1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Davet Sofra Düzeni

'Diğer' forumunda Seda tarafından 30 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Evlendikten sonra bol bol yemekli misafir ağırlayacaksınız ;) Sofrayı en güzel şekilde süsleyip, yaptığımız güzel sofraları fikir vermek adına bu başlıkta paylaşalım ;) bu arada genel sofra düzeni şu şekildedir:
    image.jpg

2. yildiz

yildiz . YASAKLI

bu düzeni bizim evde hiç oturtamadım inşallah kendi evimde oturtacagım :) birde böyle ayrıntılı olması çok güzel olmuş :)

melek1991 bunu beğendi.
  3. zuzum

zuzum İnci Üye+

vaayyyy bu tamda aradıgım seydı :) tesekkurler @Seda ablacım

melek1991 bunu beğendi.
  4. melek1991

melek1991 İnci Üye+

en sevdiğim şeydir sofra düzeni :D:D

yildiz bunu beğendi.
  5. Seda

Bu başlığı tekrar canlandıralım ;) Yemek konusunda iddialı olmasam da dekorasyon/süsleme işini severim :) Kısa kısa notlar paylaşalım bu başlıkta:
    Tabak düzeni:
    sofraduzeni.jpg
    Sofrada ortadaki alana tüm yemekleri/mezeleri koymak yerine şamdan, çiçek veya diğer aksesuarlarınızla hoş bir süsleme yapmanız çok daha şık görünür. Uzun ince mum konan şamdanlar bana tehlikeli geldiği için masada kalın ve tıknaz mumlukları tercih ediyorum. Ama görüntü olarak uzun şamdanlara bayılırım o ayrı :)
    112.jpg 625417_10151982186201209_959119317_n.jpg
    Sofra düzeni kadar ambiyans da önemli ;) Ben genellikle sesi çok açık olmayacak şekilde klasik müzik açıyorum, hem ortama uyum sağlıyor, hem de yemek müziği olarak derinden bize eşlik ediyor ;) Tabii bir de elimden geldiğince sofraya uyumlu giyinirim :D Bu sadece sofrada değil sınıfta yapacağım powepoint sunumuyla bile uyumlu giyinirim o benim takıntım ya da hoşlandığım bir detay diyelim :p
    Farklı renklerde masaörtünüz veya runner'ınız varsa farklı temalarda sofralar hazırlayarak hem kendinize hem de konuklarınıza değişiklik yapabilirsiniz:
    purple-white-christmas-table-decor-3.jpg
    Var mı önerisi olan başka? @Ezgi @Ebru @Sebnem @gulakinn @esrahakan @Mrstpc @AylinYıldırm @nelug @türkan ve diğer güzeller :*

mrvchn, Nazmiyee, Aylin ve 10 kişi daha bunu beğendi.
  6. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

Söylenecek her şeyi söylemişsin annem :) ben de yemek konusun da çok başarılı değilim ama sofra düzenin de bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Ben masa örtüsü peçete uyumuna dikkat ediyorum genelde farkettim de :) karaca'dan uzun şamdan almıştım onlar süslemişti masayı bayılmıştım kullanmak nasip olmadı henüz ayrı bir haba katıyorlar :)

7. Seda

Aynen kuzum sanırım bahsettiğin şamdanları biliyorum çok beğeniyorum onları :) Evet masaörtüsü ve peçete uyumuna ben de dikkat ediyorum, kumaş peçete almadım hiç, belli bir renge bağlanmayı sevmiyorum. Varsa davet sofran paylaş bizimle:cak

8. gulakinn

gulakinn . YASAKLI

Benim de bu ara dikkat etmeye çalıştığım konu masa düzeni kendimce biseyler yapmaya çalışıyorum. Ben masa ortasına şamdan istiyorum ama genelde mezeyle dolduruyorum bir de ailelerimiz alışkın olmadığı için tercih etmiyorum :) :p

9. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

Menüler kısmında paylaşmıştım aslında ama arşivi karıştırayım bir :)
    Ben de kumaş peçete iki model var kullanmadım henüz , değişik değişik almayı çok seviyorum.

Seda bunu beğendi.
  10. Seda

Kahve sunumları bu kadar güzel olan bir insanın davet sofrası da güzeldir eminim :* Alışırlar sen koy ortaya bir iki süs :) Mezeleri de yanlara doğru koyarsın, ben hiç sevmiyorum mezelerle masaya doldurmayı :D Konsol üzerinde bekletip çorbadan sonra masaya eklemek daha hoşuma gidiyor :)

yağmuur, gulakinn ve akgüvercin bunu beğendi.
  11. nelug

nelug İnci Üye+

Söylenecek ve yapılacak her şeyi yazmışsın zaten sunum ve masa düzeni ile ilgili ellerine sağlık :) Bu arada hiç sunum fotoğrafım olmadığını farkettim :duygusuz

12. Seda

O morlu masada aklıma sen geldin o yüzden koydum zaten :* Benim de olmadı olan da ya pizza alıp geldi ya eşim pide yaptırdı ya da her gelen yemeğini yanında getirdi :cildirtma Sülalece bana kıyamıyorlar :D Bi rahat bırakın sofra kurayım diyorum kurdurmuyorlar :D Bu hafta 11 kişilik misafirim var tek sayılara da uyuzum sofranın simetrisi bozulacak ama ne yapalım :aptal Misafirler gelmeden sofrayı hazırlayıp foto çekmeyi umuyorum :arzula

Selda2015, esrahakan ve özlemmurat bunu beğendi.
  13. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Yapilacak hersey tam anlamiyla ozetlenmis:p ellerine saglik ablacim bende en cok desenli peceteleri seviyorum masa duzeninde genelde kumas pecetelikleri koymuyorum ama kayinvalidemleri yemege alirken ilk goruntu guzelligi bozulmasin diye takimin koymustum cok hoslarina gitmisti:) birdahaki aklimda olanlarda samdanlar cok şık duruyor gercekten ayri bir hava katiyor masaya yada renkli minik mumlarda olabilir;)
    Masam da bu sekilseydi:)
    20151011_185934.jpg

mrvchn, sedaozer, Glsrnysf ve 13 kişi daha bunu beğendi.
  14. Esrahımm

Esrahımm İnci Üye+

çok güzel canım sofra düzenin:)

mldfyz bunu beğendi.
  15. Seda

Senin pembe sofranı severim :* Çok şık olmuş, kayınvaliden beğenmekte haklı ;) Senin bu masaya şamdanlar çok yakışır romantik bir hava verir :asik Şefaf cam gibi bir şamdan alırsan pembiş mumlarla gözümde canlandı şu an :asik Ben hala istediğim peçete halkasından bulamadım her yerde bitmiş :( Yarın bir yere daha bakacağım bulamazsam gümüş rengi bir şey alacağım artık :(

BüşraBSRN ve mldfyz bunu beğendi.
  16. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Tesekkur ederim canim:*

Esrahımm bunu beğendi.
  17. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Ayy tesekkur ederiimm:* ailelerimizi davet ettigimizde ozenmistim o yuzden bozmayayim dedim kumas pecetelerini de koymustum oyle:p samdani nasil akil edememisim ben:(:p en kisa zamanda alacagim evet pembe agirlikli oldugu icin dedigin gibi seffaf bir samdan hos durur gercekten:* pecete halkalari da hepsi birbirinden guzel insallah bulursun istedigin gibi ablacim ama dedigin gibi bulamasamda gumus genelde uyum sagliyor her renk konsepte eminim cok şık durur;) bende takimin pecete halkalarina gecirmistim kenarlari incili uzerinde tas isliydi bileklik gibi:p:D

18. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

@Seda ablacim is cikisi bir kac hediye daha aldim annelere bu sefer:p bernardo da pecete yuzukleri vardi cesit cesit cok bakamadim ama aklima geldin haberin olsun:*:)
    20151217_193029.jpg

sedaozer, hilalozer, bersel ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  19. Seda

Aaa ne kadar cok cesit varmis o dukkanda, ben bikac gun once baktigimda hic model kalmamisti farkli bir bernardo subesine bakayim ortadaki modeli begendim gibi ;) tesekkurler kuzum gorsel super oldu :*

mldfyz bunu beğendi.
  20. Demetserhat

Demetserhat Aktif Üye+

Çok sık görünüyo yemek takimin çok zarif :)

mldfyz bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş