1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Burma Mı Teneke Bilezik Mi

'Alyans ve Takı' forumunda fatmaözdl tarafından 6 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. fatmaözdl

fatmaözdl Aktif Üye+

Oyle mi evet yatirim amacli iyi ama hevesimi aldim burmadan birazda gosterisli olsun istiyorum :) ses yapan bilezikler var ya kayseride onlara teneke diyorlar :)

2. fatmaözdl

fatmaözdl Aktif Üye+

O na
    nasil birsey ilk defa duyuyorum

3. fatmaözdl

fatmaözdl Aktif Üye+

Nasil birsey o ilk defa duydum.kayseriliyim biz o bileziklere teneke diyoruz canim

4. fatmaözdl

fatmaözdl Aktif Üye+

CAbim benim suan ki bileziklerimde 22 gram degistirirsemde zaten ayni gramda bilezik alacağım

5. betül02

betül02 İnci Üye+

tamam haklısın canım ama satarsan diğerleri çok düşük fiyata gidiyor ondan dedim gramla alakalı bir durum diğerlerinde işçilik çok fazla

fatmaözdl bunu beğendi.
  6. Gzmhkn

Gzmhkn Aktif Üye+

Yanı en kalinlarindan boru derken kuyumcular öyle adlandırıyor canım.

Hasır ve orgu bilezikler hariç hiç bir bilezikten el işçiliği dusmuyor.sadece alış satış fiyatı değişik oluyor oda burada veya fantezi yanı teneke bileziktede aynı oranda oluyor.

fatmaözdl bunu beğendi.
  7. betül02

betül02 İnci Üye+

tamam canım çok biliyorsun...

8. Gzmhkn

Gzmhkn Aktif Üye+

Kusura bakma canım kırıldın sanırım.bildiklerimizi paylaşıyoruz ya ondan bildiğimi paylaştım sadece

9. betül02

betül02 İnci Üye+

merak etme bende araştırıyorum kuyumcu tanıdığım var piyasayı biliyorum...sadece yardım etmek istedim soran kişiye.

10. gamzeeazd

gamzeeazd İnci Üye+

Bende ilk başlar da Burma istiyordum. Sonradan kalın bilezik olsun diye istemştm. Gramından gramına fiyat düştüğünü biliyormm.
    Ben bilezikleri yatırım amaçlı kulanacam. 25 gramlk kalın bilezikten fiyat düşüyor mu. Kizlar ? Zamanla kulanınca kırılıyor. diye biliyorum kalın olan bileziklerin. Egilme falan oluyor. Öyle duymuştum. Eğer satılınca fiyata düşükluk olursa. Burmalı 3 telli tercih ederim.

11. aksoyirem

aksoyirem İnci Üye+

bana 2 tane adana burgusu takmışlardı, 25'er gramlık. Düğünde de 2 ya da 3 tane taksalar kafi olacak.
    Yatırımlık istediğim için adana burgusu tercih ediyoruz.

12. Yarenntsknn

Yarenntsknn İnci Üye+

[​IMG] işte böyle canım

13. türkan

türkan Süper Üye+

boru mu teneke mi :D ilk kez duyuyorum ama anladığım kadarıyla teneke burma dışındaki kalınlar.. gösterişli istiyorsan onlardan yaptır :)

14. hilalozer

hilalozer Süper Üye+

Benim için gösterişti öncelik o yüzden kalınlardan aldım canım. Senin için yatırımsa burgu bilezik yaptır.. Sana kalmış bişey..

fatmaözdl bunu beğendi.
  15. fatmaözdl

fatmaözdl Aktif Üye+

Evet birraz gosterisli dursun gelin oldugum belli olsun isteyenlerdenim bende

türkan bunu beğendi.
  16. KübraTM

KübraTM Uzman Üye+

Mpamuk bunu beğendi.
  17. meno88

meno88 Aktif Üye+

Canım yatırım için düşünüyorsan kesinlikle burma bilezik içi boş olanlar satınca hiç bir ışe yaramıyor yeşil altın gibi düşün ama burma biraz daha ağır ve satınca dıger bilezik çeşitlerine gore

18. KübraTM

KübraTM Uzman Üye+

tenekeden kastın böyle bişey olabilir mi acaba tatlım. teneke diyince benim aklıma sahte bilezik geliyor. bunlar işçiliği az ve yatırım amaçlı. zaten burma pek kalmadı piyasada.Şimdi daha gösterişli daha kalın olanlardan var. işçiliği çok olanlardan,fazla desenli,fazla curcunalı alırsan satarken değeri düşüyor fazlasıyla. bu yüzden ben bunları tercih ettim. önceki 2 tanesinin deseni farklı hediye olarak gelmişti,ama diğerlerini ben kendim beğenerek aldım. satarken alış fiyatıyla arasında pek bir farkın olmayacağını söylemişti kuyumcu. yatırım için gayet güzel diye düşünüyorum :)

Ekli dosyalar:

fatmaözdl ve Gzmhkn bunu beğendi.
  19. Betül

Betül Süper Üye+

Kızlar aslına burma bileziklerin de kalın olanları var model olarak.Benim bileziklerim de burma 30 gr ben ikili burma yaptırdım nişan da 3 tane taktılar düğünde 7 ye tamamlayıp 10 tane olacak tabi ki herkesin zevki farklıdır.Teneke diye bahsedilen geniş içi boş ama kalın duran bilezikler aslında.Gösteriş olarak evet çok güzel fakat biraz geçince hepsini aynı anda her yerde takamıyorsunuz kaba duruyor gibi geliyor bana :) tabi ki beni görüşüm :)

20. Alevbcr

Alevbcr Yeni Üye

Kelepçe dedikleri bileziklerde yatırım icin uygun mu acaba

Bu Sayfayı Paylaş