1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Çeyiz Setleri

'Çeyiz' forumunda Ezgi tarafından 20 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Bence pahalı değil her şey dahil gibi, güzel ;) Yalnız tencere setinden dolayı ben olsam almazdım. 1. kulbu çok şık ama metal. Emsan-karaca aynı zaten, karacanınki ısınıyor emsanınki de muhtemelen ısınır. 2.si düdüklüsü eski tip kocaman muhtemelen 6 lt vardır o. Ben düdüklüyü çok kullanan biriyim ve bu tip alınmasındansa daha fissler, wmf gibi daha özellikli alınmasını öneririm.

2. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Fiyatı pahalı değil canım bir de fiyatından önce işlevi önemli. Çelik tencere seti için o demir saplar kullanışlı değil bana göre ısınır ve muhakkak bir yerlerini yakar. Kahvaltı seti çok çeşitli var piyasada uygun fiyat ve farklı modellerde bulabilirsin ve çatal bıçak yine aynı şekilde elde tutuşuna uygun ve şık kaliteli bir ürün bulabilirsin. Bu arada karaca emsan ürünlerini satıyor yani bilgim yok ama aynı işletmenin olabilir yani biri daha kalitesiz diye düşünme kullananların yorumlarına bak.

3. hemsiregelin

hemsiregelin Aktif Üye+

eminönü ile ilgili bir yazıyı okumuştum buradan mardinde merkezde yaşıyorum orası(eminönü) da çok uygun ama nasıl istanbula gideyim ki yada nerden alabilirim başka alternatif yok.bir de mardinin ilçesinden gidip özellikle sordum fiyatları.buraya yakın fabrika çıkış fiyatlarıyla satan yeri nasıl bulabilirim ki?

bsyl bunu beğendi.
  4. hemsiregelin

hemsiregelin Aktif Üye+

düdüklüyü çok sık kullanmam herhalde ama baktımda fissler biraz tuzlu ya aileme yük olmadan kendim yapmak istiyoruum . kulp meselesine gelince bu tencere setlerini sık kullanmam gibi daha çok misafirler geldiği zaman kullanırım çünkü annemin aldığı markasını bilmediğim bir set var onu kullanırım..hangi markayı önerirsin genel anlamda Seda abla?

5. hemsiregelin

hemsiregelin Aktif Üye+

aslında zor bişey istiyorum belki ama hem kaliteli hemde fiyat ve kullanım açısından uygun bişey arıyorum..

Gizem bunu beğendi.
  6. Gizem

Gizem Moderatör Site Yetkilisi

Bim,a101, şok gibi marketlere dönem dönem kütahya güral porselenin tabakları geliyor onlardan kendine uygun fiyata takım oluşturabilirsin hatta genelde bime geliyor kütahya porselenin takımı onu da hazır alabilirsin aynı şekilde bu marketlere tava ve tencerelerde geliyor arkadaşlardan biri yazmıştı burada bimden aldığı tencereden memnundu. Mesela bu hafta şok veya a101 e cem marka tava geliyor alabilirsin aynı şekilde çay takımı meşrubat bardak setinden ufak tefek birçok şeyi bu tarz marketlerin indirimlerinden uyguna alabilirsin;)

hemsiregelin bunu beğendi.
  7. hemsiregelin

hemsiregelin Aktif Üye+

günlük yemek takımlarımı bu şekilde alabilirim yada tava tencere falan ama misafirlik için iyice araştırmam lazım teşekkürler bütün öneriler için :)

8. hemsiregelin

hemsiregelin Aktif Üye+

günlük yemek takımlarımı bu şekilde alabilirim yada tava tencere falan ama misafirlik için iyice araştırmam lazım teşekkürler bütün öneriler için :)

9. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Hımmm orda yaşadığını bilmiyordum yapıcak bişey yok o zaman tatlım :*

10. hemsiregelin

hemsiregelin Aktif Üye+

aynen yok :(

bsyl bunu beğendi.
  11. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Annenin aldığı setin markasını-özelliğini bilmiyorsun belki teflon kullanılmayacak bir şey veya çelik ama boyutları küçük sadece yemek ısıtmalık ufak boydur. Öncelikle annenin aldığına bir bak bence neymiş ona göre ihtiyacını belirle :) Kullanmayacağın bir şeyse bunu da kullanışsız alırsan elde bir sürü tenceren olacak ama kullanamayacaksın. Tencerenin misafirlik set olarak ayrılması bence boşa masraf aslında :) 1 tane düdüklün, 1 büyük boy tencere, 1 tane pilav tenceren varsa zaten yeter, misafir geldiğinde tüm yemeklerini önceden hazırlayıp servis kabına koyacaksın, tencereden servis etmeyeceksin. Ben sağlıklı, pratik ve kokusuz yemek yaptığı için düdüklüyü tercih ediyorum. Hemşiresin sanırım, yani çalışacaksın. Düdüklü senin için önemli olmalı, bırak misafir bardak setin olmasın, veya 750 liralık çatal-bıçak setin olmasın ama 450-500 lirayaya iyi bir düdüklün olsun :) Bu benim fikrim tabii, herkesin düzeni farklıdır, ben tecrübemi söylerim senin hayallerin vardır o konuda sen karar vereceksin :)

12. hemsiregelin

hemsiregelin Aktif Üye+

çok net açıkladın abla teşekkür ederim :) haklısın dediğin gibi yapacam annem bir göstersin seti ona göre bişeyler yapcam artık :)

13. Fztkubra

Fztkubra Yeni Üye

Kızlar merhaba.Ben de forumda yeniyim.iki hafta önce ceyiz alışverişi için İzmirdeki fincancilar carsisina gittim.Korkmazin ceyiz setini alma dusuncesiyle gidip Aryildizin çeyiz setiyle eve döndüm . 12 kisilik yemek takimi 22 parca celik set ve 89 parça ckb takımını 2800 liraya aldim.Sizce fiyati uygun mu?

14. Maşuk

Maşuk İnci Üye+

20170513_133613.jpg Kızlar ben bugün yemek takımı kahvaltı takımı çelik granit tencere seti baharatliklari set halinde aldım.. Emsan almayı düşünüyordum ama mağazadaki görevli neva diye bir markayı önerdi desenler ürünler de güzel fiyatı da uygun geldi ve onu aldım aranızda hiç bu markayı kullanan bilen var mı? @Bride16 @mmlke @Büşra yağmur @Akdnzkbra @Glsrnysf @Dilan62 ve diğer gelinler
    Aldiklarımin fotoğrafları da bunlar
    20170513_133613.jpg 20170513_133534.jpg 20170513_133545.jpg 20170513_132951.jpg 20170513_133522.jpg 20170513_133602.jpg

Ekli dosyalar:

15. Maşuk

Maşuk İnci Üye+

Amin inşallah canım benim de çok hoşuma gittiği için aldım açıkçası çok da düşünmedim :) hiç duymadım ondan sizlere bi sorayım dedim kalite olarak falan diğer bildiğimiz markalarla aynı gibi

16. Gzde23

Gzde23 Uzman Üye+

Hepsi çok güzel canım güle güle kullan

Maşuk bunu beğendi.
  17. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Bende duymadım bu markayı canım ama aldıkların çok hoş çok beğendim. İlla bilindik markaların ürünleri kaliteli olacak diye bir kural yok tabi :) Güle güle kullan canım:)

18. Maşuk

Maşuk İnci Üye+

Teşekkür ederim canım :)
    Ben de öyle düşünüyorum canım inşallah bi sorun yaşamam. Kullandıktan sonra yine yorumlarım size de :) Teşekkür ederim :)

Glsrnysf ve Gzde23 bunu beğendi.
  19. mmlke

mmlke Uzman Üye+

canım ben de hiç duymadım ama aldıkların çok güzel görünüyor özellikle kahvaltı takımının desenleri çok tatlı güle güle ağız tadıyla kullanmak nasip olur inşallah :) garantileri varsa çok da düşünme canım herhangi bir sorun olursa garantiyle çözersin. hem şans işi böyle şeyler en bilindik markayı iyi diye alırsın sıkıntı yaşarsın.

Maşuk bunu beğendi.
  20. Dilan62

Dilan62 İnci Üye+

Canım hepsi çok güzel Allah ağız tadıyla kullandirmayi nasip etsin :)

Maşuk bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş