1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Çeyiz İçin Alınacaklar Listesi

'Çeyiz' forumunda Seda tarafından 28 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

2. Rapunzel

Rapunzel Aday Üye

Çok teşekkürler çok işime yarıyor bu liste ;)

Bilgeokur, bsraztrk, sevim ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  3. Gelincik

Gelincik Üye+

malesef sizin gibi adetlerimiz :) herşey savaş çıkıcakmış gibi yada kökü kurucakmış gibi fazlaca yaptırılıyor. ama ben ne kadar az o kadar iyi diyenlerdenimmm :D

sakaryali ve Sahra bunu beğendi.
  4. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Merhaba @Gelincik :) O listede bazı şeyleri ortalama kaç adet alman gerektiği yazıyor, takildığın yerde de sorarsın bize ;) 2 tane çift kişilik, 2 tane tek kişilik battaniye aldım. Nevresimde ben biraz abarttım, 3-4 tane yeter de artar bile :)
    Ben sadece 3 ayda yaptım çeyizimi, sen de panik olma yaparsın ;)Öncelikle her birinden temel parçaları alarak işe başla. Koyacak yerin varsa mutfak eşyalarıyla başlayabilirsin mesela. En oyalayan şey onlar. Evin boyutuna ve rengine göre değişecek ürünleri ve teknolojik aletleri en sona bırak. Yatağının boyunu bilmeden nevresim takımı alma örneğin ;) Banyo seti, paspas vs onlar da banyonun rengine göre seçmen daha hoş olur o yüzden ev hazırlığı sırasında hallet o işi. Havlu ne kadar çok alırsan o kadar ihtiyaç oluyor çünkü hijyenik açıdan çok sık değiştirmen gerek. Ben de çeyiz sermesi yapmadım, ama kullandıkça ihtiyaç oluyor @sevim al sen biraz daha :D

5. Zehirli Zakkum

Zehirli Zakkum İnci Üye+

bi de havlular var di mi yaa dediğim bi gün annem sandığımı açıp senelerce biriktirdiği havluları çıkarttı görünce nasıl sevindim anlatamam :D en azından bunu düşünmüyorum. ben çeyizimi almaya nevresim takımından başlayıp mutfak gereçleriyle devam ettim. küçük ama çok masraflı oluyolar. beyaz eşyayı en sona bıraktım nasıl bir evde yaşayacağımı mutfak dolabımı falan bilmediğim için. ama en küçük şeyleri bile düşünüyorum meyve sıkacağından tut süzgecine kadar.

Ulema, burcusamet, Gelincik ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  6. Benay

Benay Üye+

canım şimdilik bu aylar için hoşuna giden fiyatı uygun bulduklarını al ;) sonra zaten şu lazım bu lazım diye fiyata bakmadan alıyorsun ;) şu zamanlarda aldıkların yanına kar kalıyor ;)

Sahra ve sevim bunu beğendi.
  7. Benay

Benay Üye+

biz ilk misafir yemek takımını aldık kızlar ;) çeyizin içinde hem en çok tutan o düğüne kadar bitmiş olur borcu, hem de içinde bulunan parçaları direk listenizden silince bayaa bir şeyler eksiliyor. Mesela ben uygun diye cezve almıştım üçlü tantitoniden ;) sonra yemek takımının paketinin içinden çelik tencere setinin de cezveleri çıktı hoop 6 tane cezve ;) işin güzeli ben kahveyi de makina da yaparım ;)

8. Gelincik

Gelincik Üye+

hihihii @archbn cezvelerin bol bolmuşşş :) çeyizime ilk olarak bunu almış bulunmaktayım :D sanırım çookk gaza geldimmm :D

Ekli dosyalar:

9. Kübra

Kübra Aday Üye

10. Rabia41

Rabia41 Üye+

Kim ne derse desin gerçek şu ki, para olduğu sürece herşey olur. Bir ayda da olur,bir yılda da olur. Benim düğünüm eylül de, haziran düşünüyorduk eylül é sarktı. Ben kendi çeyizimi kendim yapıyorum. Yetişmeyecek diye bir çok seyimi aldım. Almaya da devam ediyorum.ama günden güne piyasa yenileniyor. Ayrıca evimde gereksiz bir çöp dahi istemiyorum, o yüzden herşeyden kararı kadar alıyorum. Yani herşeyin başı para ;))

Roser, DeliciousLady, DEMKA ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  11. Rabia41

Rabia41 Üye+

Merak ettiğim bir konu var. Çeyiz mutfak hariç, düğün paketi mobilyaları ve beyaz eşyalar hariç evinize aldığınız başka ne gibi eşyalar var?

12. türkan

türkan Süper Üye+

ben nedense hep yatak odası için bişiler bakıyorum farkettimde battaniye nevresim hep bunları alasım var :karisik sanki evin başka ihtiyacı olmayacak gibi :p

Nudem bunu beğendi.
  13. rapunzella

rapunzella İnci Üye+

burdan yaklaşık 1 yıl önce aldığım listeye kendim de eklemeler yaptım ve sona yaklaşmak üzereyim listeyi küçülte küçülte bu boyuta getirdim ve sizlerle paylaşmak istedim düğünüme de 4 ay gibi bi süre kaldı tabi evimi daha erken kuracağım :)
    işte listemin son hali tam da bu :D
    IMAG0209.jpg

aysemre3840 ve yildiz bunu beğendi.
  14. gözdezanbak

gözdezanbak Aday Üye

Sizlere sormak istiyorum ben 2 seneye evlenmeyi düsünüyorum yemek takimimi aldim bardaklarimida alicagim ama 6 kisilik mi yoksa 12 kisilik mi almaLiyimm ☺

yildiz ve Kubis bunu beğendi.
  15. aysnurerken

aysnurerken Aday Üye

Kizlar merhaba surekli takibimdesiniz burda paylasilan ceyiz listesini kendime ornek aldm ve ufak tefek seylerin rksikliginden supheleniyorum birazcik detayciyimda ceyizde ev esyalarinda en cok unutulanlar, yapilan hatalar ve ufak tefek eksikler konusunda yardm edermisiniz

16. Yengecburcu

Yengecburcu Aktif Üye+

canım merhaba,evlenen arkadaşlarımdan duyduğuma göre en gerekli ama ilk akla gelmeyen gereçler unutuluyor.örneğin; rende,çay süzgeçi,süzgeç,püre ezeceği gibi.sana bir link atayım ben kendime bir ajanda yaptım.tüm detayları oraya yazdım.aldıklarıma tik atıyorum.bu link de sana yardımcı olacaktır ;)

http://ihtiyaclistesi.tumblr.com/post/41963209192/evlilik-ev-ihtiyac-listesi

DEMKA ve aysnurerken bunu beğendi.
  17. aysnurerken

aysnurerken Aday Üye

Cook teskurler canm cok korkuyorm eksik bisi olacak die

18. Yengecburcu

Yengecburcu Aktif Üye+

olmaz diyemem elbette olur...sen de ihtiyacın olduğunda alırsın :) hiç dert etme ;) ama bence bir defter tut kendine. link'teki şekilde not yazdım ben,aldıklarımıza tik atıyorum,işimi kolaylaştırıyor.

19. betulturan_

betulturan_ Aktif Üye+

en son evlenen iki arkadaşımın birinin meyve bıçağı birininde süzgeci eksikti :)

20. aysnurerken

aysnurerken Aday Üye

Listenizi aldm tesekkurler suzgec e meyve bicagida tammdir

Bu Sayfayı Paylaş