1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Aynı Eve Gelin Gitmek !!!

'Düğün Sonrası Hayat' forumunda lülü tarafından 22 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

1. lülü

lülü Uzman Üye+

Evet kızlar iki yılı aşkın süredir evliyim ve eşimin ailesiyle beraber altlı üstlü dublex evde oturuyoruz.aslinda tam olarak bir sorunumuz yok iyi güzel anlaşıyoruz sadece tek sıkıntı her ne kadar kendine ait özel alanların olsa da sonuçta aynı yerde yemek yiyip aynı yerde oturuyoruz ve kendimize ait istediğimiz zaman başbaşa yemek yapıp yiyebileceğimiz bir zamanımız yok.hem eşimin vardiyalı çalışmasından hem evin boş olmamasından kaynaklı.birsey almaya veya yapmaya kalktığımızda kayınpederime sormazsak yada fikrini almazsak huysuzluk çıkarıyor insanın hevesini kursağında bırakıyor.allah var yukarda eşim eve para vermiyor düğün kredimizi ödüyor evin mutfak masrafını,evin kredi taksidini kayınpederim faturaları da görümcem ödüyor .İlk zamanlar alışmakta çok sıkıntı çektim eşimin aile yapısı kendi aile yapımla farklı ama şuanda bende onlara uydum.kurulu bir düzene gelin gitmek ve o düzene uymaya çalışmak zor.Düğün tarihimiz konuşulduğunda kayınpederim ortaya bir laf attı ve beraber oturalım mı dedi ailem onay verdi bende bilmiyorum dedim ama sonra kabul ettim eşimin ısrarla ayrı ev istemesini göz ardı ettim ve şuanda ağzımdan çıkan herhangi bir lafta sen istedin bu saatten sonra ayrı eve gecemeyiz deyip duruyor.ben zaten ayrı ev istemiyorum sadece karşımdaki insanların bize anlayış göstermelerini ,bizi bize bırakmalarını ,bizim evli karı-koca olduğumuzu anlamalarını ,canımız birşey istediğinde o ne der bu ne der demeden almak-yapmak-gitmek istediğimizi anlamalarını,eve misafir çağırırken kalmaları için ısrar ederken evde gelin var bı çift var diye düşünerek ten hareket etmelerini ,bize destek olup kosulsuzca arkamızda olmalarını ,artık çocuklarının büyüdüğünü kendi başına kararlar alabilecek yaşta olduklarını idrak etmelerini istiyorum ama nerede....... İşte bu yüzden şimdiki aklım olsa eşimi dinler ayrı evde oturmayı kabul ederdim kafamız rahat cebimizde paramız olmasa bile istediğimizi yapar altimiza arabamızı alır gezerdik kimsenin gönlünü yapmaya nazini çekmeye calismazdik.bu yüzden siz siz olun isterse dünyanın en iyi en anlayışlı ailesi olsun çok çok mecbur kalmadıkça ne olursa olsun aynı evde oturmayin....Herşeye rağmen yine de söylüyorum haklarını yiyemem bana beni üzecek zararları dokunacak hiçbir şey yapmadılar ama insan yine de kendi evinde başbaşa kalması daha başka bir duygu:) güzel gelinler şimdi siz anlatin bakalım var mı benimle aynı duyguları yaşayanlar @hazal40 @masal güler @mysterious88

aysunbalkis, muncuk, hazal40 ve 13 kişi daha bunu beğendi.
  2. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Ben ayrı oturuyorum şehirler bile farklı ama bi arkadaşım da senin gibi aynı evde oturacakti o zamanlar nişanlı filan degildim. Arkadaşıma cok soyledim aynı eve gitme aranız ne kadar iyi olursa olsun kurulu bir düzen var ayak uydurman zor olur esinle istediğin gibi baş başa bakit geciremezsin diye uyardim ama o beni dinlemedi. Kayınvalidemle aramız çok iyi bir sıkıntı olmaz dedi ve hatta bana olumsuz konuşuyorsun diyerek birazda alınmıştı. Ama evlendikten sonra yaşayarak bana hak verdi keşke hiç eşyamı olmasaydı ama evimiz ayrı olsaydı kuru ekmek yemeye raziydim çok pişman oldum dedi. Tabiki herkes bir olmaz ama insan eşiyle yalnız gezmek vakit geçirmek yemek yemek ister sürekli birilerinin olması insanın hareket alanını da kısıtlıyor. Şu açıdan senin ki iyi en azından çok şükür bir kavganız yok öyle olsa çekilmez olurdu. İdare edeceksin ama yeri geldiğinde güzel bir dille bunları dile getir istersen. Konuşmayı denedin mi hiç? İnsalalh borçlarınız bi an önce biter de ayrı eve çıkarsınız.

Gizem ve lülü bunu beğendi.
  3. lülü

lülü Uzman Üye+

Seneye yazın borcumuz bitiyor ama bizim bu saatten sonra çok kötü birşey olmadığı sürece ev ayırmamız imkansız.cunku kayınpederim beraber oturucaz diye ev aldı o borca girdi :) heralde öyle birşey olursa bizi gebertir.aslinda bizim sorunumuz şu daha doğrusu benim mesela geçen gün bizim katta olan koşu bandını görümcem odasına indirdi ve kosubandinin yeri boş kaldı kayınvalidem hemen kafasında proje yaptı hemen oraya birşey koyacak istemedim ama olmuyor her seferinde baş etmek zor gerçekten çene yaristiriyorum artık yoksa başa çıkamam onunla :D bugünde bı arkadaşı geldi toplam 6 kişiler illa kalın diyor ya arkadaş bu evde gelin var da ısrar etmek ne . Böyle ufak tefek şeylerle baş etmek gerçekten yoruyor daha doğmamış bebeğe bile hangi ismi koyacaklarina karar verdiler hepsinin hayaliymis torununa kardelen adını koymak falan filan.aslinda en çok zoruma giden ailem geldiği zaman rahat olamaması bunu geçen geldiklerinde anladım ve eşime söyledim yine aynı cevabı verdi ayrı otursaydik böyle olmazdı diye :(

Glsrnysf, sedaozer ve shqiptare bunu beğendi.
  4. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

Ben ayrıyken bu sıkıntıları yaşıyorsam sen bir aradayken daha da dayanılmaz bi haldesindir muhtemelen.ben dayanamadım taetıştım. Şimdi görümcem sanal alemden laf sokma çabasında :D nereye gitseler bizide sürükleyenler şimdi yok sayar haldeler :)
    Bizim apartmanda da senin gibi oturan gelinler var iskan alınınca dubleksi ayırcaklar. Sizin ayırma sansınız yok mu kuzum biraz olsun rahatlarsın ;)

lülü bunu beğendi.
  5. eda. hdr

eda. hdr Uzman Üye+

Bende aynı sıkıntıları yaşıyorum canım. 1 buçuk yıldır beraber yaşıyoruz ve ne kadar iyi olursa olsun kayinvalidem ve görümcemle birçok sıkıntımız oldu. En büyük sıkıntıda benden gelinlik beklemesi oldu. Bütün gün evde oturduğu halde işten gelince benim yemek yapmamı hizmet etmemi bekledi. Doğal olarak pürüzler çıkmaya başladı. Hafta sonları eşimle dışarı çıkıyoruz geziyoruz diye sitemlerde bulundu ara ara. Hatta bazen arkadaşlara giderken yanımızda geldi. Bir süre sonra bende tepki vermeye başladım her gittiğimiz yere gelmen ne kadar doğru falan diye. Kaç kere evi ayıralım dedim eşim istemedi mecburuz 2 3 yıl diye. Şükür ki kayinpederim dönüş yapıyor yurt dışından o yüzden ağustos ayında ayırıyoruz evleri. Eşim bile o kadar sıkılmış ki planlar yapıyor arkadaşlarımızı vs davet ederiz istediğimiz gibi diye.

lülü bunu beğendi.
  6. eda. hdr

eda. hdr Uzman Üye+

Ay o laf sokma çabaları bizde de var. Ne zaman kayinvalideme istemediği cevabı versem kendisi de görümcem de ilgili sözler paylaşıyor nette :cokkomik

7. lülü

lülü Uzman Üye+

Eşim ev ayırmamız durumuna karşı :) zamanında olacaktı şimdi çok geç.bende bu yüzden önünü kesiyorum kayinvalidemin projelerine karşı :D

8. lülü

lülü Uzman Üye+

Biz oralara gelemedik daha :D

eda. hdr bunu beğendi.
  9. lülü

lülü Uzman Üye+

Zaten olan eşlere oluyor hem anne hemde karısının arasında kalıyor :) kayınvalidem pesimize hiç takilmiyor bizim tek sorun evin içinde fazla çene yarısı yapmamız yemeğini yapar ben mutfak toplarim aşagiyi kendi toplar temizler bana hiç şunu yap demez ama herşeye bir fikri var işte zorla dediğini yaptıracak yoksa surat 5 karış

eda. hdr ve shqiptare bunu beğendi.
  10. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Canım çok haklısın ailelerin kabul etmesi gerekiyor ama zaman aliyor malesef allah kolaylık versin:* yine sağolsunlar destek çıkıyorlar çıkmayan aile çok bu konuda sanalisiniz :* bize de dediler altli üstlu dublex alalim ama girişi ayri olsun ayni eve istemem ben dedi öyle olsa problem olmazdi canm

lülü bunu beğendi.
  11. eda. hdr

eda. hdr Uzman Üye+

Işte bizim sıkıntılarımız temizlik yemek vs ile başladı. Bütün gün çalışıyorum sonuçta hafta içi yapamıyorsan hafta sonları yapıyordum o yetmedi kendisine. Bütün evi ben temizleyecekmisim. Alt kat ortakmış falan. Bende siz evdesiniz akşama kadar yukariyı zor temizliyorum ben dedim. Şimdi ben kendi katımı o kendi katını temizliyor. Hamileyim cam falan silemiyorum belim kopuyor geleyimde yardım edeyim bile demiyor. Kendi annem gelip yapınca da suratı düşüyor.

sedaozer, lülü ve Akdnzkbra bunu beğendi.
  12. Betül

Betül Süper Üye+

Ben kayınvalidemlerde arada kaldığım zaman bile rahat edemiyorum bu onlardan kaynaklı değil kendimle ilgili ayrı odada kocamla yatmak onların yanında tuhaf geliyor bana rahat lavaboya giremiyorum duş filan alamam zaten nişanlı iken mecburdum sıkılarak alırdım zaten. O yüzden ne kadar geç olursa olsun evimize dönüyoruz ki zaten 10 dk lik yerde oturuyoruz. Normalde erkekler ister bir arada oturmak sizde tam tersi olmuş :) nasip böyleymış canım ama artık sende fikirlerini söyleyip ki zaten yapıyorsun anladigim kadar oda farkına varırsa daha rahat yaşarsıniz inşallah :)

didemgöksun ve lülü bunu beğendi.
  13. Akdnzkbra

Akdnzkbra Uzman Üye+

Ne varsa kendi annelerimizde var gercekten. Kaynanalar anca hizmet beklesin. Benim annemdd gelince bulasigimi yikar toplar eder. Daha yeni nikahim oldugunda kaynanamlar nikaha geldiler 1 haffa yeni evde kaldilar daha ben gelmeden. Yeni serdigim esyalarin ustune evi batirdilar kirlettiler ve hic temizlemediler bide giderken artik sen siler supurursun evini deyip cekip gittiler:/

eda. hdr ve lülü bunu beğendi.
  14. Akdnzkbra

Akdnzkbra Uzman Üye+

Allah yardimcin olsun canimm yani biz uzaktayken gormeden sorunlar yasiyorsak bir arada nasil olur bilemedim. Ben arada 2 gun kalmaya gittigimde bile hic rahat edemiyorum hemen gelmek istiyorum. Ne kadar iyi olurlarsa olsun insan yanliz kalmak istiyor, basbasa yemek yemek istiyor kesinlikle hakliisn canim

lülü bunu beğendi.
  15. lülü

lülü Uzman Üye+

Yok ya ayrı kapı olsa bile yine gelin denilir beraber yiyelim denilir.Kayınpederim biraz bencil.tabiki her zaman söylüyorum Allah razı olsun bir dediğimi iki etmezler sadece bazen alışık olmadığım durumları sevmiyorum hepsi bu yüzden :)

bsyl bunu beğendi.
  16. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

Kız ayşe bi konu açtın herkes dertliymiş. Ne varsa analarımızda var :) benim annemde erkek evlat sahibi onlardaki sorun benim evlenmemden kaynaklı olarak sözde annem hiç geliniyle ilgilenmemiş hiç birşeue karışmadan olur mu diye veryansın ettiler :D karışan kaynana istedi bizim gelin bi halimzi görse ister miydi merak ettim :D

Akdnzkbra ve lülü bunu beğendi.
  17. Gizem

Gizem Moderatör Site Yetkilisi

canım biz ayrı yaşıyoruz aynı evi hiç paylaşmadık şükür öyle bir durum olmadı. kayınvalidemlerle sorun yaşamıyoruz aynı şehirde oturuyoruz iki aileyle de ikisinde de kalıyoruz arada gayet rahatız. aynı evi paylaşmak apayrı bi durum ve sorun yaşamayan çok nadirdir. keşke en baştan kabul etmeseydin ama durumlar bunu gerektirmiş ki sende kabul etmişsin. şimdi evi ayıramıyoruz diyorsun o zaman çözüm için ne yapılabilir bunu düşünmek lazım. hep bi aradayken duygularını hissettiklerini paylaşsan yani şu şekilde misal "anne eve şunu alalım diyorsun ama hep beraber yaşıyoruz sen böyle söyleyince beni yok sayıyorsun ve beni üzüyorsun" şeklinde söyleyerek onun davranışları karşısında sana ne hissettirdiğini onunla paylaşabilirsin.

didemgöksun ve lülü bunu beğendi.
  18. lülü

lülü Uzman Üye+

Annemler geliyor ya kalıyorlar ama diken üstünde oturuyor annem bu benim zoruma gidiyor.hepimiz kayınpederim kayınvalidem herkes memnun etmek için gerçekten samimi davranıyorlar birbirlerini çok seviyorlar ama ailem yine de rahat olmuyor.kayinvalidem eve gelen misafir misafir gibi otursun sevmiyor geçen gün kardeşim geldi akşamına çağırıyor yanına pilav yaptıracak.kizdim bende sonuçta evin damak tadı yapılışı farklı kıza pilavı yaptıracak güzel olmazsa kizacaklar hem kardeşimin hem kayinvalidemin morali bozulacak.oyle söyleyince tamam diyor bende bu sefer kötü gelin gibi oluyorum belki kırılıyordur bana ama napiiiiim aileme iş buyurulmasini istemiyorum.

Akdnzkbra bunu beğendi.
  19. lülü

lülü Uzman Üye+

Ayrı eve geçmek için durumumuz müsaitti canım ama kayınpederim öyle söyleyince bende evet demiş bulundum geri dönüşü olmadı çok heveslendi. Kendi kızından evlatlık görmemiş kızı kaçmış falan.bu yüzden onda yasayamadiklarini bende yaşıyor her akşam işten geldiğinde halimi hattımı sorar.mesela örnek bı araba vardı istiyorduk hatta eşim konuştu başka bir sehirdeydi almaya gitcektik kayınpederim istemedi karşı çıktı.simdi de pişman çünkü arabasiz çok zor.biz birşey dedigimiz zaman onu yapmıyor yada onaylamiyor ama başkaları dese arkadaşları dese hemen yapar.boyle şeyler

20. lülü

lülü Uzman Üye+

Arada böyle dertleşmek iyi oluyor yaaaaa :D çok rahatliyorum şuan.sizin gelinden bitane de bizde var kaynanalik yapmayan anamı zorla kaynanalik yaptırdılar:p

shqiptare bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş