1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Bayramda Nişan/düğün Takıları Takılır Mı?

'Alyans ve Takı' forumunda Yeliz tarafından 15 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. Yeliz

Yeliz Admin Site Yetkilisi

Yeni gelinlerin sıkça karşılaştıkları bir soruyu buyrun tartışalım. Düğün sonrası ilk bayram ziyaretinde, düğünde takılan takılar takılır mı? Takılırsa hepsi mi takılır, aile büyüklerinin taktıkları mı?

sedaozer, Nazmiyee, atlgnesra ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  2. mormandalina

mormandalina İnci Üye+

Hepsi takılmasada bence bir kısmı takılmalı diye düşünüyorum bazılarımız sevmesekte bende dahil mecburen takıyoruz öyle yakısık alırmış buyuklerimiz öyle diyorlar :) bir zorunluluk yok tabi ama munasip bu sekildeymiş kızlar :) aman çokta bilirler herşeyi :)

Yeliz bunu beğendi.
  3. Yeliz

Yeliz Admin Site Yetkilisi

Ben de seninle ayni fikirdeyim. Tabii takilan takinin sayisina gore de degisir, ama aile buyuklerinin taktiklari kesin takilmali diye dusunuyorum.

glie, yildiz, korkmazgamze ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. Ezgi

Ezgi Aday Üye

Takılır derler hep.Hepsini seve seve takanlar da var.Sadece aile büyüklerinin taktıklarını da.Ben sevmiyorum ve takmayacağım.
    Ben olmuyorum ki o zaman çok emanet duruyor üstümde :p

nelug, atlgnesra, aşksınsen ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  5. korkmazgamze

korkmazgamze Uzman Üye+

keşke takılmasa :) hiç sevmiyorum ama aile büyüklerinin taktığı takılar takılmalı :)

Yeliz bunu beğendi.
  6. beyzalkan

beyzalkan Aktif Üye+

Aile büyükleri 10 tane taktı 10unuda takcammı ben şimdi :s yarıya indirsem bak bizimkini takmamış derlerse? Takı setini takasım yok mesela vay benim halime :D

nrcn ve Ebru bunu beğendi.
  7. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

ahahahah ben çok aykırıyım bu konuda :D Geçen yıl da takmadım, bu yıl da takmam gelecek yıl da takmayacağım :) Bir tek eşimin nişanda hediye ettiği pırlanta kolyemi takarım :asik Bilezikten hoşlanmıyorum, bankada kasaya koydum kuzu gibi duruyorlar, hoşlanmam öyle takmaktan :) Hatta geçen yıl bayramda yengem ''e hani sana taktığımız bileziği kolunda görseydik keşke'' dedi, ''yenge yaaa sen gör diye bankayla mı uğraşayım tarzım değil'' dedim bir daha ses çıkmadı :cokkomik

8. Asyaes

Asyaes İnci Üye+

Ya ben çok severim ama hepsi abartılı olur Bence. :) bir kısmının takılması daha güzel olur gibi. :)

Yeliz bunu beğendi.
  9. glie

glie İnci Üye+

hehehe üstümde çok baskı var çoook ilk bayraaam hepsini takacakmışım annem ve sevcan annem şimdiden başladılar sağolsunlar :D ama nasıl takıcam bilmiyorum setimle diğer kolyemi taktığımda bile bunalıyorken bilezik falan diğer şeylerle ölürüm yaa ben galibaa :D

Yeliz ve Asyaes bunu beğendi.
  10. gelinbüşra

gelinbüşra Uzman Üye+

Bende ilk defa takıcam takılarımı :) kendi aramızda nişan yaptığımız için şuan çokça fazla takım yok ztn üç bilezik bi tanede çok kibar bir kolye küpe bilezik yüzük setim var. bn nişanlanmadan önce kuyumcuya gttiğimizde nişanlım bak hadi beğen alalım derdi bn ayy altın mı çok sarı takamam nası takcam bn bunları derdim ve beğenmezdim. ama nişan btti evime geldim bileziklerimi çıkarmak istemedim sevdim birden :) o yüzde bnde şıkır şıkır takılarımı takıcam yeni gelin olarak salıncam ortalıkta :) :)

seyymanur, Nazmiyee, Yeliz ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  11. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

O kadar cok soylenmesine ragmen takmadim ve takmayacagim :) setimi bu sebeple safir set olarak almistim soylenecegini ve takmayacagimi bildigim bilezikleri bi nebze bastirsin en azindan setini takiyor diye :) ama kiyafetimede uydugu icin koluma abimlerin nisanimda taktigi (oda beyaz sari karisik;) ) fantazi kelepceyi takmayi dusunuyorum

Yeliz bunu beğendi.
  12. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

Tam da suanda bunu dusunurken konuyu gormem super oldu :) Sevgili kayinvalidecigim gayet tatli bir sekilde takman sart degil demisti fakat az once kendi annecigim takmicaksan neden aldirdin dedi :D Sanirim sadece su yolu setimi takacagim en azindan zarif birsey bayram boyunca idare edebilirim :rolleyes:

mldfyz bunu beğendi.
  13. Zehirli Zakkum

Zehirli Zakkum İnci Üye+

malın mı var derdin var :p hiç öyle bi tasam yok bileziğim olmadığı için
    şu an iyi mi kötü mü karar veremedim ama o_O:bilmiyorum

yasinurhayat bunu beğendi.
  14. nelug

nelug İnci Üye+

Bir de bütün kolları altın kaplama ablalarımız var dimi her düğünde kalkıp oynayan,insanın gözüne sokan :D Allah daha çok versin gözümüz yok :D :D
    Ben takmadım,takmam da :gulumse

15. türkan

türkan Süper Üye+

Hepsini olmasa da ki zaten hepsini taksam kuyumcu gibi olurum birazını takarım. trabzon setimi mesela seviyorum onu takarım :)

seyymanur bunu beğendi.
  16. ezgitilkili

ezgitilkili Aktif Üye+

Nişanlıyım ama ne şimdi ne de evlenince takmayı düşünmüyorum o bu ne der diye düşünürsem kendim olmaktan epey uzaklaşırım hiç gerek yok ki çevremdeki insanlar da bunun dedikodusunu yapacak tipler değiller çok şükür :cokkomik:cokkomik

Glsrnysf ve mldfyz bunu beğendi.
  17. Betül

Betül Süper Üye+

Bu bayramda düğünüm olunca hepsini takacağımm :D kurban bayramıda ilk evli bayramım olacak ondada da takacağım :) @hilalozer gibi tabi ki takacağım :p

akgüvercin ve hilalozer bunu beğendi.
  18. sibell28

sibell28 Uzman Üye+

Benim ilk bilezikli bayramım ama takmam sanirim bende ya:rolleyes:

Glsrnysf bunu beğendi.
  19. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Alyansı takmadan duramam yüzük bileklik küpe çok severim ama bilezikleri sevmiyorum bende şıkır şıkır ediyor :p Ama takılmalı dedi annem bende bu bayramlık takacagım sonra hopp bankaya :p

20. bsrdklts

bsrdklts İnci Üye+

ah bu konu annemle aramızda hep problem olmuştur ona kalsa top yekün tüm bilezikler + set vs takılmalı bana kalsa ben setim dışında hiç bir altınımı takmam. nitekim geçen bayram öyle oldu bu bayramda aynısını yapıcam :) setimi de seçerken zaten her kıyafete uygun olacak şekilde seçmiştim çok rahatım o sebeple :)

Bu Sayfayı Paylaş