1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Diyet Sohbetleri ♡

'Diyet' forumunda Seda tarafından 22 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Kızlar karbonhidrat grubu yiyecekler (patates, pirinç, ekmek vs) kilo yapar. Kan şekerinizi hızla yükselterek tokluk hissi yaratır, ama bir süre sonra yine aynı hızla kan şekerinizi düşürerek açlık hissi yaratır. Bunlardan uzak durun ;) Onun yerine Marul salatası yiyin, içine tonbalığı, ızgara et veya tavuk ekleyin ya da yanında yiyin derim ben ;)

cerensever, Kübra ve sevim bunu beğendi.
  2. Ezgi

Ezgi Aday Üye

3. haftam 4 kilo gitti :)
    Hedefe doğru emin adımlarla devammm :)

Busraümit, Sahra ve Benay bunu beğendi.
  3. Ezgi

Ezgi Aday Üye

diyet yapan arkadaşlara bir sorum olcak :)
    Eti form gibi bu diyet bisküviler için okuduğum bir kaç yer diyet sırasında tüketilmemesi gereken yanlış bilinen bir bilgi olduğu yazıyor. Ara öğünlerde atıştırdığım oluyor benim bilgisi olan var mı ?

Sahra bunu beğendi.
  4. Ezgi

Ezgi Aday Üye

Nişandan önce verdiğim kiloları almadan tekrar sporuma başladım ben de. 3 gündür yoğun bir şekilde gidip sporumu yapıyorum. Eylül'de düğünüm ama ben eylül'den önce istediğim kiloya ulaşmak istiyorum çünkü bayram var diyet düşmanı :p
    Şöyle yapıyorum kahvaltı da bir sabah müsli bir sabah 1 dilim çavdarlı ekmek,yağsız peynir,3 zeytin,salatalık domates şekersiz çay şeklinde.
    Yeşil çay ve bol su içiyorum.
    Öğlen ne yemeği çıkacağı belli olmuyor ama pilav,makarna gibi yemekleri tamamen çıkardım hayatımdan.
    Nişandan önce spora gitmiştim en çok belim inceldi o yüzden şuan asıl problemim kollar,basenler ve gıdık :p
    iş yerinde de sürekli boyun hareketleri yapıyorum.İnce boyun takıntısı oldu sanırım :p

sevim ve türkan bunu beğendi.
  5. türkan

türkan Süper Üye+

kaç kilosun ve hedefin kaç kilo tatlım ?

6. Ezgi

Ezgi Aday Üye

15 :p
    10 kilo versem ideal oluyorum ama hedefimi yüksek tutuyorum ki zamanım az kaldı hırslan Ezgi diyebileyim :)

türkan bunu beğendi.
  7. cnstgy

cnstgy Aday Üye

Selam kızlar bende 1.55 boyundayım. Yaklaşık 1 ay önce 58 kiloydum şuan 52 kiloyum 1 ay sonra sözüm var kısmet olursa . O zamana kadar 48 kilo olmak istiyorum . Burda birbirimizi motıve etmenın işe yarayacağını düşüyorum hepimiz fitizzzz

Ezgi bunu beğendi.
  8. Ezgi

Ezgi Aday Üye

bir ay içinde 6 kilo vermişsin maşallah :)
    Neler yapıyosun neler yiyorsun canım ?

9. cnstgy

cnstgy Aday Üye

Sabahları yumurta, bir dilim peynir,zeytin,domates ve yeşillik yiyorum bazen bır dilim kepek ekmek eşliğinde bazen sıfır ekmek :) bu rutinde kalmak her zaman kolay olmuyor tabiki ara sıra yumurta yerıne bır dılım salam bır dılım kaşar peynırı yediğimde oluyor gerçi kaşarda yağ oranı yüksek olduğu için sık tüketmemekte fayda var. Öğlen yemeklerinde iş yerınde oluyorum o yuzden cok fazla seçme şansım yok ama genel olarak bır porsıyon sebze yemeği çorba ve salata şeklinde gidiyorum ekmek kesınlıkle yemiyorum .Akşama doğru midem kazınmaya başlıyor haliyle . o zamanlardada ara öğün olarak bir adet grisini yada tatlı krızıne gırersem bir tane form çıkolatalı yıyorum. Akşamları 45 dakika yürüyorum ve yemeği çok hafıf tutuyorum sabah çok kaçırdıysam akşam sırf salata yıyorum ekmek zaten kesınlıkle yok yoğurt yediğim zamanlarda oluyor bır tabak sebze yada baklıyat yemeği yediğimde oluyor . 2 lıtre su ıçıyorum her gun kesınlıkle bu sayede tuvalet sorunum kalmadı. Bu arada tatlı krızıne çok gırersem tarcınlı su ıçıyorum . Kaçamak yapmıyorum sanıyorsanız yanılıyorsunuz tabikiiii ayy ne çok anlattım dır dırrr:D

Ezgi bunu beğendi.
  10. Ezgi

Ezgi Aday Üye

hemen hemen aynı şeyler :) Aslında bir nevi sağlıklı beslenmek biraz spor yetiyor :)

cnstgy bunu beğendi.
  11. türkan

türkan Süper Üye+

1 kilo 700 gramdı en son bu ara aşırı yoğunluktan düzensizleşti maalesef :(

12. türkan

türkan Süper Üye+

Ezgiii @Ezgi ne kadar vermişsin o 2 den bu yana ? yani yaklaşık bir ayda.. ben toplam 3 kilo 700 vermişimmm.. ayy 70.900'düm birdaha çıkmadım korkudan tartıya 67.200 geldim hemde öğleen sonra tartılmıştım.. belki o 200 de yok :D Bu hafta sonu 66.500 gelirsem benden mutlusu yokkk :asik Hedefim bu.. birde regl başladı dün :( veremeyebilir miyim ki :(

13. türkan

türkan Süper Üye+

ay bende reglden 1 gün önce tartıldım :dilcikar Allahım nolur 60 olayım :kirgin

14. Nazmiyee

Nazmiyee Uzman Üye+

çok midemi bulandırıyo ama tarçınla bugün bi deneyim bakıyım içerim belki

15. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

bi de ekmeği sadece sabah kahvaltısında yemeye özen göster canım

16. korkmazgamze

korkmazgamze Uzman Üye+

bende bir öneride bulunıyim :) kürü forumda öğrenmiştim sanırım tam hatırlamıyorum ama ben yapıyorum ve gerçekten sabah kalkınca göbek yok biraz daha tuvalete götürüyor su içmekten dolayı :D
    Şimdi gelelim tarife: Aktara gidin, her biri eşit gramda olacak şekilde, örneğin hepsinden yirmişer gram toz tarçın, toz zencefil ve toz zerdeçal alın. Eve gelince bu baharatları cam kavanoz içinde iyice karıştırın, kapağını kapatın. Gece uyumadan üç saat önce bir kâseye 250 gram yani yaklaşık bir su bardağı yoğurdu alın. Yoğurt tam yağlı, ev yapımı, yarım yağlı olabilir; hangisini isterseniz onu kullanabilirsiniz. Yoğurdun içine, cam kavanozdaki baharat karışımından bir tatlı kaşığı ekleyip iyice karıştırın. Tarçın, zerdeçal ve zencefil eklediğiniz yoğurdu yiyin ve uyuyana bir litre kadar su için.

Göbek eritme karışımını uygulayacağınız gün, bir saat boyunca tempolu yürüyüş yapın ve karın eriten egzersizleri 15 dakika yapın ki vücudunuzu yağ yakmak için uyarın.
    Sabah uyandığınızda karnınızda incelme olduğunu, göbeğinizin erimeye başladığını göreceksiniz. Zencefilli yoğurdun tadı ilk başta hoşunuza gitmeyebilir ama sabah uyandığınızda daha sıkı bir karın görmek daha çok hoşunuza gidecektir.

Göbek eritmek formülünü haftada 2 kez uygulayacaksınız; daha fazlasını yapmayın ki vücudunuz buna alışıp yağ yakmayı durdurmasın. Ayrıca, zencefil çok etkili bir baharattır; fazlası yan etkilere sebep olabilir. Bu yüzden sakın, bir an önce göbeğim gitsin diye her gün zencefilli yoğurt kürü yemeyin; hiçbir işe yaramaz ve yan etkilere sebep olur.

Eğer oldukça büyük bir göbeğiniz veya basenleriniz varsa kürü tekrarlayın, basen veya göbeğiniz eriyene kadar her hafta yapın.

Yoğurt kürü sayesinde vücutta eriyen yağın dışarı atılması için, sizi bol bol idrara çıkaracak kadar su için. Ama günlük toplamda 2 litre su mutlaka için.

sedaozer bunu beğendi.
  17. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

Aslinda herkesin bildigi seyler canim farkli birsey yapmiyorum ama yine de anlatirim tabiki :gulumse Sabah kahvaltidan once bir ya da iki bardak ne kadar icebilirsem su iciyorum hem midemi sisirsin kahvaltim yeterli gelsin diye hem de metabolizmam calismaya baslasin diye.

Kahvaltida bir dilim ekmek (beyaz disinda herhangi bir cesidi), bir parca 30gr kadar beyaz peynir ( kasar istersen daha az lor istersen biraz daha fazla yiyebilirsin) ya da bir yumurta (istersen peyniri azaltip yarim yumurta da yiyebilirsin) , 5 tane zeytin ya da 2 ceviz ya da 1 tatli kasigi zeytin yagi, bir domates ya da salatalik ( istersen yarim yarim ikisinden de ya da yesillik de olabilir) ,10bitkili cay (suan o vardi bitince yesil cay alcam)

Ara ogun olarak bir meyve (elma ve armut kan sekerini daha iyi dengeliyor)

Oglende bir dilim ekmek, 4 yemek kasigi zeytinyagli sebze yemegi, bir su bardagi kadar yogurt (cacik ya da ayran da olabilir)

Ara ogun bir dilim ekmek bir parca peynir (ben light ucgen peyniri ercih ediyorum) sekersiz bitki cayi, bir meyve

Aksam bir dilim ekmek , kofte et tavuk balik hangisini istersen (benim diyetisyenim bana 90 gr vermisti yani 3 kofte kadar , ama bu 120 gr da oluyordu kisiye gore degisiyor miktari), yesil salata ya da coban salatasi (yesil salata corba kasesi kadar, coban olursa biraz daha, az zeytinyagi ve limon koyabilirsin)

Ara ogun iki meyve

Bu listem daha sonra degisti tabiki ama suan bunu yapiyorum 10kilo vermistim diyetisyene gittigimde. Ve yagdan gitmisti 8 kilosu o yuzden kilomu hep korudum. Tabi evlenene kadar :D

Simdi bu yogurt kurunu de deniyorum faydasi olur mu gorcez bakalim. Kafada bitirmek gerekiyor canim kendini oyle obez gibi hissetme zayiflicagina inanirsan kilo vermek daha kolay oluyor. Veremiyorum dediginde kilo verme duruyor. Biraz uzun oldu ama faydasi olur insallah. Farkli hicbir sey yapmadim sadece saglikli beslenmistim.

Ayrica cok az su icen bir insanim ben simdi gunde 10 bardak su icmeye calisiyorum.

Mpamuk bunu beğendi.
  18. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

Soylemeyi unuttum canim istersen oglenle aksamin yerini de degistirebilirsin. Bir dilim ekmek yerine bir kepce corba icebilirsin ya da 3 yemek kasigi makarna ve pilav da yiyebilirsin. Aslinda cok fazla alternatif var diyet psikolojisine girmeden ve skilmadan yapabiliyorsun

Mpamuk bunu beğendi.
  19. Mpamuk

Mpamuk Uzman Üye+

Ay canım nede güzel anlatmışsın. Benim sorunum düzensiz beslenmek. Önceden çalışırken 3ögün yerdim ama şimdi evde olunca tek başıma ne kahvaltı nede öğle yemeği istiyor canim :( Akşama kadar meyve,süt,kek falan yiyorum. Akşmada yemeği fazla kaçırıyorum haliyle. Diyetisyene gitmek istedim ama dahiliye doktorum yönlendiremem dedi. Belli kilonun üzerinde olman lazım dedi. Benimki biraz psikolojikmiş.
    Senin dediğin gibi suyu az içiyorum onu biraz arttırayım bende :)

20. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

Ayni ben de duzensiz ve sagliksiz beslendigim icin kilo aldim canim. Kac kilosun ki sen? Eger doktorun dedigi gibi psikolojikse diyet icin degil de tamamen saglikli beslenmek icin, bildigin iyi bir beslenme uzmani varsa yardim alabilirsin bence. Ama ben diyetisyene gittigim sure icinde sunu anladim; saglikli beslendiginde hem kolay kilo veriyorsun hem de verdigin kiloyu kolay kolay geri almiyorsun :) O kekler, hamur isleri, abur cuburlar yok muu en sevdigimiz seyler :D Mecbur bir sure ara vermek gerek sonra yine abartmadan yeriz :p

Mpamuk bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş