bende ya doğumgünümde gelir ya da 29 ekim.gibi anlamlı bir günde gelir diye ümit ettim ama bizi yanılttı oğlum :) bu arada eşimin 15 ekimden sonra 20 günlük 2 ayrı seyiri vardı deniz ha geldi ha gelecek derken rapor ve izinle onlara katılmadı. 36. Haftadaki çatı muayenemde 3 cm açıklığım vardı doktorum normal doğumun çok kolay olacağını söyledi tek sıkıntım kaslarım çok kuvvetliymiş ve ben kasıyormuşum epidural desteği almamız gerekebilir dedi. 38. Haftada bir daha çatı muayenesi oldum açıklık 4 cm olmuştu ama ne suyum geldi ne de nişan.doktorum ayrıca pelvis masajını önerdi bizde uyguladık bir araştırın kızlar;) epizyotomi olmadan veya daha az kesikle dogum olabiliyor pelvis masajı yaparsanız. Neyse bizde dogum belirtisi yoktu 40. Haftamızdan bir gün önce muayenemizde doktorumuz 2 gün sonra yatısımı yapıp suni sancıyla doğumu başlatabileceğimizi önerdi eğer kendi akısına bıraksaydık 10 kasımda olabilirdi dogum o tarihi de yas diye ben istemedim 11 inde de esimin seyiri olduğu için doğum izninden de yararlansın diye 8 kasım perşembe sabah hastaneye gittik. Benim 2 gündür belli belirsiz ağrılarım vardı bunlar sancıymıs:D hastanede nst ye bağladilar kasılmalar vardı ama dogumu başlatacak seviyede değilmiş suni sancıları vermeye basladilar saat 10 gibi. azar azar arttirdı ebem seviyesini. Başta her şey çok güzeldi yürüyüş yaptık eşimle müzik dinledik pilates topunda hareketler yaptık. Sonra ebemiz nişanımı aldı açılma 6-7 cm olunca doktorum dogumhaneye aldı beni ve suyumu patlattı.o andan itibaren suni sancıları daha çok hissettim ve ağrılarım başladı. 12.30 dan 13.30 a kadar o 1 saati ne size anlatamam. Istifra ettim her yerim battı duş aldım. Ardından sancılarım daha sık gelmeye basladı ve makatıma kasığıma bebeğimin baskısı arttı. Epidural destek istedim ve 14.00 gibi epidural takıldı. Doktorum muayeneye geldiğinde açıklığım 10 cm ulaşmistı ve doğumhaneye 15.00 de girdim 15.15 te denizimi kucağıma aldım:asik 3 ıkınmada geldi bebeğim kolaymıydı süre olarak evet 5 saatte dogurdum ama sancılar ve ıkınma beni çok zorladı. Iyi ki normal doğum yapmışım yürüyerek odama geçtim ve bebeğime hemen kavuştum cok sükür ikimizde iyiyiz. Yeni hayatımıza alışmaya çalısıyoruz:) doğumla ilgili son olarak şunu eklemek istiyorum ben odaya meryem ana otu götürdüm psikolojik mi bilmiyorum ama bu ot beni rahatlattı. Bu otu fanusun içine içme suyu koyup beklettim. Annnem meryem suresi okudu. Kapalı olan ot açılmaya başladıkça bende de açılma gerçekleşti. Doğum bittikten sonra otu fanustan çıkardım ve kurumasını bekledim.

cerensever, EceG, össsgee ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  10. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Canim benim cok sevindim saglikla ve normal dogum istedigin icin bu sekilde kavusmaniza bende ayni sekilde doktorumuzun destekleriyle(dogum kendiliginden baslamadigindan) normal dogum yaptigim icin o ikinma surecini cok cok iyi anliyorum benimde 3saat 18dk surdu tam olarak egerki o kisimda kisa surseydi sancilari bisekilde unuturdum belkide o sureyi bende unutmam omrum boyunca:Dsaglikla mutlulukla buyutun insallah bebeginizi her dogum kendine ozel her dogum hikayesi ayri guzel ayri anlamli ne mutlu bu anilarimiza<3

11. mmlke

mmlke Uzman Üye+

okuması hikaye gibi geliyor ama eminim yaşaması zordur. sağlıklı bir şekilde bu süreci de atlatmışsınız ya sağlıkla büyütün bebeğinizi inşallah

Gizem bunu beğendi.
  12. Gizem

Zor ama mucizevi bir şey onunla aynı bedende son dakikalarinı bu şekilde yaşıyosun kucağına alınca her sey geciyor

mmlke bunu beğendi.
  13. Maşuk

Maşuk İnci Üye+

Zor ama hoş gelmiş Deniz bebek sağlıkla mutlulukla huzurla büyüsün inşallah:)

Gizem bunu beğendi.
  14. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

Hayırlı uğurlu olsun bitanem maşallah size :) Rabbim bebeğine ve sana uzun ve güzel ömürler nasip eylesin. Normal doğum yapmış olmana çok sevindim 15 dk içinde almışsın kucağına çok güzel bir şey rabbim zamanı gelince bana da nasip etsin inşallah :D

15. MasallPrenses

MasallPrenses Uzman Üye+

Allah anali babali buyutsun canim tebrik ederim :asik

16. EceG

EceG Uzman Üye+

Ne güzel, analı babslı büyüsün denizcim. :) meryem otunu bende kullandım bende faydası olduğuna inanıyorum,6 saat sürmüştü benimdE:)

17. Gizem

Çok tesekkür ederim amin insallah ;)

Maşuk bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş