1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Diyet Sohbetleri ♡

'Diyet' forumunda Seda tarafından 22 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. mmlke

mmlke Uzman Üye+

canım bence de sen doktor kontrolunde bu işi yapmalısın ki bence herkes önce doktoro görünmeli sonra vücudunun ihtiyacına göre diyet şeklini belirlemeli yoksa allah korusun daha büyük sağlık sorunlarına sebep olabilir yaptığımız yanlış diyetler.

Özlem bunu beğendi.
  2. Maşuk

Maşuk İnci Üye+

@Bride16 canım diğer başlıkta mesajlarını görünce hem sormak istedim uyguladığın belli bir diyet var mı diye hem de buradan birbirimize destek oluruz diye düşündüm :) benim de yapmam gerekiyor bir ara 1 ay kadar dikkat ettim ekmeği kestim tamamen ve karbonhidrat çok almamaya çalıştım bi de yürüyüşle hemen verdim 1buçuk kilo son 1 2 haftadır dikkat edemiyorum yine hep hamurişinin olduğu yerler denk geldi :D bi an önce yeniden başlamam lazım

3. Bride16

Bride16 Uzman Üye+

2 ay spor a gittim canım hafta da 2 gün. 1 günü makine 1 günü step ve aerobik. Ve iştahım inanılmaz açıldı o sürede normal yiyordum yani herşeyi. Ama tabi pilav, beyaz ekmek yıllardır yemem öyle 40 yılda 1. Bunun haricinde dikkat etmedim. 62den 60a düştüm. Şaşırdım hatta normalde aşırı yavaş kilo veren biriyim son 2 yıldır böyleydi. 1 aydır gidemiyorum spora ankara soğuğunda zor geliyor :p akşam ekmek yemiyorum. Sabah da geç uyanıyorum ve 1 dilim tam buğday ekmeğiyle birlikte yumurta peynir zeytin ceviz/fındık yiyorum (haftasonları hariç. Eşimle o zmn birlikte khvaltı yapabildiğimiz için kızartma vs yiyorum).
    Bu şekilde 2 kg daha verdim hatta 2.400 gr. 57.6yım şuan :p
    Ama günde 3 kez yemek gerekiyor ve ara öğünleri aksatmamak gerekiyor. Ben öyle olamıyorum. Meyve flan yemiyorum öyle hiç canım istemiyor aklıma da gelmiyor gün içinde :(

sibell28 ve Maşuk bunu beğendi.
  4. Maşuk

Maşuk İnci Üye+

Ben de yürüyüşle ve ekmeği bırakarak 54ten 52ye düşmüştüm şimdi tekrar tartılmaya korkuyorum aldıysam diye. Dediğin gibi öğün atlamamak gerekiyor ama ben bazen öğleyi atlıyorum meyveyle geçiştiriyorum onu düzene oturtamadım bir türlü. Pazartesiden itibaren tekrar sıkıca dikkat etmeye çalışacağım son 2 haftadır ipin ucu çok kaçtı

Bride16 bunu beğendi.
  5. Bride16

Bride16 Uzman Üye+

Kesinlikle hareket, yürüyüş baş etkenler. Yesem bile o sayede zayıfladım. Ama vücudum inanılmaz zinde oluyordu. Bakalım şimdi kpss çalışmaya başladım. Eşim işe gidince geri uyumam artık düzenli beslenmeye geçiş yaparım umarım

Maşuk bunu beğendi.
  6. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Bende yaklaşık 2 haftadır sıkı diyetteyim :D akşamları yürüyorum elimden geldiğince. hayatımda ekmek yok vermedi doktor araöğünlerde kayısı erik kurusu kuru üzüm vs var :D kafama koydum kuğu gibi bir gelin olucam kısmetse :cokkomik:cokkomik

mldfyz ve Maşuk bunu beğendi.
  7. Maşuk

Maşuk İnci Üye+

Bu azimle bence çok güzel bir gelin olursun :)

bsyl bunu beğendi.
  8. bsyl

bsyl Uzman Üye+

İnşallah canım :* gelinlik provalarına kalıp değişir diye başlamadık :)

