1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Bulaşık Makinesinin Bardakları Çizmesi

'Temizlik - Düzen' forumunda mmlke tarafından 26 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

1. mmlke

mmlke Uzman Üye+

kızlar baktım ama çizikle ilgili bir konu bulamadım o yüzden yeni konu açıyorum. ben gözden kaçırdıysam yetkili arkadaşlarım taşıyabilirsiniz ve şimdiden özür dilerim. sorunuma gelince dün farkettim ki cam bardaklarımda hafif çizikler oluşmaya başlamış. makinem bosch ve henüz 3 aydır kullanıyorum öyle hergün hergün de bulaşık makinesi çalıştırmam açıksası. ilk kurulurken servis ; bizim burada (alanya) sular orta sertlikte o yüzden sadece finish yada fairy quantum kapsül alırsan parlatıcı ve tuz kullanmana gerek kalmaz. tuz ve parlatıcının fazla olması da bardakları çizer demişti. ben de fairy quantum aldım kapsül şeklinde olunca tuzu parlatıcı içinde o yüzden ekstra tuz ve parlatıcı koymadım makineye. şimdi çizikleri görünce acaba koysamıydım diyorum yada deterjan mı değiştirsem napsam bilemedim ama üzüldüm yani daha herşeyim çok yeni iyice kötü olmadan nasıl önleyebilirim yardım kızlaaarrr @Seda @Betül @Yeliz @Aylin @Bride16 @Glsrnysf @bride-to-be @tuğbabenli ve diğer gelincikler

Seda, eda. hdr ve mldfyz bunu beğendi.
  2. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Tatlım ben uzun zamandır kullanıyorum ve çizik yok. Deterjana önem vermedim ama parlatıcı gözüne sirke koyuyorum bir de ayda bir bir kaşık karbonat atıyorum yıkarken. Bundan mı bilmiyorum. Makinem Arçelik 3 yıldır kullanıyorum ve su anda finish 3 u bir arada kullanıyorum ama farklı da kullandım. Sularımız kireçli.

3. mmlke

mmlke Uzman Üye+

allah allah ya o zaman bu işin gerçekten şans olduğuna inanıcam artık :( karbonatı deterjan gözüne mi koyuyorsun peki

4. mmlke

mmlke Uzman Üye+

neden böyle oldu hiç anlamadım şimdi. ankarayla buranın suları baya farklı ama yukarda tuğba sularımız kireçli demiş sorunu yok. benim şansıma galiba. fairy bitince ben de finish alayım olmazsa bir de onu deneyeyim bakalım.

5. Betül

Betül Süper Üye+

Canim benim Siemens bulasik makinem bende her gün kullanmam ama 10 ay oldu çizikle ilgili bir sıkıntı yaşamadim henüz fairy kapsül kullanıyorum bende bence en iyisi o geliyor bana :) makinenin ayarından olabilir mi acaba ? Hani bardaklar hassas sen yüksek derecede yıkıyor olabilir misin sıcaklık ve tazzik fazla geliyordur belki

mmlke bunu beğendi.
  6. mmlke

mmlke Uzman Üye+

canım benim makinem 4 programlı. hızlı 45 derece var çok kirli bulaşıklar için değil sadece çay gibi yağlı ve kokusu olmayanlar için ve kurutma yapmıyor o yüzden onu pek kullanamıyorum herşeyi biriktirip yıkadığım için. eco 50 derece var hep onu kullanıyorum. çünkü diğer ikisi 65 ve 70 derece onlar çok çok sıcak gerek duymuyorum o kadar sıcak yıkamaya. servis de kurarken ayar yaptım demişti ama bilmiyorum ki nerde yanlış yapıyorum

7. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Canim umarim cozersin problemini ama:( anneminde bosh ayni sorundan kac tabak kac bardak takimi degistirdik tahmin edemezsin kac kere servis geldi eve her seferinde soyle yapin bunu kullanin yok o parcasi yok bu parcasi en sonunda dedilerki bazi makinalarimizda olabiliyor hatali uretim degistirecegiz ve makina degisti diye hatirliyorum yine sorarim anneme suanda oyle bir sorunu yok yine bosh makina ama sans isi gercekten

mmlke bunu beğendi.
  8. mmlke

mmlke Uzman Üye+

ayyy şuan bunu okudum ve resmen yüzüm düştüüü inşallah böyle birşey başıma gelmez :(

9. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Insallah canim gercekten cok can sıkıcıydı umarim senin oyle birsey degildir;)

mmlke bunu beğendi.
  10. mmlke

mmlke Uzman Üye+

inşallah canım bunu anlayabilmem için benim de bir kaç takımı çöpe atmam mı gerekiyor :(

11. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Bence yani annemden gordugum kadariyla basima gelseydi direk servis cagirirdim canim cunku ilk gelmelerinde soylemediler bunu bize belki 5 kere cagirmisizdir dusun o arada giden takimlari:(

mmlke bunu beğendi.
  12. mmlke

mmlke Uzman Üye+

ya çok hafif çizikler var yakından dikkatli bakınca görünüyor anca bunun için de çağrılır mı bilemedim açıkcası. olmadı yarın arayıp tlfnla bir sorayım ilk etapta

mldfyz bunu beğendi.
  13. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Aynen canim bi danis en azindan duruma gore hareket edersin;)

mmlke bunu beğendi.
  14. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Yok cnm içine atıyorum bir kaşık kadar. Gelen servis söylemişti arada boş çalıştırın karbonatla diye. Çamaşır makinesinde de yapıyorum. Yani 3 programlı makinamız genelde 60 da yıkıyorum. Bir üstü 70 ekonomik yıkama onu yatarken çalıştırıyorum. Ben sudan geçirip koyuyorum parça kalmasin diye. Uzun bir süre kullansan anlarim da daha yeni

mmlke bunu beğendi.
  15. muncuk

muncuk İnci Üye+

Canım benim makinam da Bosh bir senedir kullanıyorum. Bende çok sık kullanmıyorum öyle bir sorun yaşamadım ama ben parlatıcısını tuzunu ayrı koyuyorum. Bizim buranın suyu çok kireçli zaten. Makinayla alakalı bir sorun olabilir mi ki senin?

16. Mpamuk

Mpamuk Uzman Üye+

Bizimde çok kireçli sularımız fakat çizik olmuyor, hatta tuz kullanmak çiziyor diyorlar ama sen kullanmamışsın. Servisi arayıp sorsana belki makine kaynaklı bir sorundur.

17. bride-to-be

bride-to-be Uzman Üye+

canım benim de makinem bosch. ve 8 aydır nerdeyse her gün çalıştırıyorum. ilk zamanlar annem parlatıcı gözüne parlatıcı yerine sirke koydurmuştu. o zamanlar benim de bardak ve cam tabaklarımda çizilme değil de, bulanıklaşma oldu. sanki yıkanmamış gibi. parlatıcı kullanmaya başladım ve sorunum çözüldü. sen de bir parlatıcı kullanarak dene istersen?

18. mmlke

mmlke Uzman Üye+

teşekkür ederim kızlar cevaplarınız için bugün fırsat bulamadım ama arıcam servisi en kısa zamanda cevaplardan anladığım kadarıyla benle alakalı bir durum değil gibi

Mpamuk bunu beğendi.
  19. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Bende Bosch kullanıyorum 1 yıl oldu böyle bir sorun yaşamadım beyaz eşya tamamen şans işi zaten. İnşallah halledilir bi an önce.

20. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Benim makinem arcelik 3 yildir kullaniyorum oncesinde de esim bekar evinde bu makineyi 2 yil kullandi, 65 derecelik programda sivi deterjan kullanarak yikiyorum. Kapsul kullaniyorduk basta ama yaptigim arastirmalar sonucu kapsulun hem cizdigini hem de kalintisinin siviya gore daha fazla kaldigini ogrendim. Sanirim finish sivi deterjan kullaniyorum cizilme olmadi hic. Parlatici kullanmiyorum, beyaz sirke kullaniyorum. Tuz da kullanmiyorum limon tuzu kullaniyorum. Deterjanini degistirmeyi dene bence :)

mmlke bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş