1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Bugun Ne Izlesem?

'Kültür - Sanat' forumunda medgicc tarafından 7 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Ever harika bir film yeniden izleyebilirim hatta :asik

pnrr bunu beğendi.
  2. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Evet ya çok keyifli film ben bunu uçakta sıkışınca açtım hiç böylr brklememiştim :) sonunda biraz saçmalasalar da verdiği mesaj güzel olmuş ;)

bsyl bunu beğendi.
  3. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Evet kesinlikle :) bende bu kadar beğeneceğimi beklemiyordum

4. Büşranın Atölyesi

Büşranın Atölyesi Yeni Üye

Salgın dizisi var
    korana virüse benzer bir film tavsiye ederim.

5. bride-to-be

bride-to-be Uzman Üye+

korono günlerinde evde kaldığımız bu günlerde her akşam 1 film izliyoruz eşimle, yakın zamanda izlediklerimiz ve beğendiklerimiz:
    1) Togo
    upload_2020-3-24_15-21-10.jpeg
    Özet ve Detaylar
    Togo, kasabayı etkisi altına alan salgının tedavi edilmesi için zorlu bir yolculuğa çıkan bir adam ve köpeğin hikayesini konu ediyor. Ölümcül bir salgın Alaska’nın Nome kasabasını etkisi altına almıştır. Tek tedavi imkanı 600 mil ötedeki kasabadadır. Kasabada bulunan antitoksin serumun getirilmesi gerekir ancak bu pek de kolay bir iş değildir. Kasaba halkı, serumun getirilebilmesi için köpek eğitmeni olan Leonhard Seppala’dan yardım ister. Yardım etmeyi kabul eden Leonhard Seppala, cılız görünümlü, yaşlı bir Sibirya kurdu olan Togo ile birlikte yola koyulur. Togo'yu yavru olduğu dönemden beri tanıyan Seppala'nın eşi Constance, Togo’nun her koşulda cesaret ve sadakat göstereceğinden emindir. Serumun bulunduğu kasabaya adım adım yaklaşan Seppala ve Togo, yolculuk sırasına korkunç bir fırtınayla karşı karşıya kalır. -70 dereceye varan soğukta Togo ve Seppala büyük bir yaşam mücadelesi verecektir.

2) Büyük Baba
    upload_2020-3-24_15-22-38.jpeg
    Özet ve Detaylar
    Lance Clayton sakin bir hayat süren bir adamdır. Gençken çok zengin ve ünlü bir yazar olmayı hayal ederken, ancak lisede şiir öğretmeni olabilmiştir. Tek oğlu Kyle ise katlanması zor bir baş belasıdır ve babasına hayatı dar eder. Lance, okulun çekici sanat öğretmeni Claire’den çok hoşlanmaktadır fakat kadın ilişkilerinin ciddileşmesini istemez, hatta çevrede bilinmesini dahi istemez. Bir gün yaşadığı bir kaza ise hayatının her anlamda en büyük dönüm noktası olacaktır…

3) Kış Uykusu
    upload_2020-3-24_15-24-0.jpeg
    Özet ve Detaylar
    Aydın emekli bir tiyatrocudur; oyunculuğu bıraktıktan sonra Kapadokya'ya babasından yadigar kalan butik oteli işletmek için geri döner. Aydın o günden sonra başlayan kış uykusu bu gözlerden ırak otelin içerisindeki gündelikleriyle, kah yerel bir gazeteye köşe yazıları yazarak kah her zaman niyetlendiği ancak bir türlü başlayamadığı tiyatro tarihi kitabını yazmayı düşünerek geçer. Tüm bu süreçte hayatında iki kadın vardır: Kendisine her anlamda uzak ve soğuk davranan genç karısı Nihal ve boşandıktan sonra yanlarına taşınan kız kardeşi Necla... Kışın bastırması ve artan kar yağışı bu küçük taşrada en çok Aydın'ın sinirlerine dokunur ve onu uzaklara gitmeye teşvik eder...

4) Ahlat Ağacı
    upload_2020-3-24_15-25-40.jpeg
    Özet ve Detaylar
    Sinan oldum olası edebiyatla ilgili bir genç adamdır ve yazar olmak istemektedir. Anadolu'da doğduğu köye dönen genç adam kitabını bastıracak parayı bulmak için tüm enerjisini harcamaya başlar ancak babasının geçmişten kalan borçları başına dert olacaktır...

5) Kefernahum
    upload_2020-3-24_15-26-39.jpeg
    Özet ve Detaylar
    Lübnan & Fransa ortak yapımı dram filmi, Lübnanlı bir çocuk olan Zain'in hikayesini anlatıyor. Film, Zain'in sıradan bir küçük çocuktan, kendisini istismar eden ailesine baş kaldırıp kaçan, zekası ve pratikliği ile sokaklardaki yaşam savaşından galip çıkan ve kendisine yapılan haksızlığın karşısında dimdik duran, 12 yaşındaki genç bir delikanlıya dönüşümünü gözler önüne seriyor. Bu süreçte Zain hayat mücadelesi veriyor, Etiyopyalı mülteci Rahil ve onun bebeği Yonas'a göz kulak oluyor, şiddet suçundan hapse giriyor ve en sonunda mahkemede adalet arıyor.

6) Lion
    upload_2020-3-24_15-28-27.jpeg
    Özet ve Detaylar
    5 yaşındaki Hintli bir çocuk ağabeyinin geri dönmesini beklerken bir tren vagonunda uyuyakalır. O uyurken trenin yola çıkması sonucu küçük çocuk uyandığında kendini evinden kilometrelerce uzakta bulur. Artık kayıptır ve eve nasıl döneceğine dair bir fikri yoktur. Kendini Calcutta'da bulan küçük çocuk büyük mücadelelerden sonra Avustralyalı bir çift tarafından evlat edinilir ve sevgiyle büyür. Ancak ailesini bulma isteği giderek bir saplantıya dönüşür. Elinde hiçbir şey olmadan ilerlemeye çalışan genç adamın içindeki çaresizlik zamanla hayatını da etkilemeye başlar...

tuğbabenli, Maşuk ve mldfyz bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş