1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Çalışan Gelinin Akşam Aktivitesi :)

'Düğün Sonrası Hayat' forumunda Seda tarafından 11 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Her akşam yapılacak işleri olanlar el kaldırsın :dua Bu kimi zaman ütü, kimi zaman yemek oluyor, hadi bu başlıkta "günün aktivitesi"ni paylaşalım, arı gibi çalışkan kızlar bugünün aktivitesi ne sizde?
    Benim bugün çok işim var;
    - Aylık ev alışverişini yaptım, onlar poşetlerden çıkarılacak tupperlara yerleşecek, buzluğa yerleşecekler 2 kişilik porsiyonlar halinde ayrılıp buzluğa yerleştirilecek,
    - Marullar yıkanıp kurutulacak,
    - Köfte yapılacak, buzluğa atılacak,
    Beyim gelene kadar bu işlerim biterse (ki hiç sanmam) bir de çamaşırlığı toplarım bitmezse yarına artık :dua

@Ezgi @Aylin @gulakinn @EceG (yeni işe başlıyormuşsun hayırlı olsun :*) @FATMA AHMET @bersel @türkan @mldfyz @muncuk @Hnfee @hilalozer @sevgilacin @GulGrnc @ozlem392 ve şu an göremediğim diğer evli-çalışan güzellerim :*

Son düzenleme: 11 Mayıs 2016
    Bihter, sezinogün, citoss ve 13 kişi daha bunu beğendi.
  2. gulakinn

gulakinn . YASAKLI

Bu aksam ütü planim vardi. Başlıyorum 1 saate inşallah :p başkada birşey yapamiciiim :D

hilalozer ve Seda bunu beğendi.
  3. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

Ah hiç bitmiyor hiiiiç Fatih gelene kadar yaklaşık bir buçuk saatim oluyor o sırada işlerimi halletmeye çalışıyorum. Bu akşamın aktivitesi islim kebabıydı başarıyla tamamlandı. Şimdi çamaşır atacağım makinaya o yıkanırken mutfağı toplayacağım. Nevresim takımu değiştireceğim ve sonra film zamanı :p
    Bu başlık dün açılmış olsaydı aktivitem daha çoktu :p bolcana ütü, mutfak dolap içi düzenleme (az kaldı başaracağım) kullanmadığım çanta ayakkabı ayırmaca baya çalıştım dün :p

hilalozer bunu beğendi.
  4. Aylin

Aylin Moderatör+ Site Yetkilisi Moderatör Ekibi Lideri

Ay ben bu hafta o kadar yoğunum ki ev çığrından çıktı. Eve de gidemedim daha çamaşırları toplayıp nevresimii değiştirmek bugünkü işim. Sırada 2 makina çamaşır var, kışlıkları hala kaldıramadım onlar da yarına artık :/ bitmiyo ya işler bitmiyo bi taraf oh tamam diyosun başka bişeye sıra gelmiş.. Zor anam zor :hipnotize

mldfyz bunu beğendi.
  5. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Ayyy akşam akşam ütü kolay gelsin :confused:
    Bundan sonra her gün bu başlıkta gaza geliyoruz o zaman:bilmiyorum islim kebabı tarifini paylaş mutlaka ben de kopya çekerim senden;) köfteyi yapaamadım beyim geliyorum dedi anca buzluğa konacakları hallettim, şimdi o tele toplantı yapıyor ben de sitenin gece planlamasını yapıyorum beyimin işi bitince film mode on mutfak yarın akşama kaldı :p
    Benim de 2 posta çamaşırım var yarın nehirin kıyısında buluşup yıkıyalım kız :D Zor vallahi biri bitti diyorsun bini geliyor :hih Kolay gelsin bu akşam pek bir şey yapamazsın sen yarın eve erken gelirsen hepsini yaparsın ama ;)

meno88 ve Aylin bunu beğendi.
  6. Aylin

Aylin Moderatör+ Site Yetkilisi Moderatör Ekibi Lideri

Hahahah dedikodu da yapacaksak olur :p
    Aynen yarın inş. Kolay gele hepimizee :baybay

Seda bunu beğendi.
  7. muncuk

muncuk İnci Üye+

Ben evde olduğum için sizinki kadar yoğun bir tempom yok ama çalışıyo olsam çook zorlanırdım eminim :)

Seda bunu beğendi.
  8. EceG

EceG Uzman Üye+

Öncelikle teşekkür ederim ablacım, valla şimdiden ben gündüz bile bir çok iş yaparken, aksam bunları nasıl yetiştiren diye düşünmüyor değilim. Bende elbetteki pazartesi den itibaren bu başlıkta yaptığım işlerimi, hayata isyanlarımı yazarım :D :p

Seda bunu beğendi.
  9. hilalozer

hilalozer . YASAKLI

Resmen beni anlatmışsınn :D 3 haftadır 1 kere boş boş geçirdiğim zaman olmadıı :D Bende dünden bahsedeyim bugün planım yok henüz çünkü hastayım :(
    Arkadaşlarım geldi dün gece önce beyazları yıkadım. Onlar yıkanadururken sofrayı hazırladım. Arkadaşlarım geldi yedik içtik gidince bulaşıkları toparladım ve 1e gelirken uyudum :sersem Üzerine birde hasta oldum :kirgin

Seda ve akgüvercin bunu beğendi.
  10. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Kıyamam sana kuzum geçmiş olsun yorma kendini dinlen birazcık :bilmiyorum

Seda ve hilalozer bunu beğendi.
  11. hilalozer

hilalozer . YASAKLI

İşe geldim ama kendimi kötü hissediyorum gitcem :( Sağol kuzumm :*

sedaozer bunu beğendi.
  12. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Dün pek bir işim yoktu sadece yemek yaptım beyime :p :cool:
    Ama bugün akşam çayına ağır misafirlerim var :( işten izin aldım 2 saat erken çıkacağım:rolleyes: ilk markete oradan da eve gidip hemen bulaşık makinesini boşaltacağım,milföy,trileçe,mercimek köftesi,makarna salatası ve brownie kurabiye yapacağım, banyoyu temizleyeceğim,yatak odasını düzenleyip evi süpüreceğim misafirler 8 gibi gelir herhalde çok işim var çook :confused: :agla

Seda ve mldfyz bunu beğendi.
  13. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Bu baslik en ihtiyacimiz olan baslik olacak galiba bol isyaanli:D:p
    Bu aksam ki aktivitelerim:p
    Once eve gidip yemek yiyip dus alacagim sonra esimin arkadasinin kina gecesi var(hafta ici olmasaydi iyiydi) oradan geldikten sonra hafta sonu bulunan dugun ve soz merasimi icin:p beyazlar(esime gomlekler icin) yikanacak daha camasirlikta bekleyen toplayamadigim camasirlar toplanip yerine bunlar asilacak 12de yatip uyumakta hayalim:(:)

Seda bunu beğendi.
  14. eda. hdr

eda. hdr Uzman Üye+

Bu akşam çamaşır ve ütü işi beni bekler. Dün yıkamıştım bugün toparlamam gerekecek. Sonrasında oturup formasyon derslerime çalışacağım her akşam ki gibi :( Yemek derdim yok hafta içi kayınvalidem saolsun :D

Seda bunu beğendi.
  15. FATMA AHMET

FATMA AHMET Uzman Üye+

bu başlık baya iyi olmus bütün isyanlarımızı burda ederiz artık :D ama bu aksam pek bi işim yok benim yemeğe anneme gidicem gelincede camasırları makineye atar asarım o kadar:p

Seda bunu beğendi.
  16. elaedadnz

elaedadnz Uzman Üye+

ay ben dün işten eve gittim yemek yaptım ortalık topladım misafirlige gittik birşey yapamadım bu aksam yemek yapıcam sonra balkonuma dekor yapmaya karar verdim bu akşam onu denicem sonra beyazlarımı makınaya atıcam sericem sonra ablamın dogum gununu kutlamaya gidicem artık 12 gibi yatarız :(( bu hafta çok yorgunum.

Seda bunu beğendi.
  17. türkan

türkan Süper Üye+

:( Bitmiyor iş ya artık yetişemiyorum.. çok geç evde oluyorum.. saat 7 de.. Dünkü aktivitem yemek yaptım.. o pişerken bulaşık makinesini boşalttım. biraz ütümü yaptım. yemek yedik. bir çok işim vardı katlanması gereken çamaşırlar gibi ama artık ayaklarım aşırı şişince ve saatte 10 olunca uzandım :( hep kalıyor hep hep hep :(

18. hamideunver

hamideunver Aktif Üye+

Tüm işlerim birikmiş durumda. Bugünkü planım ilk önce yemek yapılcak, ütü yetişirse ütü yapılacak, hergün olduğu gibi bebeğime süt sağılacak işlerimi yetiştiremiyorum.

Seda bunu beğendi.
  19. akgüvercin

akgüvercin İnci Üye+

sadece yapmak istemediğim de iş olmuyor :):) sabah çıkarken renklileri makineye attım :) çıkardıklarımı astım :) akşam gidince astıklarımı toplayıp yıkadıklarımı asıcam:) başkada yemek yaparım :) Allah kolaylıklar versin hepimize sağlık olsun da gerisi önemli değil canlarrr :)

20. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

bu akşam hiç bir iş yapmayı planlamıyorum :D:D

Seda bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş