1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Doğalgaz Tasarruf Önerileri

'Düğün Sonrası Hayat' forumunda Ezgi tarafından 4 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

@EceG @gulakinn profil mesajın da görünce konu açalım hepimiz bilgilenmiş olalım dedim :)
    Nasıl tasarruf ediyorsunuz?
    Bize henüz fatura gelmedi bu gün yarın gelecek.Biz de daha az geleceğini umut ediyoruz.
    Daha önce evde olmadığımız da kapatıyorduk geldiğimiz de son ayar da cayır cayır yakıyorduk :D Babamın ikazı üzerine bu ay öyle yapmadık.Evde olmadığımız zamanlar da minimum da yandı. Evin içi çok güzel ısındı.Minimumdayken bile yükseltme ihtiyacı duymadık çoğu zaman.
    Merakla bekliyoruz yeni faturamızı :p

@Seda @Yeliz @Sebnem @Ebru @hilalozer @Nudem @Esrahımm @türkan @AylinYıldırm ve diğer güzeller :)

2. gulakinn

gulakinn . YASAKLI

Bizde geçen ay tüm petekler açıktı ama hep kısık ayardaydı hiç kapatmadık ve faturamız 260 tl gelmişti.Ama bu tutarada ısınmıştık yalan söylemiyim :p İlk bir hafta havada güzeldi pek açmadık kombiyi. Sonrasında kar yağdı havalar soğumaya başladı. Bizde sadece yatak odası ve salonun peteklerini açık bıraktık diğer yerleri kapattık ve kombide en düşük ayarda kaldı. Bazen iki gün üst üste annelerde oluyoruz o günler eve sadece uyumaya gittiğimiz için o günlerde komple kapatıyoruz kombiyi ev soğumuyor. Dışarıdan içeriden ve alttan yalıtım olduğu için uzun süre sıcaklık kalabiliyor. Bu şekilde yaklaşık 140 tl tasarruf etmiş olduk :)

mldfyz bunu beğendi.
  3. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

darısı bize :p
    Biz de bu ay kullanmadığımız bir odayı kapattık kapısını da kapattık :p Çok merak ediyoruz ne gelecek :)

4. gulakinn

gulakinn . YASAKLI

Ama @mldfyz 'ın dediği gibi geçen ay 9 ocakda kesilen fatura bu ay 3 şubatta kesilmiş 6 günlük bir eksik var onunda etkisii vardır biraz :)

mldfyz bunu beğendi.
  5. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

ben de baktım şimdi 9 ocakta kesilmiş. Bu ay henüz gelmedi.Geçen ay 383 tl gelmişti ve 1 hafta Antalya'daydık :(
    Bu ay daha az geleceğini düşünüyorum ben de.

gulakinn bunu beğendi.
  6. gulakinn

gulakinn . YASAKLI

Heyy maşallahhh bu ayı merakla bekliyoruz ezgiii gözün kulağın faturada olsun :)

7. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

Beylikdüzü çok soğuk gül :D ben çok üşüyorum :p Evde depresyon hırkam kalp ben :D

mldfyz ve gulakinn bunu beğendi.
  8. Yarenntsknn

Yarenntsknn İnci Üye+

Bizim geçen ay ki faturamız 442 tl olarak geldi ailemle yaşıyorum :D Nasıl tasarruf edeceğiz hiç bilmiyorum :sersem:sersem:sersem:dusunuyorum:dusunuyorum:dusunuyorum:cabala:cabala:cabala:cabala

gulakinn bunu beğendi.
  9. lülü

lülü Uzman Üye+

Gecen ay bize 394 gelen fatura bu ay 604 tl geldi:)tasarruf muuu ne münasebet görümcemmmm hic acımıyo kiiii neymiş evin içinde tşortla dolanmadıktan sonra ne anlamış doğalgaz yaktığındannn:confused:o yüzden bizde yasarrufun t si yokkk bidahaki aya ne gelecek bakalimmm:)

10. hilalozer

hilalozer . YASAKLI

Valla ben çok üşüyen bir insanım :( Şimdi kendi evimizde ben ödemediğim için sonuna kadar açıyorum birde klimayı açıyoruz :D Kendi evimde kapayabilceğim 1 odam var onu kapatırım ne kadar kar edersek artık :D Nişanlımda bende çok üşüyoruz bakalım Allah sonumuzu hayır etsin :D Bende senin gibi depresyon hırkamla dolaşırım adam boşar beni 2 günde :cokkomik:cokkomik

Nazmiyee bunu beğendi.
  11. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

Fatih kısa kollu ile gezerken evin içinde ben üşüyorum :) Yapabileceğim bir şey yok ne yapayım :p
    Klima doğalgaz ne kadar geliyor şu an faturanız?

hilalozer bunu beğendi.
  12. Büşra yağmur

Büşra yağmur Uzman Üye+

geçen ay 399 tl gelmişti ben çok üşürüm annem o yüzden kapatmaz kısamaz bile.bu ay camları yaptırdık bakalım bize kaç gelecek sabırsızlıkla bekliyorum :)

13. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Gecen ay genelde minimum ayarda acik kalmisti hep kombi arada ise giderken kapatip aksam gelince aciyorduk ve resmen temizlik yaparken ozellikle hareket ettikce sicaklar basiyordu baya isindik yani 266 liraya:D fatura geldigi gibi komple kapattim kombiyi:D kisa kollularin uzerine hirka gecirdik:D polarli esofmanlari giydik:D havalarda duzeldi diye sanirim evimizde gercekten sansimiza sicak oluyor idare ettik ama kar yagdiginda bir 10gune yakin yine kapatmadan dusuk ayarda yaktik boylece 112tl tasarruf etmis olduk bizim butun odalar yaniyor kullanilmasada olsun ya girersek aman soguk olmasin:D bu yontemide denesek daha iyi olur galiba bos odanin petegini kapatmak mantikli;) ama evet @gulakinn bu ay tam 1 aylik degil fatura illaki bir hafta kadarda olsa etkisi vardir diye dusunduk ama yine de sevindik:D

gulakinn ve Ezgi bunu beğendi.
  14. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Bizimki merkezi sistem o yüzden pek güzel ısınıyoruz :) Ben çok üşüyen bir insanım ama şimdi evde kısakolluyla geziyorum, halıları kaldırdım bize 300+aidat şeklinde geliyor yakıt, apartman sakinleri isyan çıkardı evler çok sıcak az kısın diye :D Bu ay biraz kıstılar ama yine de sıcak oluyor ev bakalım bize kaç gelecek.
    Annemlerin doğalgaz ve hiç ısınamıyoruz 700-800 liralık yakıyor babam, alttaki ve üstteki çok yakmadığı için bana mısın demiyor.

FATMA SİNAN ve EceG bunu beğendi.
  15. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

online işlemlerden baktım ama kesilmemiş fatura.Bize bir aylık gelecek sanırım bilemedim :D

mldfyz bunu beğendi.
  16. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

o da çok önemli oluyor.Benim üstüm dolu ama alt katım boş.Gerçi zemin sıcacık borular sağolsun ama etkisi olduğunu biliyorum.Annemlerin fatura 500 küsür geldiğinde babam iyi gelmiş diye sevindi :D

17. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Aynen etkiliyor kuzum. Babama da evde ayakkabıyla geziyor :D Ben evdeyken zaten elektrikli kaloriferim ve ısıtıcım vardı bir de onları çalıştırıp elektriği çoşturuyordum :D

18. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Benim de yarı merkezi sistem gibi saçma bir uygulamao_O geçen ay 287 tl geldi bana bu ay daha faturam gelmedi merakla bekliyorum bende :)

19. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

Babam sen gidince faturalar düştü diye dalga geçiyor benimle :D
    Bu ay daha çok gelirse doğalgaz Fatih'in dilinden düşmem artık :)

gulakinn bunu beğendi.
  20. Aylin

Aylin Moderatör+ Site Yetkilisi Moderatör Ekibi Lideri

Ah bacım aah sorma.. 350 tl geldi. Normal midir onu da bilmiyorum. Bizim 1 2 3 4 5 ayarlı olanlardan, dereceli değil. 2 kapalı demek 3 en az demek. Misafir odası hep kapalı olduğu için o hariç heryer 3 te. Minimumda yani. Bizim borular alttan geçtiği için yerden ısıtmalı gibi oluyo. Minimumda olmasına rağmen tshirtle geziyoruz evde. Kapat aç yapmamalıymışız diye okudum hiç kapatmıyoruz 350 geldi. Daha da ne yapayım en düşükte zaten? Daha önce klimalıydı evimiz, hiç anlamıyorum zaten bu işlerden.

Bu Sayfayı Paylaş