1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Çamaşır Makinesinde Sabun Tozu Kullanımı

'Temizlik - Düzen' forumunda shqiptare tarafından 19 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

Merhabalar hanımlar az önce okuduğum yazı üzerine konuyu açmak istedim. 13-14 aydır sabun tozunu kullanıyorum. doğum öncesi kıyafetleri yıkamak için başlamıştım perdelerime de kullanmaya başladım.Vestelden ürün bilgisi konusunda gelen yetkili bayanın talimatlarına göre yıkıyorum şimdiye kadar bi sorun yaşamadım o yüzden inşaAllahta yaşamam.
    İlk uyarısı normal deterjan gibi bolca kullanmamam gerektiğini söyledi çünkü sabun tozu suda şişer ve makine giderlerini tıkarmış.
    İkinci uyarısı da ya deterjan gözüne sabun tozunu döktükten sonra sıcak suyla eritmek yada deterjan gözüne dökmeden bi kapta sıcak suyla çözdürmek. Ben genelde 2. Seçeneği kullanıyorum orta karar sabun tozunu bi kapta sıcak suyla karıştırıp deterjan gözüne koyuyorum.
    Üçüncü uyarısı da 2-3 ayda bir bulaşık makinesi tabletlerinden makinenin içine atıp 1 saatlik programda 60 derece boş çalıştırmak.
    Benim bildiklerim bu kadar uyguluyorum sizinde bilginize hanımlar :) @mldfyz @MasallPrenses @didemgöksun @sedaozer @muncuk @Nerec @tuğbabenli ve diğer gelinler

2. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Saol canim ben daha bakamadim vallahi iyi oldu hazira kondum:p galiba vazgectim ben ya mesakatli bir ismis bana zor geldi:D uni baby sivi deterjan ve yumusaticisini kullaniyor cevremdekiler genelde bende oyle yaparim heralde

tuğbabenli ve shqiptare bunu beğendi.
  3. MasallPrenses

MasallPrenses Uzman Üye+

Ben sıvı deterjan kullanıyorum canım ama uyarıların iyi olmuş toz kullanan anneler için 3. uyarıyı merak ettim ne işe yarıyomuş bizde yapabiliyor muyuz :D

shqiptare bunu beğendi.
  4. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

He üçüncü uyarıda detaylı açıklamayj unutmuşum sümeyye sepetin içine kafa üstü dalmaya çalışınca :D:D makinenin giderinde oluşan tıkanıklıkları,kir ve tıkanıklıktan dolayı oluşan kokuyu temizlemeye yarıyormuş.

MasallPrenses bunu beğendi.
  5. muncuk

muncuk İnci Üye+

Ben de ilk aylardan sonra sabun tozu kullanmaya başladım. İlk iki ay sıvı deterjan kullanmıştım uni baby. Ama sabun tozunu kullanırken de sulandırma işlemi yapmıyorum ben yaa makinama bişey olmasa bari :rolleyes: bilgilendirme için teşekkür ederiz canım bundan sonra uygulayacağım :)

shqiptare bunu beğendi.
  6. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

Rica ederim canım benim inşallah makinelerimiz sağlam kalır

muncuk bunu beğendi.
  7. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Ben
    Granür sabun aldım cnm içinde sabun tozu yok yaziyo bakalım nasıl olacak.

mldfyz bunu beğendi.
  8. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Onu duymamistim hic canim arastirmalara baslayinca ogrenirim artik:p

9. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Kuzum bende direk makinenin icine atip kullaniyorum zaman zaman sabun tozunu. Ama sulandirip kullanmak da mantikli geldi

10. ertekin

ertekin İnci Üye+

Ben de daha bir kez kullandım ama eşyaların Kalanını yıkarken sulandırayım bir de herkes bir kes daha durulayın demişti

Bu Sayfayı Paylaş