1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Çarşaf - Nevresim Ütüleme

'Temizlik - Düzen' forumunda bftmnr tarafından 25 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

Harika ötesi bir ütü törenimi henüz bitirdim :) Ben ütü yapmayı youtube dan videolardan öğrendim. Ama çarşaf ve nevresim ütülerken içinden çıkamadım :( Hiç de içime sinmedi. Ayrıntılı anlatıp hatta fotoğraflayıp yardımcı olacak var mı?
    Ya da belki @Seda bi video çeker :)

Littlelady, Gzde23, Özlem ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

Ne kadar da benimle aynı şeyleri düşünen bir gelinn. Fark ettim de hep aynı konularda yardıma ihtiyacımız oluyor aynı zamanlarda tecrübe kazanıyoruz:)

bftmnr bunu beğendi.
  3. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Utu konusu benim de sevdigim bir is degildir hatta turkiyedeyken pek yapmazdim tshirt utulemeyi bile sevmem :/ ama bu sekilde sikinti cektiginiz konulari yazmaniz super oluyor ben de arastiririm, ozellikle yabancilar bu konularda cok pratik oneriler veriyor, belki guzel bir yol bulurum paylasirim :cak ya da burada guzel anlatan olursa onun fikrini uygular video cekeriz :)

bftmnr bunu beğendi.
  4. yaseminbolukbass

yaseminbolukbass İnci Üye+

Tamda çeyizlerimi ütülediğim dönemde nasılda ihtiyacım olan bi konu :oops: geçen 2 tane nevresim ütüledim ama ben mi onları ütüledim onlar mı beni bilemedim :rolleyes::gozlerinidevir:D

bftmnr ve melodika bunu beğendi.
  5. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

Nolacaktı :) becerimizin yetersiz kaldığı durumlar bile aynı yerim beeeen bizii :) Bir gün harika olucaz, hem evimizde hem işimizde number one olacaz inanıorum ben :)

cikolatalikek bunu beğendi.
  6. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

Eşim meraklıdır yabancıların özellikle tasarım videolarına. Bende ondan görüp araştırmalarımda izliorum pratik fikirlerini. Lastikli çarşaf katlamayı pantolon ütülemeyi hep onlardan öğrendim :) fakat bugün bakındım video bulamadım :/ Katlayarak ütüleyin falan diolar da ben valla çıkamadım işin içinden sana güvendim :)

7. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

Yavrum hepsini sakın ütüleme evine git yerleştirirken ütülersin :) ama evinde ütülüosan sorun yok, evlenmeden gözünü korkutmak istemezdim :) Aile büyüklerinden yardım iste sen şimdilik sonra katıl bize :)

yaseminbolukbass bunu beğendi.
  8. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

Evet yarınlardan ben de çok umutluyum :) emeklerimizin karşılığını alacağımıza inanıyorum. O zaman bi gideyim de ütü yapayım :p

bftmnr bunu beğendi.
  9. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

Saat kaç oldu yat uyu :) Çözüm bulalım öyle başlayalım ben araştırıorum şuan :)

10. yaseminbolukbass

yaseminbolukbass İnci Üye+

Yorganlara geçireceklerimizi ütüledim kuzum diğerlerini dediğin gibi evimde ütülicem :) ütüye kimse yanaşmıyo tek başıma yapıyorum hep :gozlerinidevir

bftmnr bunu beğendi.
  11. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

Vazgeçtim zaten ortalığı toparladım uyurum birazdan :) dağ gibi ütü birikti içimi daraltıyor :(

bftmnr bunu beğendi.
  12. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

olduğu kadar ya bu kadar da düşme kuzum bence üstüne :D çalışan insansın sen

bftmnr bunu beğendi.
  13. melodika

melodika Uzman Üye+

Daha önce hiç çarşaf ve nevresim ütülememis bekar bir kızce olarak şöyle bir önerim var ama olur mu yatağın üstünde ütülense nasıl olur :D yani ütü masası işkence olur onun yerine yatağa serip orda ütüleyip mi katlansa ? Bide şu yeni çıkan buhar makinaları var ya onlarla yıkamadan sonra asılı dururken bile ütülenir mi ki ? :D kafamda deli sorular:)

bftmnr bunu beğendi.
  14. Gzde23

Gzde23 . YASAKLI

Canım yıkarkan düzgünce katlayıp çyle at makineye karışık atmaya göre daha az buruşuyo ütülerkende bende katlayıp ütüleyenlerdenim bu arada ütü yapmayı seven nadir insanlardanım:alkis:alkisütünü bilmiyorum biizmki normal ütülerden ama kazanlı ütülerle bu iş çok daha kolaymış evime almayı düşünüyorum ama boyutu daha büyük olduğu için o konuda kararsızım

bftmnr bunu beğendi.
  15. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

biriktikçe birikio ama bi başlayınca bitio kuzum ^direeenseliin :D

16. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

Ama bi şekilde ütü elime değecekse neden güzel olmasındııı =)

Özlem bunu beğendi.
  17. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

hayatımın en büyük hatası zaten normal ütü almam :( yatak kısmı bana da mantıllı geldi geçen bi arkadaşım bahsetti ama ütülerken katlandı ya da ben beceremedim bilmiyorum :s

melodika bunu beğendi.
  18. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

yavrum tam olarak nasıl katlayarak ütülemek onu bi göstersen. Ütü yaparken bi foto çekmem mümkün mü?

Gzde23 bunu beğendi.
  19. Gzde23

Gzde23 . YASAKLI

Ütü yaparken atarım canım çarşafı 4 e katlıyorum tabi hafif katlama izi oluyo ama o kadarda olsun çokta kusursuz yapmaya çalışma kafayı yer insan öyle keşke kazanlı ütü alsaymışsın onlarla çok daha kolay

20. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

Dün test edip onayladım. Başladım, bitti :D

bftmnr bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş