1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Bahar Temizliği

'Temizlik - Düzen' forumunda Ezgi tarafından 24 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

Evlenmeden önce ne gülerdim bu kelimelere. Öyle çok gülmemek gerekiyormuş demek :p
    Bahar geldiii evlerimize de bahar gelsin o zaman.

Bahar temizliğinizi nasıl yapıyorsunuz?

Ben bahar temizliğine boya yaptırmak ile başlayacağım.
    Boya yapılırken tüm halılarımı yıkamaya vereceğim. Perdeler yıkanacak,stor perdeler temizlenecek.
    Temizlikçi abla camlar,koltukları temizledikten sonra evimin eşyalarına da bahar havası gelsin istediğim için kirlentlerimi değiştireceğim. Duvar kağıdı,dekoratif eşyalar ve banyoma el atacağım.
    Çok kalın kazaklar kaldırılacak baharlık kıyafetler yerini alacak.
    Bot,çizme kaldırılıp cici cici spor ayakkabılarımız raflara konacak.

Siz de durumlar nedir ? Ne zaman yapmayı düşünüyorsunuz bahar temizliğinizi?

EceG, akgüvercin, Mpamuk ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  2. gulakinn

gulakinn . YASAKLI

Geçen hafta itibariyle start verdiiim mutfak temziliğiyle başladım bitirdim bu hafta sıra camlar ve perdelerde sonrasında baza ve gardolap düzenleyeceğim çabuk biteeer gibi duruyoor :) :p

Ezgi bunu beğendi.
  3. hilalozer

hilalozer . YASAKLI

Bahara miiiss gibi yeni evimle gireceğimm :D Benim temizlik bir daha ki bahara kaldı ahaha :D

akgüvercin ve sedaozer bunu beğendi.
  4. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Bende geçen hafta halılarımı yıkattırdım. Bu hafta camlarımı perdelerime el atacağım sırayla yavaş yavaş halledicem :)

akgüvercin bunu beğendi.
  5. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

baza altlarına benim de el atmam lazım iyi hatırlattın not alıyorum :p

akgüvercin ve gulakinn bunu beğendi.
  6. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

seneye göreceğiz seniii :p

hilalozer bunu beğendi.
  7. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

yavaş yavaş yapmak daha iyi ya çalışıyoruz bir çoğumuz çok yorucu olur :)

sedaozer bunu beğendi.
  8. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

aynen canım bende çalıştığım için haftasonları öncelik sırasına göre halletmeye çalışıyorum :)

9. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

B
    Bu başlık bana çok yorucu geldi :p
    evimde 2 balkon var biri amerikan camla kapalı diğerini de kapatıyoruz muhtemelen şu yağışlar durduğu zaman başlayacağım ilk camlar,perdeler sonra duvarlar baza altları, halılarım yeni olduğu için eskimesin diye kendi elimle sileceğim gardırop temizliği kışlıkları kaldırma v.s ayy yazarken bile yoruldum :urper:cabala Acaba yardımcı mı tutsam ne yapsam :soruEn sonunda da miss gibi olacak evimiz :asik:asik

gulakinn bunu beğendi.
  10. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

ben tutacağım çalışırken hepsini yapmam mümkün değil :( Baza altları dolap düzenlemelerini yavaş yavaş yapmaya başlayacağım.Halılarımı yıkamaya vereceğim.Neden eskisin ki? Bilmediğimden soruyorum :p

GulGrnc bunu beğendi.
  11. FATMA AHMET

FATMA AHMET Uzman Üye+

bende mayıs gibi birini tutacağım tek basıma halletmem mümkün değil:p en azından camlar kapılar dolaplar silinir bari:D

12. Betül

Betül Süper Üye+

Tabisi anne evinde yapıyorum ama kendi evi başka olur insanın muhakkak :) Siz yapın bir nasıl oluyormuş bakayım :p Seneye bende örneklerle yaparım :D

13. melisnur

melisnur Üye+

Bnm çok isim.olmicak ınss bu sene ev taşıdım yeni . Ama halılar yikamaya dolaplarin temizliği duvarlar silinecek. En gzeli de kışlık kaldrilack yazlık. Renkli renkli civil elbiseler Ohh giy giy içimz açılacak .Ayy. çok seviorm baharı yazi☺☺☺☺

14. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Bende düşünüyorum nasıl yapsam diye çok yorar :( Canım annem ile kayın validem hep söyler bana daha çok yeni biraz kullanın 1 sene falan geçsin öyle ver der çabuk eskirmiş ben onların yalancısıyım :p bende vanish kosla halı deterjanı aldım çok güzel temizliyor onunla temizliyorum :) tahminen yaz sonu veririm yıkamaya :sevimli

15. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

aa bilmiyordum ben bunu @Seda bildiğim kadarıyla veriyor yıkamaya. Oluyor mu böyle bir şey? Halılarımı seviyoruuuum :D

GulGrnc bunu beğendi.
  16. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Bizde su an bahar temizligi basladi ;) Temizlikçi abla dip köşe temizliği yapıyor, cam kapı sildi, halıları koltukları sildi, beyaz eşyaları yatağı çekiyor arkalar temizleniyor. Banyo fayansları da silinecek. Ben bugün rahatsızım biraz pek planladıklarımı yapamadım ama önümüzdeki günler yapılacaklar;
    - perdeler yıkanacak
    - kuru erzaklar balkondan mutfağa taşınacak, haliyle dolap içi temizliği yapılacak
    - yorgan-alez-yastıklar yıkanacak baharlık yorgana geçilecek
    - kışlıkların yerini yazlıklar alacak
    Benim çok işim kalmadı sanki :p

Betül ve Ezgi bunu beğendi.
  17. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

bitmiş bitmiş :) Darısı bizlere.
    Aklıma getiriyorsunuz :( Benim de balkonda bir sürü şey var orayı da halletmem lazım.
    Daha başlayamadan yoruldum :p

18. Seda

Biz çift olarak alerjik olduğumuz için 2 haftada bir elle siliniyor halılar, yılda bir de temizlemeye veriyorum. Bir de tabii ilk alındığında, fabrikanın mağazanın tozunu eve doldurmamak için yıkattım. Şu ana kadar 2 kere yıkattım yani. Yıkama yapılması gerekiyor bence eskiyecek diye tozu soluyamam ki :hasta

GulGrnc bunu beğendi.
  19. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

eskimiyor demek :) gönül rahatlığıyla verebilirim.Mis olsun miiiss :p

20. Seda

Benim planım ilk etapta balkon. Oradaki gereksiz şeyleri atıp, düzenleyeyim, erzak dolabını içeri taşıyayım. Ondan sonra perdeler. Senin de şipşak biter kuzum boya-duvar kağıdı korkutmasın gözünü :D

akgüvercin bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş