1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Başta Söylendiğinden Daha Az Altın Takılacakmış

'Alyans ve Takı' forumunda Ecem tarafından 5 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. Ecem

Ecem Yeni Üye

Merhaba hanımlar aranıza yeni katıldım. Böyle bir konu açılmış mı diye baktım ama bulamadım. Benim kayınvalidem isteme zamanı aileme ne kadar altın istediğimizi sordu annemle babamda bizim böyle bi talebimiz yok ne yaparsak birlikte çocuklarımız için yapıcaz sizin gücünüz neye yetiyorsa bizim için o dur dedi kayın validemde büyük gelinime ne yaptıysam onada aynısını yapıcam diye söz verdi. Fakat şimdi kıvırmaya başladı 'ben sana düğünden sonra yaparım belki bi kısmını hepsini yapamayabilirim dedi geçenlerde ne diyeceğimi bilemedim kızlar başınıza böyle bişey geldi mi?

hilalozer ve Büşra yağmur bunu beğendi.
  2. Büşra yağmur

Büşra yağmur Uzman Üye+

Aramıza hoşgeldin canım.Tamamda durumu yoksa yapamayabilir bukadar takıkcak bişey olduğunu düşünmüyorum ben.huzurlu mutlu olun nişanlınlada mal mülk hepsi olur elbette.

3. hilalozer

hilalozer Süper Üye+

Merhaba canım hoşgeldin. Ben bu konuda şöyle düşünüyorum eğer eltin olmasaydı kayınvaliden söylediğinden az yapmasına bu kadar tepki verme derdim. Durumu el vermemiştir yapamaz. Ama eltim varsa evdeki düzenin bozulmaması, gelinlerin iyi anlaşması için bence aynı özen olmalı. Altın konusu da öyle.. Yine de git kayınvalidenle kavga et demiyorum. Durumları yoksa ille de yapın diyemezsin. Belki düğünden sonra yapar. Bunu da yaşayıp görceksin. Herşey gönlünce olsun..

4. Betül

Betül Süper Üye+

Aslında ailen konuya çok güzel yaklaşmış kayınvaliden bunun üzerine söz verip şimdi düğünden sonra yaparım demesi evet biraz üzücü.Ben düğünden sonra yaparım mevzusunu çok doğru bulmuyorum şimdi durumu yapmaya müsait değilse düğünden sonra da olmayacaktır.Ancak bebek olduğun bir özel gününüzde belki vs.Evdeki hesap çarşıya uymaz misali kayınvaliden o zaman gerçekten yapmak istemiş olabilir belki şimdi masraf fazla oldu ise durumu kalmamıştır , konuşursan en azından kafan rahatlamış olur diye düşünüyorum canım.Bu sebeplerden aranız bozulmasın gönlünce olsun..

ayln bunu beğendi.
  5. fatmaözdl

fatmaözdl Aktif Üye+

Canım benim kayınvalidemlerde öyle yaptı ilk konuşulmadı nr kadar takılacağı sonra 5tane anca takarım dedi simdi de salon tuttuk 3 tane taktım yeter Diyor ilk başlarda cok takıyordum ama onlar bana değil cocuklarına bunu layık görüyorlar demek ki diye düşündüm o yüzden cokta takmıyorum

elaedadnz ve Büşra Genç bunu beğendi.
  6. gulakinn

gulakinn Uzman Üye+

Şu altın konularina hiç takilmam bir eksik bir fazla farketmez bana ama insan bi çocuğuna ne yaptiysa diğerine de aynısını yapmalı bence ne bir eksik ne bir fazla eşit olmalı. Durumlar şartlar maddi konular değişebilir tabiki.

7. sibell28

sibell28 Uzman Üye+

Altın konusunda bende iki eltinin altinlarinin ayni olmasi tarafindayim..

MasallPrenses bunu beğendi.
  8. Ecem

Ecem Yeni Üye

Ben bu konuları konuşmaktan bile çekinen bi insanım normalde kayın validem bunu bana söylediğinde hiç bişey söyleyemedim ama durumu var bunu biliyorum bide şöyle bi durum var kızlar düğüne hiç bi şekilde karışmıyo çok küçük detaylar dışında her şeyi nişanlımla birlikte yapıcaz düğünden sonra borçlu bir şekilde hayata başlıcaz zaten en azından altınlar güvencemiz olurdu diyordum ama şimdi ne olucak hiç bilmiyorum

Büşra yağmur ve Nerec bunu beğendi.
  9. sibell28

sibell28 Uzman Üye+

Peki kaynının dugununde de mi hicbir seye karismamis. Sadece sizde mi boyle davraniyo?

10. Ecem

Ecem Yeni Üye

Durumu olmasada yapamasa inan ki bu kadar takılmazdım insanlık hali sonuçta ama var biliyorum bide başka durumlar var işin içinde eltim kıskançlık yapıyo biraz hatta nişandan sonra onlar hiç bişey istemedi niye bana yaptığın kadar yapıyosun daha az yap ona falan demiş acaba onun yüzündenmi böyle yapıyo diye düşünmeye başladım

Büşra yağmur bunu beğendi.
  11. Ecem

Ecem Yeni Üye

Aynı şekilde canım kaynımın düğünündede hiç bişey yapmadı sadece düğünde çalgıcıların parasını o ödedi bide yemek falan o kadar ama en azından onların altınlarını tam yaptı durumuda var bunu biliyorum eltim biraz fesat dolduruyo sanırım bana karşı..

12. Nerec

Nerec Uzman Üye+

Haklısın bende suan ayni konumdayim yani iki eltim var kayinvalidem hep der onlara ne yptiysam sana da yapicam. Ne bi eksik ne bi fazla diye. Eltin neyin kiskancliginda? Kayinvalidenin durumu da varmis . eltine ne oluyorkii.

13. sibell28

sibell28 Uzman Üye+

E madem biseye karismiyolar pek bi masrafida olmicak altinlarini tam yapmalari gerekir bence.. Seni zor bir kaynana ve elti bekliyo canimm :bilmiyorum

14. Ecem

Ecem Yeni Üye

Ben anlasam keşke benle ne alıp veremediği var yüzüme karşı iyi ama arkamı döndüğümde saçma sapan şeyler tek tesellim nişanlım gerçekten çok iyi bi insan onun için herşeye katlanırım diyorum ama durum böyleykende niye ezdireyim kendimi diye düşünüyorum :(

Nerec bunu beğendi.
  15. Ecem

Ecem Yeni Üye

Aynen canım kaynanam ve özellikle eltim beni biraz uğraştırcak gibi..

16. Nerec

Nerec Uzman Üye+

Yani ben senin yerinde olsam , (eltilerim şükür öyle degiller aksine cok yardimci olurlar) eltiyle konusrdum yada kayinvalidenle sonuçta durumu var . durumu olmasa dersin düğün borc vs anlarsin ama olduugu halde yapmamak isin icinde bisi ara yani . nisanln konusmamis mi annsyle bu durumu?

17. sibell28

sibell28 Uzman Üye+

Ama sen sakin kalmaya calis olursa güzellikle olsun canim.elbet anlarlar onlarda haksizligi..

18. Ecem

Ecem Yeni Üye

O gerekeni söylüyo resti çekti en son annesine. Ama şuan nişanlım burda değil geçen gün beni yalnız yakaladı o zaman söyledi bunları nişanlımın yanında söylemeye cesaret edemiyo. Ama bende söyledim annen böyle diyo dedim olmaz öyle şey ben konuşurum onla dedi ama yapmıcaksada silah zoruyla yaptırcak halimiz yok. Ama eltim fena onun kocası benim nişanlım gibi değil o biraz daha anneci hep annesinin dediği oldu mesela onların düğünü kayın validem istediği için köyde oldu ama ben istemiyorum dedim nişanlım resti çekti annesine köyde olmcak dedi falan mesela bunun gibi şeyler var bu yüzden beni kıskandığını düşünüyorum eltimin

Nerec bunu beğendi.
  19. Ecem

Ecem Yeni Üye

Ben bu yüzden sıkıntı çıksın istemiyorum zaten ama ailemde haklı olarak biz bişey istemedik onlardan kendileri söylediler söz verdiler sözlerini tutmalarını istemekte bizim hakkımız diyolar zaten düğünü siz yapıcaksınız en azından altınlar güvenceniz olur diyo annem. bu yüzden düğünüm ertelenebilir bile hiç istemiyorum ama ailemde haklı bi yerde...

20. Nerec

Nerec Uzman Üye+

O zaman şöyle diyebilirz kii , nisanlin senden yana seni onlara karşı savunuyor onlarda bu durumu yani annesi kabullenemiyor . senin yapacağın nisanlin nasil seni destekleyip yanindaysa , o seni hic karistirmadan resti cekip yap ddgi halde yapmiyorsa yapmasin kuzum? Sevdiğin yeter sana , zaten annesi de bi zaman sonra yaptığı hatayi anlayacaktir . ve eltine de bisi anltma aranizi bozacak tiplerden gbi duruyor

Bu Sayfayı Paylaş