1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Beyaz Sirke Kullanımı

'Temizlik - Düzen' forumunda Seda tarafından 25 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. asltrk

asltrk İnci Üye+

Kullanır kullanmaz yazıcam ablacım:)

2. cerensever

cerensever Uzman Üye+

aynen seda abla alıştım sayılır pek zorlanmam sanırım :alkis

3. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

çok iyi fikir seda ablacığım akşam eve gidince aynısını bende yapacagım :):)

4. Deniz Medine

Deniz Medine Uzman Üye+

bende sirkeyi çoğu yerde kullanıyorum ama benim kullandığım temizlik sirkesi değil bunuda alıp denemek lazım. :)
    temizlik yapacağım zaman yerleri sileceğim de suyun içine koyuyorum.tezgahın üstüne biraz sirke dökerek tezgahı siliyorum.fırını,buzdolabının içini :hihi kokusunu hiç sevmiyorum ama anında uçuyor zaaten

5. mmlke

mmlke Uzman Üye+

Ben üzüm ve elma sirkesini salatalarda çok kullanırım. Beyaz sirkeyi keşfetmeden önce de elma sirkesini et balık yumurta gibi kokan bulaşıklarda dererjanlı suya karıştırıp kullanıyordum kimyasal olmadan kokuyu gideriyordu. Beyaz sirkeyi keşfettikten sonra yine bulaşıklarda koku gidermek için, buzdolabı ve fırın temizliğinde, mutfak dolaplarının temizliğinde kullanıyorum. Diğer kullanım alanlarını da okudum mutlaka denicem

6. ayşenn

ayşenn Uzman Üye+

Beyaz sirke-karbonat-arap sabunu. Bu üçlü evimdeki vazgeçilmezim oldu artık :D evde bir bebeniz varsa özellikle kimyasalları çıkartmak en mantıklısı. Gerçi normalde de kullanmamak gerçekte neyse. Ben temizlik her yerde beyaz sirke kullanıyorum. Kullanmadığım yer yok sanırım. Ama yaşadışım yerde satılmıyor anca başka il yada ilçeye gidersem öyle alabiliyorum. Temizlik yiyecek her yere şart bence. Kokuşmuş miss gibi yapıyor evi

Özlem, cerensever ve mmlke bunu beğendi.
  7. mmlke

mmlke Uzman Üye+

hem konu canlansın hem de yeni kullanım alanlarımı yazayım ;) çamaşır makinesinin yumuşatıcı kısmına beyaz sirke ve karbonat koyuyorum hem makineyi temizliyormuş hem de deterjanların kimyasal etkisini biraz olsun kırar belki diye düşünüyorum. bulaşık makinesinde de bulaşıkların üzerine sıkıyorum. yerleri temizlemek için hazırladığım suya da biraz sıkıyorum.

Gizem bunu beğendi.
  8. Gizem

Gizem Moderatör Site Yetkilisi

bayılıyorum beyaz sirkeye :begendim sebzelerde, buzdolabı temizliğinde, vileda yaparken kullanıyorum ama çamaşır makinesinde de kullanıcam ;)

mmlke bunu beğendi.
  9. Noksan Yengeç

Noksan Yengeç Yeni Üye

Yerleri siliyorum ben de, camasir suyu boguyor beni, sirke en icime sineni.

mldfyz, melodika ve cikolatalikek bunu beğendi.
  10. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

2 gün önce kupa ve çay bardaklarımdaki çay kahve lekeleri için kullandım bardak diplerine azıcık karbonat ve beyaz sirke döktüm üzerine de kaynar su. 20 dakika kadar beklettim süngerle güç uygulamadan içlerini sildim ve tertemiz oldu.

mldfyz, melodika ve Maşuk bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş