1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Buhar Kazanlı Ütüler

'Elektrikli Ev Aletleri' forumunda Ezgi tarafından 22 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. Ezgi

Ezgi Aday Üye

• Buhar kazanlı ütülerin temel özelliği, buhar basınçları ve güçleridir. Bar ve gr/dakika olarak bu özellikler ölçülür. Bar, buharın çıkış basıncıdır. Buhar kazanlı bir ütüden gerçek anlamda verim almak için 3,5 bar ve üzerinde olması tavsiye edilir. Buhar çıkışı, dakikada çıkan buhar miktarının gram olarak ölçümüdür. Bu oran ne kadar yüksekse, buhar çıkışı o kadar yoğundur ve çamaşırlarını ütülemek o kadar kolay olur. 90 gr/dakika üzerinde olan ütüleri değerlendirmekte fayda var.
    • Su haznesinin büyüklüğü önemlidir. Bir kere doldurup uzun süre ütü yapmanız için bu gereklidir. 1 litrelik bir hazne ile yaklaşık 2 saat boyunca epey miktarda çamaşır ütüleyebilirsiniz.
    • Çoğu ütüde çalışırken su ekleme özelliği olmadan, su azalmışken hazneyi açmanız buhar basıncının kaybolmasına neden olur. Bu da tekrar beklemek demektir. Bütçenize göre çalışırken su ekleme özelliği olan modelleri değerlendirebilirsiniz.
    • İlk buharı üretmek için geçen süre de seçminizde etkili olabilir. Bazı ütüler istenen buhar gücüne 2 dakikada ulaşırken bazılarında bu süre hatırı sayılır ölçüde uzar. Zamanla yarışınız varsa önemli olabilir.
    • Su haznesinin görünür ya da ibreli olması, “ütü seansınız”ın ortasında suyunuzun bitip sürpriz yaşamanızın önüne geçer.
    • Kirece karşı dayanıklı kazan tiplerini tercih ederseniz, musluk suyu ekleyerek de ütü yapabilirsiniz.
    • Artık güçlü bir buhara sahip olacağınızdan, çamaşırlara bastırmanıza ve fazladan ağırlığa da ihtiyacınız yok. El ünitesi kısmının hafif olması, ütü yapmanızı kolaylaştıracaktır.Kullanan arkadaşlardan yorum bekliyoruuum :) @Seda @yildiz @sevim @Nudem @türkan @emosh
    • ü.jpg

Son düzenleme: 22 Aralık 2014
  2. emosh

emosh İnci Üye+

yavrum üşengeçlik dedin ya iş orda bitti ;) ben çok üşengecim bana daha pratik bişeyler lazım ama bu ütüleride çok beğeniyorummm :)

sevim ve Ezgi bunu beğendi.
  3. türkan

türkan Süper Üye+

evettt ben buhar kazanlı almıştım kafamı karıştırdılar ii olmuyo diye:agla ama içim rahatladı okuyunca ;)

4. Ezgi

Ezgi Aday Üye

bende üşenirim ruhum böyle :p ama buharlı olması çok daha kısa zamanda ütüyü bitirmeyi sağlıyor :)

emosh bunu beğendi.
  5. Ezgi

Ezgi Aday Üye

hayırlı olsun canım iyi olmuyor diyenler neden diyor peki ?

türkan bunu beğendi.
  6. türkan

türkan Süper Üye+

övüldüğü gibi diil pahalı değmez dediler kullananlarda çok memnunlar banacı bi arkadaşım var eşi de öle yani ütüyle işi çok :D o çok ii dedi hemen açıyormuş kırışıklığı

7. mhdyasa

mhdyasa Aktif Üye+

kızlarrrr nedense kazanlı ütüler gözüme korkunç göründü. Hiç almayı düşünmedim bu yüzden :))
    Benim de en çok ihtiyacım olacak şeylerden biri ütü çünkü nişanlım görümcemin dediğine göre hafta on gömlek değiştiren biri...:D:D:D
    Abimin gömleklerinden kurtulacağım diye çok seviniyorum diyor. Bakalım ben ne yapacağım :bilmiyorum:bilmiyorum

yildiz bunu beğendi.
  8. Fkryee

Fkryee Üye+

Canım bizde annemin Wei'nde kazançlı kullanıyoruz çok rahat oluyor ama dediğin gibi indirip kaldırması biraz zor oluyor B'nde o yüzden istememiştim ama annem kesinlikle kazançlı al sen çalıştığın ve sürekli kıyafet değiştirdiğin için çok çıkar Semih de haftada 10 gömlek değiştiriyor çok çıkar ütünüz ama pratik bişey için orta halli bir ütü alalım dedi sonra tesadüf bnm yemek takımlarımı alırken üzerine TEfal ütü hediye ettiler çok iyi oldu şuan iyiki almıştım diyorum çok ütü yi haftada virgül kazanlı ile yaparım ama acil bişey olursa da küçük ütüyü kullanırım....annenin dediği çok mantıklı bence :)

Ezgi bunu beğendi.
  9. chemwin

chemwin İnci Üye+

bende bugün bir arkadaşımla konuştum tefalın kazanlı ütüsünü kullanıyor çok memnun ama yer kaplıyor dedi çocuk var kaldırması indirmesi zor dedi phılıps azur u önerdi alan kullanan var mı

Ezgi ve Kubis bunu beğendi.
  10. Onurgamze

Onurgamze Aday Üye

Merhaba bende tefalin kazanlı ütüsünü almayı planlıyorum . Fakat birçok modeli var memnun olanlar hangi modelinden memnunsunuz acaba ?

11. semaa

semaa Aday Üye

Ben şu tefalin kireç sökücü olan bıhsr

12. Zamazingo

Zamazingo Aday Üye

Philips gc9245/02 kazanli utu kullanan varmi.. Genelde cok iyi yorumlar gordum. Fiyati da kazanlilar icin uygun gibi.470 tl.. Bi bakar msnz????

13. Ezgi

Ezgi Aday Üye

biz evde kullanıyoruz canım annem inanılmaz memnun hatta philipsin ütüsünden başka ütü tanımam diyor. Normal ütümüzde philis ondan da memnun :)

Zamazingo bunu beğendi.
  14. Zamazingo

Zamazingo Aday Üye

Ahh cokk tesekkurler:) Son soru:) peki bu utude isinma uzun suruyo mu? Kazanli utuler kalabalik aileler icin daha iyi olurmus diye duydum.. 2 kisi icin de ideal mi sence?

15. Esengül

Esengül İnci Üye+

Kızlar bende bu ütüyü aldm.. yaninda tefaln hediyeside vardi.. :) umarım güzeldir... :) kullanannlar varmı

Ekli dosyalar:

16. gizemtekinn

gizemtekinn Aday Üye

ütü konusunu o kadar çok araştırdımki belkide aylar sürdü. ama en sonunda kazanlı ütü almaya karar verdim tavsiye eden çok fazla oldu daha kullanmadım ama eminimki memnun kalacağım . 17239425_200271701.jpg sağolsun kuzenim ev hediyesi olarak aldı

Ezgi bunu beğendi.
  17. Ezgi

Ezgi Aday Üye

bende araştırmıştım baya gerçekten philis için iyi diyorlar :) umarım sende memnun kalırsın canım

18. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

☺bende bu yuzden vazgectim hep toplu utulemem gerekir diye bide ayrica utu almam lazim o zaman dedim fiyatlarida iyi tabi ikinci utuyude alirsam ohhh☺belki dugunden sonra artik simdilik arnica nin utusunu bakalim deniycez insallah☺

Ezgi bunu beğendi.
  19. MsdRsl

MsdRsl Aday Üye

Canım bu ütüyü 470 tl nerede buldun?

20. rosalinda

rosalinda Üye+

Kızlar :-( bana da yardımcı olur musunuz gerçi ayni sorular sorulmuş ama benimde kafam karisik :-( normal utuyle kazanlı arasında kaldım. Kimi diyoki kazanliya gerek yok Dükkân mi isletiyosun o kadar utu yapmazsin. Kimi diyoki cok kullanısli al. Napacam ben ya :-( :-( :-(

Bu Sayfayı Paylaş