1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Çamaşır Makinesi Temizliği

'Temizlik - Düzen' forumunda mmlke tarafından 3 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. mmlke

mmlke Uzman Üye+

bulaşık makinesinde olduğu gibi çamaşır makinesinde de 3-4 ayda bir boş çalışrırarak iç temizlik yapılmalı. özellikle suları kireçli bölgelerde daha sık çamaşır makinesi temizliği yapılmalı borularda biriken kirecin temizlenmesi için. ben ürünü kullanıyorum. makinenin içine tamamını boşaltıp 60 derecede tambur temizleme ayarına getirip çalıştırıyorum.
    20181003_201051.jpg

Özlem, Seda, Büşra yağmur ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Bizimde bikere camasir makinamiz bozuldu o zaman esime tavsiye etmisler ayni ozellikte bir urun adini hatirlamiyorum ama calgonun galiba arada onunla bos calistiriyoruz bulasik makinasinida ayni sekilde guzel konu olmus cok onemli makinalari uzun omurlu kullanabilmek icin saol canim:*

Seda ve mmlke bunu beğendi.
  3. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Ben de duzenli temizliyorum iyi oldu hatirlattigin :) yine ayni markanin sivi urununu kullaniyorum; sivinin bir kismiyla deterjan gozu bir kismiyla makinenin kapagi temizleniyor. Son kalan kisimla da deterjan gozune koyup makineyi calistiriyorum miis :)
    8EA799B4-F83B-47F0-A0D3-AF2DF0A52C55.jpeg

mmlke ve asltrk bunu beğendi.
  4. asltrk

asltrk İnci Üye+

Geçen gün bende aldım bu markanın temizleyicisini daha denemedim ama güzelmiş diye yorumlarını okumuştum. Ne kadar zamanda bir temizlemek gerekiyor makinelerimizi ?

Seda bunu beğendi.
  5. Seda

Yapilan calismalarda haftada 2 kere camasir yikaniyorsa 3 ayda bir kullanmak gerekiyor diyor ;) camasir makinesini cok kullanmiyorsan 4 ayda 1 de yapabilirsin :) Ben her mevsim donusunde yapiyorum unutmamak icin, en son kis basladiginda yaptim ilkbahar basinda yeniden yapacagim sonra yaz basi sonbahar basi diye gidiyor :)

asltrk bunu beğendi.
  6. asltrk

asltrk İnci Üye+

Haftada 2 defa bazen 3 defa yıkadığım oluyor. Mevsim geçişlerinde yapmak iyi fikirmiş bende o şekilde bir düzen oturtayım bari kendime :)

Seda bunu beğendi.
  7. Seda

Benim de haftada en az 2-3 çalışıyor o yüzden öyle bir düzen tutturdum :) Baktım sürekli unutuyorum ne zaman temizledğimi bu çözümü buldum pratik oldu sen de yap :asik

8. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

bulaşık makinam için kullanıyorum ama çamaşır makinası hiç aklıma gelmedi :bilmiyorum ay aklımda olsunn

mmlke bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş