1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Balayına Gidemeyen Gelinler :(

'Balayı - Seyahat' forumunda sumeyyesinan tarafından 20 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. Büşra yağmur

Büşra yağmur Uzman Üye+

Ben gitmedim pişmanım canım daha doğrusu ekimde evlendik 2 düğün yaptık maddi durumdan dolayı gidemedik ama 2 senedir hala gidemedik bu yaz bari gidelim dedim ona da gidemedik canım gidebilirsen git yani sonradan keşke deme bu yaz oğluşumla baş başa gidicem eşim gelmese bile :D okadar içim de kaldı yanii düşün

gzde20 bunu beğendi.
  2. gzde20

gzde20 Aktif Üye+

ayy bi türlü balayı planınız gerçekleşememiş inşallah bu sene nasip olur bende bidaha düşüneyim en iyisi :)

Büşra yağmur bunu beğendi.
  3. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Maddi durumum el vermese bende ailelerimizden boyle bir istekte bulunmazdim illaki evlendiginiz gibi gitmek sart degil biraz kendinizi toparlar sonrasinda gidersiniz sizde evet balayimiz hala konusur anarken en guzel tatilimizdi diye konusuruz ilk basbasa tatilimiz ilk sehir disi cikisimiz ve ilk evli oldugumuz gunler oldugu icin heyecani mutlulugu baskaydi ama ilk evlilik yildonumumuzdede oyle tatil ayarlamistik beyaz bi elbise giymistim esimde takimlarini:poda unutamadigimiz bi tatilimiz oldu yani bence cocuk olmadan bu tatili gerceklestirdinizmi:D pismanlik yasamazsiniz diye dusunuyorum cocuk oluncada duygusu cok guzel ama oyle rahat tatil olamadigi kesin herseyi cocuguna gore ayarlamak zorunda kaliyorsun

gzde20 bunu beğendi.
  4. Büşra yağmur

Büşra yağmur Uzman Üye+

Aynen bi düşün canım :) ben bu gidişle busene eşimle değil oğluşumla gidicem :D

gzde20 bunu beğendi.
  5. gzde20

gzde20 Aktif Üye+

bi süre çocuk düşünmüyoruz bu konuda netiz kendimizi toplayana kadar düzenimizi oturtana kadar ozaman maddi olarakta hazır olduğumuzda daha eahat güzel bitatil yapmak daha mantıklı:)

mldfyz bunu beğendi.
  6. yasemin talip

yasemin talip Uzman Üye+

Biz de eşimin izni olmadığı için gidemedik ama gitmeyi çok istiyordum düğün zaten stresli bir süreç o stresi atamadan biz tekrar işe başladık hiç birsey anlamadık bu yıl da bebek olacağı için biraz zor tatil onun için keşke giderilseydik diyorum

gzde20 bunu beğendi.
  7. melodika

melodika Uzman Üye+

Bana göre düğünun en güzel kısmı balayiydi çünkü o zaman yaşayacağıniz tüm stresi atmanız ve birlikte vakit geçirmeniz için çok özel bir zaman oluyor ayrıca otellerde balayı konseptinden sadece o süre zarfında yararlanabiliyorsun. Bizim de çok maddi imkanımız yoktu ama aylar öncesinden erken rezervasyon yaparak taksitle ödedik ve iyi ki gitmişiz yine olsa yine isterim bence sende daha asıl hengame başlamadan karar verme çünkü herkesin düğünden sonra rahatlatmaya ihtiyacı oluyor ayrıca maddi imkanınızın el verdiği ölçüde gidersiniz sizde ufak çaplı tutarsiniz tabii yine size kalmış:)

gzde20 bunu beğendi.
  8. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Açıkcası evlenme arifesine gelmiş kişilerin aileden para beklemesi bana çok hoş gelmiyot o yüzden zaten onu konu dışı tutarak cevap vereyim. Oncelikle herkes soruyor diye strese girmeye baslarsan bunun sonu gelmez, evlilik, çocuk, ev, 2. Çocuk sorar dururlar, bakıyoruz kafamızdaki yerlere karar vermedik de geç. Maddi olarak zorlayacağı için mi bilinçaltında saçma diyorsun acaba kendine bunu sor? Gerçekten istiyorsan pekala kınadan süsten kısıp baş başa ilk tatilinize gitmeniz her şeyden daha önemli bence. Herkes deniz kıyısında 5 yıldızlı otele gidecek bir hafta kalacak da değil, git boluya, amasraya veya kapadokyaya. Ülkemizin her yeri cennet ve çok çeşitli fiyatlarda oteller var, yaşadığınız şehre en yakın ile en uygun otele gidip 2 gün kalın romantik bi yemek, el ele yürü yeter ;) ilk tatil her zaman daha özeldir. Olmuyorsa o ayrı ama olma ihtimali için biraz araştırma ve başka şeylerden tasarruf etme alternatifini düşünebilirisn belki ;)

urbepoyraz, melodika, mldfyz ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. gzde20

gzde20 Aktif Üye+

çokta istemiyorum sanırım yani yorgun olcağımız içinde evde kafa dinlemek düğn sonrası daha mantıklı geliyo balayını hemen düğn sonrası değilde atıyorum ocakta uluduğa gitmek olarak dşünmeye başladım bu sanırım bizim için daha mantıklı olcak sonuçta eşle ilk tatildir balayı:)fikir verdiğiniz için çok teşekkür ederim

10. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Gidersen güzel vakit gecirecegine eminim ilk günler başbaşa elbette cok daha iyi ama pişman olur musun onu zaman gösterir olursa dönüşü yok tabi.

gzde20 bunu beğendi.
  11. Maşuk

Maşuk İnci Üye+

@gzde20 imkanınız dahilinde gidebileceğiniz alternatifler varsa değerlendirin derim canım. O ilk tatilin tadı başka oluyor gerçi biz balayından sonra bir daha tatile gidemedik 2senedir fırsat olmadı halaa balayımız ilk ve tek tatilimiz :D

gzde20 bunu beğendi.
  12. gzde20

gzde20 Aktif Üye+

ara ara araştırıcam tekrar ertelenmiş bir balayı tatilide yapabiliriz bakalım:)

Maşuk bunu beğendi.
  13. EvinCadısı

EvinCadısı Yeni Üye

Bizde düğünümüzden hemen sonra balayına gidememiştik. Evliliğimizden 6 ay sonra gittik. Kışa denk geldiği için de Uludağ'a gitmiştik. Kışın ve karın tadını doyasıya çıkardık ama düğünümüzden hemen sonra gitmeyi tercih ederdim. Düğün süreci zaten stresli bir süreç. Birkaç günlüğüne dahi olsa düğünden sonra tatile çıkmak inan daha iyi gelir. Böyle bir ihtimaliniz varsa düğünden sonra balayına gitmeni tavsiye ederim ama imkanlar el vermiyorsa sizde, bizim gibi yapabilirsiniz. Balayı için illa yaz mevsimi olmasına gerek yok. Kışı seviyorsanız kışın da balayı çok güzel olur.☺️

melodika ve gzde20 bunu beğendi.
  14. Mgulay74

Mgulay74 İnci Üye+

Bende öyle ahım şahım bir balayına gidemedim esim düğün sonrası bir gün kalıp ise başladı ama biz de kurban bayramını fırsat bilip 3 günlük bir kisa karadeniz turu yaptık çokta güzel oldu bana göre de hemen ertesi gün gitmek biraz garip geliyor evinde ilk kahvaltı istediğin saatte kalkmak bir kaç gün dinlenmek daha mantıklı geliyor bu arada 2018 de evlendik bir hafta olmadan araya bayram girmişti:)

gzde20 bunu beğendi.
  15. gzde20

gzde20 Aktif Üye+

güzel denk gelmiş bayram :)

Mgulay74 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş