1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Bolu Abant'ta Balayı

'Balayı - Seyahat' forumunda SaadetKarayun tarafından 25 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. SaadetKarayun

SaadetKarayun Üye+

Bolu Büyük Abat Otelinde balayımızı yaptık çok çok memnun kaldık personellerin ilgileri alakaları , harika doğası , harika yemekleri çok güzeldi. Şansımıza kar da yağdı. Güzel bir balayı geçirmiş olduk. Tek kötü şey telefonumu buzlu yere düşürüp kırmam oldu bu sebepten dolayı düğün fotolarım ve balayı fotolarımın çoğu telefonum servisten gelene kadar yok maleseff. Neyse ki sosyal medyada kolaj halinde paylaşmış olduğum bir kaç foto var balayı ile ilgili olarak. Otel ile ilgili soru sormak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim :)

Ekli dosyalar:

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Şubat 2018
  2. Gizem

Gizem Moderatör Site Yetkilisi

Konuyu güncelleyelim bakalım yarıyıl tatilinde abant yedigöllere gitmeyi düsünüyoruz bilen tavsiye edebilecek varsa otel önerisine an itibariyle açığım :D

3. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Ben boluda okudum universiteyi boluyu cok iyi biilirim:) abant masal evlerini oneririm ruya gibi bir yer

melodika ve Gizem bunu beğendi.
  4. melodika

melodika Uzman Üye+

Nişanlımın arkadaşı gitmiş ve inanılmaz memnun kalmışlar :) sende güzel diyorsan öyledir kesin. evlenince bizde düşünüyoruz inşallah :)

5. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Canim ben kalmadim orada ama giden arkadaslarim var cok memnun kaldilar

melodika bunu beğendi.
  6. Gizem

@sedaozer canım biz 30 ocakta abant'ta gidiyoruz otel olarak da Aden Hotel de karar kıldık. büyük abantta kalmak istedik yer kalmamıştı. masal evlerinde de standar odalı ev kalmış beğenmedik. inşallah memnun kalırız gittikten sonra burada yorumlarımı paylaşırım sosyal gelinler ;)

sedaozer ve mmlke bunu beğendi.
  7. Gizem

bende o bölgeyi hiç bilmiyorum deneyip göreceğiz bakalım ;) bu arada abant'a giderken ne alayım yanıma, neler yapılır orada ?

8. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Abant soguk olur yilin bu zamani kalin giyinin mutlaka. Genelde gol etrafinda yürüyüş, sucuk ekmek yapilir, balık restorantlari vardi, abantta giderken guzel bir piknik yeri var yol kenarinda kahvaltisi cok guzeldi 4 yil once :) bir de boluya kadar gitmisken mutlaka Gölcük'e de uğrayın dogasi harikadir. Hatta ben abanttan daha cok begenirim golcugu

9. Gizem

Özellikle kış gelinlerinin balayı tercihi olabilecek bir şehir olan Bolu'da Abant'ta birçok alternatif yer alıyor. 4 mevsim turizm potansiyeline sahip olan Bolu'da sizin için kaldığım otel ve gezdiğim birkaç otel hakkında bilgi vereceğim. Bolu'da kalabileceğiniz yerler bana göre Abant, Gölcük ve Mudurnu. Mudurnu aralarında en sakini ve en mütevazisi. Biz tatilimizde Abant'ı tercih ettik. Abant Gölü yolunda birçok butik otel yer alıyor. @sedaozer bize Masal Evlerini Yeşil Evi anlattı. Bende çok beğendim Yeşil evi farklı konseptlerde ahşap evler yer alıyor birbirinden bağımsız dışarıdan da çok güzel görünüyordu. Ama bizim gittiğimiz tarihlerde standart Masal ev kalmıştı onun için tercih etmedik. Kartal yuvası butik hotel de yine aynı yol üzerinden yer alıyordu. Gayet büyük bir hoteldi içini görmedim ama internetten baktığım kadarıyla daha otantik bir dağ odası havası vardı. Vonresort bungolowlardan oluşan bir hotel güzel bizim balayına gittiğimiz Voyage Sorgun'a benziyor. Resort olduğu için imkanları fazla yarım pansiyon ve oda/kahvaltı seçenekleri var. Bizim için tek eksiği tarzıydı istediğim şey şömineydi o da mevcut değildi ;) lotus hotel araştırdığım bir diğer hoteldi aden hotel ile arasında kaldık ve abant aden butik hoteli tercih ettik. Bu hoteller dikkatimi çekenlerdendi. Göl çevresinde Taksim Abant Palace, Abant Köşk Butik Hotel ve Büyük Abant Hoteli vardı. En eski ve oturmuş olanı Büyük Abant Oteli. Yarım pansiyon hizmet veriyor oldukça büyük. Spa hizmeti de mevcut. Göl Restaurant manzara olarak süper. Biz otelde kalmasakta kullanıma açıktı iskelesinde herkes fotoğraf çektiriyordu. Tek sevmediğim yanı kalabalık olması, herkese açık olması oldu. Taksim Abant Palace da aynı şekilde yarım pansiyon büyük bir otel. Abant Köşk Butik Hotel ise küçük ama modern bir tarza sahip. Bir akşam yemeğimizi orda yedik bayıldık sunumu, lezzeti ve hizmeti süperdi ;) Gelelim bizim kaldığımız Aden Butik Hotele. Benim istediğim dağ manzarası, Abant Gölüne yakın olması, şömine ve olursa jakuzi veya küvetti ;) bunların olduğu aden hoteldi. Oda kahvaltı dahildi. Otelde spa/masaj imkanı vardı ve restaurantı mevcuttu. Abant Köşkteki yediğim yemeği ve sunumunu Aden Hoteldeki yemekten daha çok beğendim. Birçok otelde restaurant var ve dışardan müşteri kabul ediyor yani bu detaya çok takılmayın ;) Odadan çektiğim fotoğrafları burada paylaşacağım.
    Gölcükte kalmak isterseniz tek bir konaklama mevcuttu küçük bir yerdi. Ve çevresinde Gazelle Restaurant vardı denemedim yorum yapamayacağım ;)
    Mudurnu'da ise daha çok Osmanlı tarzında eski konakları otele çevirmişler fiyatlar daha makul ama fazla sakin geldi benim gözlemlediğim kadarıyla yine de seçim sizin :asik
    Bolu'da balayı düşünenler için umarım faydalı olmuştur ;)
    Abant Aden Butik Hotel
    20180130_150547.jpg 20180131_232934.jpg
    20180130_150646.jpg
    20180130_150653.jpg
    20180130_150702.jpg
    20180201_204307.jpg
    Büyük Abant Oteli
    20180130_173318.jpg
    20180130_173309.jpg
    Abant Köşk Hotel
    20180130_193300.jpg

cerensever, Ruci, mrvchn ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  10. Gizem

Gölcük'teki otel ve restaurant
    20180201_160702.jpg
    20180201_163732.jpg
    Mudurnu'da ki oteller...
    20180202_133246.jpg
    20180202_133632.jpg
    20180202_133700.jpg
    20180202_134222.jpg
    20180202_140626.jpg
    20180202_140816.jpg

cerensever, Ruci, mrvchn ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  11. sibell28

sibell28 Uzman Üye+

Minik bir not düşeyim. Eşim bundan 3-4 sene önce işyerinin bi organizasyonu için bi kaç günlüğüne Gazelle otele gitmisti. Hala işyerinde konusulur otel bayılmışlar :D tabi beklenti nedir ne buldular orasını ayrıntılı bilemiyorum :)

Gizem bunu beğendi.
  12. Gizem

Gazelle hotel sanırım gölcükte icini bilmiyorum dışardan çok şirin görünüyordu:)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Şubat 2018
  13. Gamzekrktt

Gamzekrktt Yeni Üye

Bende yildönümümüz için abant aden'i tercih ettim 4-5 mart arasi sabirsizlikla bekliyoorumm, benide cezbeden şömine ve jakuzi olmasiyydi:) nasildi pekii memnun kaldinizmi ? Günlük ne kadar ucret ödedinizz?

Gizem bunu beğendi.
  14. Gizem

Bir onceki mesajımda ayrintılı paylaştım aslında tekrar bir bakabilirsin ;) 3 gün için 1650 tl ödemiştik oda+kahvaltı ama fiyatlar döneme ve şartlara göre değişkenlik gösterebilir;)

15. Gamzekrktt

Gamzekrktt Yeni Üye

Okudum tabi ki kacirdigim bir yer varsa diye tekrar tekrar okudum, tercih ettiginiz otelden pek fazla bahsetmemişsiniz o yüzden sormak istedim:) teşekkürler

16. Gizem

daha da detaylandırayım o zaman ;) odaların fotoğrafını paylaşmıştım orda da yer aldığı gibi odalarda jakuzi ve elektrikli şömine var bu açıdan çok hoşuma gitti. 2 kat girişle birlikte 3 katlı bir otel. ilk katta bizim odamız gibi geniş balkonlu dağ manzaralı odalar var üst katımızda da dublex odalar yer alıyor daha çok geniş aileler tercih ediyor. store perde var odalarda onu açıp müthiş yeşilliğe karşı jakuzi keyifli oluyor;) odanın tek dezavantajı bana göre ses yalıtımının yetersiz olmasıydı. üst kat yan odalardan ses gelebiliyordu çok rahatsız edici değil ama daha özenle yalıtım yapılabilirdi. minibar var ve dolu ancak sıcak su ve kahve ikramı yok odada. kasa yer alıyor dolaplarda. banyo ise gayet güzeldi. odalar gayet hijyenikti. otelde konsept oda+ kahvaltı şeklindeydi. restaurant vardı ve otel müşterileri %10 indirimle yararlanabiliyordu. kahvaltısı gayet yeterliydi. serpme kahvaltı şeklinde bir kahvaltıydı. garsonlar ve şef mustafa bey çok ilgiliydi. kahvaltısı için düşüncelerim yemek için geçerli değil. biz aden bonfile gibi önerilen bir et yemeklerini yedik ancak çok beğenmedik özellikle sunumu başarısızdı. şömine başında masa süslemesi ise başarılıydı. abant gölünün içinde yer alan abant köşkte yediğimiz yemeğin yanında çok çok başarısızdı. buarada kahvaltı ve akşam yemeği otel dışından müşterilere açık. (bu o bölgede bir çok otelde geçerli bir uygulama o yüzden her yerde yiyebiliyosun yardımcı oluyorlar) otelde ayrıca hamam sauna ve masaj hizmeti yani spası vardı. biz kullandık ve memnun kaldık. biz kullandığımız da kimse yoktu temizdi. masajda çok başarılıydı :begendim bunların dışında otoparkı gayet yeterli oda ve otel ise yeni ve modern tarzda dekore edilmişti. bilgiler yeterli gelmiştir şimdi sanırım ;)

Gamzekrktt bunu beğendi.
  17. Gamzekrktt

Gamzekrktt Yeni Üye

Çoook teşekkur ederimm fazlasiyla yeterliydii:) yarin sabah cikicaz yolaa umarim keyifli olur:)

Gizem bunu beğendi.
  18. Gizem

Iyi tatiller diliyorum o zaman ;) sende izlenimlerini buradan paylaşırsın

Bu Sayfayı Paylaş