1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Çeyiz Sandığı

'Çeyiz' forumunda Kübra tarafından 18 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. gülçingökçe

gülçingökçe İnci Üye+

Sandık durumunu önemseyenlerdenim ben...
    Çeyiz serme çeyiz çıkarma yapmayacağım için sadece sandıkla çıkacağım baba evinden...:sevimli
    Alacağım sandıktan Kahramanmaraş'tan getirteceğim nasipse...<3
    Oraların tahta sandıkları klasik eski tarihi sandık gibi duruyor bayılıyorum...<3

2. seyma sanlı

seyma sanlı Üye+

benim kaynana eski bi sepette getirmişti bohçayı =( aslında fenalık yapıp aynı sepette bende götürcektim ama neyse büyüklük bende kaldı..

mhdyasa bunu beğendi.
  3. nermin0003

nermin0003 Aday Üye

ben hala istediğimi bulamadım :( nasıl alacağımıda bilmiyorum ikili mi tek mi alsam kararsızım

4. Kübra

Kübra Aday Üye

melahat şeker, glmser, Ezgi ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  5. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Sitelere bak canım orada biri yaptırmıştı, daha doğrusu orta sehpayı pufa çevirmişti mükemmel olmuştu :) Bunu da hem uyguna yaparlar hem de anı olarak kalır evinde ;)

Kübra bunu beğendi.
  6. NurŞen

NurŞen İnci Üye+

Çok güzel olur bitanem hem manevi bir değeri hemde modernize edilmiş bir haliyle şık bir çeyiz sandığın olabilir hatta sende ileride kızın olursa ona devredersin ay ne güzel :)

Kübra bunu beğendi.
  7. melahat şeker

melahat şeker İnci Üye+

Kübra bunu beğendi.
  8. elifimm

elifimm Üye+

Evet puf sandıklar çok güzel oluyo bende öyle istemiştim hatta nişan sandığım da öyle ama çeyiz için aldığım sandık 6 ay önce sipariş vermeme rağmen yanlış gelmiş bende aynı renkte farklı bi model aldım bu da 3 lü takım halinde 20150131_175400.jpg

Songül5555 ve Kübra bunu beğendi.
  9. Kübra

Kübra Aday Üye

Cok güzelmiş canim güle güle kullan :)

elifimm bunu beğendi.
  10. elifimm

elifimm Üye+

teşekkür ederim canımm :)

Kübra bunu beğendi.
  11. Kübra

Kübra Aday Üye

Sandığımın son hali
    2015-02-20-20-05-11.png

Songül5555, mhdyasa ve yildiz bunu beğendi.
  12. Betül

Betül Süper Üye+

Nişanda 3 boy sandık yaptırdı kayınValidem özel olarak bohçam onların içindeydi şimdi tekrar Çeyiz için sandık almayacağım ben çok gereksiz buluyorum.Nişanda zaten oluyor hiç Sandığı olmayan için heves edip daha sonra kullanacağı bişi alınabilir ama varsa çok gereksiz :)

13. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Ben de çok gereksiz olduğunu düşünüyordum ama düğün yaklaştıkça öyle yatak odasına mat oymalı bembeyaz bir sandık yakışır demeye başladım:D kendime şaşırmıyor değilim... nişan bohçası bile yaptırmamıştım :( Bu çeyiz sandığını ben alcam dimi arkadaşım ? ben adet özürlüyüm. Anneciğimi de geçen yıl kaybettim, kadıncağıza hiç bir şey yapma herşeyi alırım demiştim yaptırmamıştım :( Herşeyi tek tek almak zorunda kaldım tabii çok masraf oluyor..

Glsrnysf bunu beğendi.
  14. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Başın sağolsun canım üzüldüm. Çeyiz sandığını erkek tarafı alıyor benim bildiğim ama yöreden yöreye de değişiyor tabi ki bunlar. Odanda yer sıkıntın yoksa dediğin gibi oymalı beyaz bir sandık şık durur :)

15. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Çeyiz sandığını kız tarafı alır çeyizlerini koyar adı üstünde :) Nişan sandığını ise erkek tarafı alır nişan bohçasında getirilen eşyaları koyar. https://gelinolmak.com/forum/threads/ceyiz-sandigi-ile-nisan-sandigi-arasindaki-fark-nedir.1651/

16. Betül

Betül Süper Üye+

Canim kızlar açıklamis ama bende sorduğun için söylüyeyim :) Çeyiz Sandığı kızın aldığı sen nişan bohçası yaptırmadiysan eğer nisan Sandığıda gelmemiştir haliyle çok hevesin ve yerin var ise alabilirsin kendin yatak odanda süs durması için :)

17. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

teşekkürler canım zaten memleket farklı gelin alımı olayı kısa bir formalite olacak sandığı taşımak falan olmayacak. ben biraz heveslendim her evde iyi kötü oluyordu diye :)

18. ysmnçtn

ysmnçtn Yeni Üye

En büyük olanı alsam yerim yok orta ile küçüğü alsam diyorum küçük makyaj malzemelerim falan için tuvalet masasının üstünde durur tamam da o orta boya ne sığar ne koyulur bir türlü karar veremediğim için alamadım henüz? Alanlar o orta boy sandığa ne koydunuz???

19. Songül5555

Songül5555 İnci Üye+

Güzel Günlerde Kullanın Canlar :gulumse Daha Belli Değil Ama Benim Çeyizimi Büyük İhtimalde Bavulla Getirirler Çünkü Sandıktan Tutun Çoğu Şey Benim Yaşadığım Şehirden Yani Samsundan Alacağız :aptal Orta Buyut da Ve Küçük Makyaj Sandığı Düşünüyorum Ama Ben Damada Bavulla Vereceğim Çeyizini Balayına Giderken İşimize Yarar Diye Düşünüyorumm ;)<3<3

20. MUHENDIS_GELIN

MUHENDIS_GELIN Yeni Üye

Annemin sandığının ayağı kırılmasa onu isterdim ama şimdi gerçek ahşaptan bir sandık bulmak çok zor.
    Valize koyacağım sanırım seyehat içinde güzel kullanabileceğim valizlere yatırım yapmış olurum artık.
    Ama kullanan ve güzel sandık önerileriniz olursa bende alabilirim belki annem için.

Bu Sayfayı Paylaş