1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Beyaz Eşyalar Için Toplam Kaç Lira Harcadınız

'Elektrikli Ev Aletleri' forumunda Pinaranip tarafından 15 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Evet canım oluyormuş malesef adet farkları.. İnşallah canım amin teşekkür ederim :*

Ceyoo bunu beğendi.
  2. bride-to-be

bride-to-be Uzman Üye+

Canım bunlar sen onu alacaksın sen bunu demekle olmaz. Bir orta yol bulmak gerekir. Bir de kız tarafına uyulmali düşünceni de çok doğru bulmuyorum açıkçası.. Bu tarz bir düşünce yapısı ile orta yol bulmak imkânsız gibi bir şey...

Soruna gelecek olursak bizde normalde kız sadece ya bulaşık makinesini ya da ankastre seti alır tercihine göre. Ama bizde nasıl oldu? Eşim in yeni almış olduğu bir buzdolabı vardı zaten, o yüzden buzdolabini listeden çıkardık direk. Sonrasında çamaşır makinesini onlar alacaktı lakin benim beğendiğim makine özellik ve fiyat olarak ortalama fiyatların üzerindeydi bu yüzden erkek tarafına bu şekilde yüklenmek istemedim. Bu sebepten çamaşır makinesini biz aldık, bulaşık makinesi ve ankastre yi kayinvalidemler aldı. Bu şekilde 2 tarafın da ödediği fiyat yaklaşık olarak birbirine yakin bir rakam oldu.

Yani demem o ki önemli olan orta yolu bulmak istemek...

bsyl bunu beğendi.
  3. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Sırf kız tarafı demiyorum ki ben canım annesi bizim adetimiz değil diyip kestirip atıyor ben zaten yapacağım şeyleri yapıcam.. Yani yolun başında sert çıkması ve çok zor bişey gibi yapmak istememesi asıl mesele..
    İnan bende orta yolu bulmak istiyorum en kötü sevdiceğimle ikimiz alıcaz.

4. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Bazi yerlerde adetler farkli canim ama biz de beyaz eşyaları erkek tarafi alır. Kiz tarafi ise küçük mutfak esyalarini alir. Bizde bu sekilde oldu yani:)

bsyl bunu beğendi.
  5. mine

mine İnci Üye+

Canım normalde bizde de kız evi ayrı oğlan evi ayrı üstüne düşeni alır ama biz mobilya +beyaz eşya hepsini ortak aldık taksitlerinin yarısını babam yarısını eşim veriyor.

bsyl bunu beğendi.
  6. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Anladım tatlim :*

7. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Anladım canım senin adetine saygı duyuldu yani benim de istediğim bu zaten :* :)

sedaozer bunu beğendi.
  8. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Insallah orta yolu bulursunuz bu konuda sıkma canini :*

bsyl bunu beğendi.
  9. bsyl

bsyl Uzman Üye+

İnşallah kuzum :* teşekkür ederim

sedaozer bunu beğendi.
  10. cerensever

cerensever Uzman Üye+

Bizim normal de herşey 6.700 tuttu ama tanıdık beko mağazası olduğundan ötürü baya bir indirim yaptılar fırın buzdolabı çamaşır makinası ocak hepsi 5000 tuttu ama bulaşık makinasını benim ailem aldı oda içerisinde yine 7000 buluyor :)

11. cilemmeric59

cilemmeric59 Yeni Üye

bizimde düğünümüz yaza ama beyaz eşya bakmaya başladık bosh çamaşır bulaşık buzdolabı 11.000 dediler inanın fiyatlar uçmuş :( en azından yıl başına kadar alalım dedik malum yılbaşında herşeyin fiyatı artıyor.

Songül5555 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş