1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Davetiyelere Neler Yazılmalı?

'Davetiye ve Nikah Şekeri' forumunda Seda tarafından 1 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Şimdi @SAFİNAZ sorunca kendi davetiyeme baktım da aklıma bu konu geldi :) Ben davetiyemin içini 2 kere bastırmak zorunda kaldım, bunlar hep tecrübe işte size de söyleyeyim ki aklınızda bulunsun ;)

• Öncelikle yemekli düğün yapıyorsanız kız ve erkek tarafı anne baba isimlerinin altına telefon numarası yazılmalı. Davetliler katılım durumunu bildirsin ki siz de sayıyı ona göre ayarlayın.
    • Yine yemekli bir düğün organizasyonunda 'davetimiz yemeklidir, lütfen katılım durumunuzu bildiriniz.' şeklinde bir ibare olmalı ki misafirleriniz de ona göre katılım durumlarını bildirsin ;) Bazıları 'aa ne ayıp' diye düşünebilir, ama esas davetiyeyi alıp cevap vermemek katılım durumunu bildirmemek ayıptır ;)
    • Davetiyede tarih-saat-adres-düğünün yapılacağı salon belirtilmeli.
    • Dışı koyu renk zarf/karton ise simli gri veya yaldızlı altın sarısı kalemler kullanılarak davetiye sahiplerinin isimleri yazılabilir.
    • Davetiye sahibinin ismi yazılırken;
      • Sayın Mehmet-Burcu YILMAZ (en doğru olan yazım şekli)
      • Sayın Mehmet YILMAZ ve Eşi (eşlerden birinin ismi bilinmiyorsa bu şekilde belirtmek nezaketen önemlidir ;))
      • Sayın Burcu YILMAZ ve Eşi (eşlerden birinin ismi bilinmiyorsa bu şekilde belirtmek nezaketen önemlidir ;))
      • Sayın Burcu YILMAZ ve Ailesi gibi ifadeler kullanılır.
    • Davetiyeler düğüne en az 1 ay kala dağtılmalı, insanlar plan yapacak, ona göre ayarlanması gereken işleri olacak ;)
    • Son olarak, davetiyeniz basılmadan önce son halinin çıktısını görmek isteyin. Yazı boyutu, şekli, sayfa düzenini kontrol edin. Ve tabii ki yazım ve imla hatası var mı mutlaka kontrol edin. Hiçbir sorun olmadığına emin olduktan sonra onaylayın ve basılmasını isteyin ;)

2. clairdelune

clairdelune Üye+

Ben de geçen hafta gitmiştim sipariş için aklıma gelmedi yemekli yazdırmak. Çocuklara iyi uykular yazdırmadım çünkü kuzenlerimin biri hariç hepsi şehir dışında ve ikişer çocukları var. Çocuk dediysem 10 bile değil yaşları ama tabi onları da saydık evde bırakıp gelemeyecekleri için:D

3. Myldz21

Myldz21 Yeni Üye

Hanımlar nişan davetiyesi için sade yazı önerilerinizi bekliyorummm :)

4. Littlelady

Littlelady Aday Üye

Kızlar merhaba, ben kınayı kadınlar arasında yapıcam, kına yakıldıktan sonra girecekler sadece birinci derece akrabalar dayılar amcalar falan.
    Kına için ayrı davetiye bastırmıyorum onu da düğün davetiyesine eklicem ama sadece kadınlar arası olduğunu nasıl belirtebilirim? Not olarak ekletsem mi kınaya sadece kadınlar davetlidir diye?

NeslihanM bunu beğendi.
  5. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

O şık olmaz ki zaten birinci derece akrabaların ve kadınlar olacak ise bunu duyuru şeklinde yapabilirsin.

Littlelady bunu beğendi.
  6. NeslihanM

NeslihanM İnci Üye+

Bende oyle dusunuyorum kinami bayanlar arasinda yapicam tabi kina yakildiktan sonra illaki erkekler sonradan giricek taki icin foto cekilmek icin , bide benim dugunum antalyada olucak , kinamida dugun gibi yapicaz o yuzdende , sonraya dogru mecbur erkekler giricektir ama davetiyeye ne yazicam bilmiyorum bende yaaa

Littlelady ve tuğbabenli bunu beğendi.
  7. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Ben de iki ayrı yerde düğün yaptım ve kınamı da davetiye eklettim. Madem düğün gibi olacak erkeklerin girmesini engelleyemezsin bırak girsinler :)

Littlelady ve NeslihanM bunu beğendi.
  8. NeslihanM

NeslihanM İnci Üye+

Saliver gitsin diyosun yani :alkis bakalim olmadi davetiyeye yinede yazdiririm ilk baslarda kina yakilana kadar girmez , kina yakilmadan sonrada cok bisi kalmiyo taki felan sonra bitiyo , :)

Littlelady bunu beğendi.
  9. Littlelady

Littlelady Aday Üye

İşte söylemeyi unuttuğumuz erkekler falan gelirde kapıda kalırsa diye napcağımı şaşırdm :D

Benim de aynu şekilde kına yakıldıktan sonra düğüne gelecek olan herkes dğeil tabi de yakın akrabalar kuzenler amca dayı faian girsin istiyorum sadece, davetiyeye yazmak çok mu abes olur sadece kadınlar davetlidir diye?

NeslihanM bunu beğendi.
  10. NeslihanM

NeslihanM İnci Üye+

Bence abes olmaz diye dusunuyorum cunku yazanlar oluyo , kinanin sonlarina dogruda gelirler bisi olmaz yani zaten kina bitisi olmus olur , ben yazdircam , kina salonunun disinda erkeklerin oturabilecegi yer var kapi onunde cay icebiliyolar felan yani :)

Littlelady bunu beğendi.
  11. melodika

melodika Uzman Üye+

Senin için problem olacaksa kınamız kadınlar arasındadır diye parantezde not atabilirsiniz :)

Littlelady bunu beğendi.
  12. Littlelady

Littlelady Aday Üye

Ne yazdırcaksınız siz tam oalrak?

NeslihanM bunu beğendi.
  13. NeslihanM

NeslihanM İnci Üye+

Ikimizin ismi olur ustte sonrasinda guzel anlamli bi soz , onun altinda buyuklerimizin isimleri felan , onun altindada kina nin nerde oldugu ve tarihi sonra dugunun nerde oldugu ve tarihi altindada not:kina bayanlar arasindadir diye yazdirmayi dusunuyorum boyle bisi yani

Littlelady bunu beğendi.
  14. cerensever

cerensever Uzman Üye+

uzun uzun anlamlı sözler pek sevmem davetiyemi gölgede bırakmasın :) :) kısa güzel always and forever yazarım kısadan :D :D :D

Bu Sayfayı Paylaş