Maşuk bunu beğendi.
  9. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

@melodika Ah Ezgicim keşke dediğin gibi erimiş olsam:D ama maalesef öyle değil. 2 ay kadar annemler de kaldık eşimin işinden dolayı. Orda sürekli birşeyler yeme isteği annemin yaptıklarına dur diyememe sonucu yargıya bi çıktım sonuç 65 kilo benim yüz aynen boyle :eek: Bu işe bi dur demem lazım yoksa keremden hamileyken böyleydim dedim. Ertesi gün artik sağlıklı beslenmek gerektiğini düşünüp. Ekmeksiz, pirincsiz, makarnasız, hamur isisiz, tatlısız ve abur cubursuz bi yemek düzeni belirledim.
    1 ay boyunca sabahları aç karnına 1 bardak ılık limonlu su ıctim.
    Ekmeksiz kahvaltı yumurta hep yerim.
    Öğlen bi elma yedim. Bol bol yürüdüm 10 bin 20 bin hatta 30 bin adım attığım oldu. Akşamları çorba ıctim yemeklerden tadına bakıp az yedim. Akşam 6 7 den sonra birşey yemezdim. Akşamları 1 kupa yeşil çay ıctim. Ve 1 ay sonunda tartı 60 kiloyu gosterdi. Tabi dışarı da tartıldım bot filan vardı. Sonuçtan memnun olduğum için ve eskisi kadar açıkmadığını, rahatlıkla doyabildigimi de görünce bu yolda devam ediyorum 1.5 ay kadar olacak başlayalı. E tabi bi de keremin pesinde koşmaktan sürekli hareketiyim. Amma uzun yazmışım sanarsın padişah fermani :D1.Gülseren'in diyet fermanı :D Bu arada sen zaten zayıfsın niye yazdırdın bu kadar şeyi bana :cokkomik

Maşuk, Bride16 ve melodika bunu beğendi.
  10. melodika

melodika Uzman Üye+

Düğünden sonra bir 5 kilo kadar kilo aldımda ve dur demezsem devam edecek :D anne eli değince böyle oluyor işte :) ben çok abur cubur tükettim eşim çok sever cipstir koladır gazozdur hele hele çikolata :rolleyes: ee yeni evli olunca haliyle sürekli bir hamur işi tatlı vs. Yapıyosun gittiğin yerlerde yine öyle yemiyim desen olmuyor :D derken derken aldım işte :ayipettin hadi dedim annemden dönüşte sağlıklı beslenmeye başlıyım eşimde belki benden görür ister ama annemin yanıma götür diye koyduklarını görünce bunlarda bitsin öyle deme isteği uyandırıyor :cabala bide Antalya da yeni olunca yürüyüşu de kesmiştim ben oda büyük eksi oldu bana hee unutmadan beyaz ekmek mahvetti beni bide :D yedikce yiyesi geliyor insanın düğünden önce ekmek yemezdim hiç. Ne çok şey varmış bana kilo yapan az bile almışım galiba bu durumda :D:D işte böyle Gulserencimm

NeslihanM, Bride16 ve Glsrnysf bunu beğendi.
  11. Bride16

Bride16 Uzman Üye+

Ayy ben 1 kg almışım 1 haftada. :agla Tartıda 58.7yi gördüm. Küsüratlar da benim için çok önemli:acim ders çalışmak iyi gelmedi. Bünye alışkın değil :D. @Glsrnysf fermanına başlamam gerek

Maşuk, NeslihanM, melodika ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  12. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Dediğin gibi bu kadar şeye az bile almışsın :D Beyaz ekmek sigara gibi birşey ya bağımlılık yapıyor sanki :eek: Yedikçe yiyesin geliyor. Abur cubur olayı çok etkiliyor bende çikolata delisiyim. Ama bitter yiyorum artik hem daha sağlıklı. Canım tatlı isteyince kuru incir arasına ceviz ya da fındık koyup yiyorum ya da hurma bastırıyor. Senin gibi bende eşimle başlamak istedim hep ama o da hep cips abur cubur filan aldı sonra başlarız dedi. Ama ben yemicem dedim yemedim. Bende oyle birsey var karar verince yanimda yense de yemiyorum. Esim yedikçe kilo aldı sonuc spora başladı :cokkomik

melodika bunu beğendi.
  13. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Küsurat takıntısı bende de var biliyor musun mesela 60.7 olan biri kendine 60 kilo diyor ama ben 61 diyorum. 55 kiloya odaklandim oraya kadar devam sonrasında da kiloyu korumaya calisacam.

14. melodika

melodika Uzman Üye+

Aiiiy işte sende ki o direnç bende yok :D kuru kayısı vs hiç sevmem :D ben baya kilo almaya endeksliyim :) valla benim eşimde bi 8 kilo aldı göbüşü aldı başını ben diyorum ama veririm ya diyip geçistiriyor :( daha çekim yapamadik Nisan Mayıs gibi yapalım diyorum o zamana kadar bi 6 kilo vermem lazım :D daha fazlasını da vermek isterim ama bu sefer yüzümden gidiyor hoşlanmıyorum eşime de dedim damatlıgına giremezsen çekimi tek başıma yaparım diyorum :D

Glsrnysf bunu beğendi.
  15. Bride16

Bride16 Uzman Üye+

Hedef 52 ama gerçek en fazla 55 olabilir benim bu gidişle. Canım hep değişik yemekler istiyo. Ders çalıştıktan sonra böyle oldu komik ama :D herhalde efor sarfetmek mideye vuruyor. Sadece 3 gün beyaz rkmek yedim ve direkt kilo aldım. Tam buğdaya devam, ben birden kesemiyorum ekmeği. Akşamları tamam çorbayla yemekle ayranla doyabiliyorum ama sabah benim için can alıcı nokta. Ekmeksiz yapamıyorum kahvaltıda. Eskiden yarım dilim yerdm. 1 haftadır 1 dilim yiyorum. Ay nasıl moralim bozuldu şuan :aglamakli

Glsrnysf ve melodika bunu beğendi.
  16. melodika

melodika Uzman Üye+

Kuzum yemiş yiyor musun mesela ceviz bence ekmek yerini inanılmaz tutuyor yine kavrulmamış çiğ badem de öyle :) annemler sürekli esmer ekmek alır yani buğday yulaf çavdar kepek ne denk geliyorsa bende kepek ekmek sevmediğim için ekmeği bırakmıştim ceviz badem yiyordum kahvaltıda alıştım sonra ekmek bırakmıştım ama evlenince beyaz ekmeğe döndük oda yedikce yediriyor Gülserenin dediği gibi çekirdek gibi :D bide haraket etmek çok önemli ya gerçekten

17. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Erkekler boyle aman veririz kafasindalar. Aa sizin çekim varmış bide dikkat edin sonra gelinlik damatlık olmaz çekim kalir . Gelinliği al karşına bunu giymek için 5 kilo vermem lazım de belki motive eder seni :p

melodika bunu beğendi.
  18. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Çavdar ekmeği de olur aslında daha tok tutuyor gibi geliyor bana. Bi de çok çiğnemek önemliymiş hem sindirimi kolaylaştırıyor hem kilo almiyormussun daha doymussun hissi veriyor. Ya benim için ideal ya 52 olmak için çok çabalamam lazım onun dışında 52 olunca yüzüm zayıflıyor. 55 ideal inşallah yakalayabiliim bunu. Ben sık tartılmam 1 ay hiç tartılmadım nasıl olsa zayıflamışım diyip rahatlama olmasın diye.

19. Bride16

Bride16 Uzman Üye+

Yiyorum çiğ fındık ceviz. 1 haftadır yetmiyordum kabuklu oldukları için toplu kırıyoruz eşimle. Üşengeçliktrn kaldı..en yakın zamanda başlıycam inşallah.
    Ekmek olarak da 7 yıldır falan tam buğday yiyorum. Ama normalde de aşırı ekmek tüketen bi insan değilim. Su içsem yaradığı için yarım dilimden 1 dilime çıkar çıkmaz kilo almışım.
    Hareket de haftaiçi neredeyse yok. Evin içindeyim. Bide hep masa başıyım 1 haftadır ondan sanırım böyle oldu. Haftsonu ne kadar yürüsem de anlam ifade etmeyecek. Sabahları yarım dilim ekmek ve cevizle devam etmem gerek :(

Bir de ilk evlendiğimizde eşim de beyaz ekmeğe alıştığı için hunharca yiyordu. Ben kahverengi ekmek yemem diyordu. Sonra baktı karnı rahatsız ediyor, başladı tam buğdaya. Çok kilosu olmamasın rağmen göbek fırladı ve hareketlerini kısıtlıyordu. Karaciğer yağlanması olmuş göbek çıkınca direkt. Yani 2 yıldır bilfiil tam buğdaya benimle devam ediyor. Yavaştan alışabilirsiniz siz de :alkis

melodika bunu beğendi.
  20. Bride16

Bride16 Uzman Üye+

Kız ben nasıl yavaş yiyorum sindireyim diye bilsen. Yvaş yiyim de çabuk doyayım diyorum. Ama oldum olası böyleyim hızlı yutamam lokmaları, yoksa direkt afedersin istifra ederim midem hassas olduğu için en ufak şeyden nem kapar.
    Haftada 1 tartılıyorum ben en geç :D onu da bırakıp ekmeksiz hayata merhaba demeliyim. Allahtan hamurişi pilv makarnayla aram yok. Bi de olsa nolurdu acaba o_O

Glsrnysf bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş