1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Avokado Püresi/sosu

'Meze ve Salatalar' forumunda Seda tarafından 15 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Iste bende ilk tadimimi sadesiyle yapmis bulununca bidaha hic denemedim ama boyle hem guzel gozukuyor hemde zaten limon zeytinyagi sarimsak eklenmis herseyi genelde severim:)deneyeyim merak ettim hem faydasi banada dokunsun:p

melodika bunu beğendi.
  2. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

:Dboyle anlatinca simdi yapasim geldi kalkip:po zaman deneyecegim tekrar belki bizimde vazgecilmezimiz olur sofrada hem pratik:)

Seda ve melodika bunu beğendi.
  3. melodika

melodika Uzman Üye+

Teşekkür ederim :) yarın yapta ye canın çekmiş hem sağlıklı hem güzel oluyor :)

gzde20 bunu beğendi.
  4. melodika

melodika Uzman Üye+

Ay avakado sevenler dernegi kurariz hep beraber :) inşallah sende çok seversin :* ❤️

mldfyz ve mmlke bunu beğendi.
  5. gzde20

gzde20 Yeni Üye

yedim valla:):)tavuk soteyle afiyetle yedim akşam menümdü:)

melodika bunu beğendi.
  6. melodika

melodika Uzman Üye+

Afiyet olsun :)

gzde20 bunu beğendi.
  7. gzde20

gzde20 Yeni Üye

teşekkür ederim:)

melodika bunu beğendi.
  8. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Bal ve ceviz de harika olur cnm, bebeler bitiremiyor o yüzden üstten kesip cekirdek cıkarmadan alıyorum sonra limon sürüp strecleyip dolaba koyuyorum sonra bir daha alırken o kısmı kesip atıyorum aklında olsun ;)

mldfyz bunu beğendi.
  9. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Daha deneyemedim tatli tatlari cok sevemiyorum ama cevizle sevebilirim:pbende saklamak icin oyle yapiyorum cekirdegini cikarmadan kesiyorum sonra ust kismini kesip alttan yeni parca kesiyorum ama kaldirirken limon surmuyordum hic kararmasini falan mi onluyor?

10. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Hepsini bitiremiyorsan hava almasını önleyecek bir şey sürebilirsin zeytinyağı sürüyor annem. Limonu denememiş ama duymuştum @tuğbabenli nin dediği gibi ;)

tuğbabenli ve mldfyz bunu beğendi.
  11. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Uzerini kesip atiyorum diye dusunmemistim hic birsey surup kaldirmayi ama ogrenmis oldum tesekkur ederim:):*

Seda bunu beğendi.
  12. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Evet cnm hava almasını önlemek için

mldfyz bunu beğendi.
  13. mmlke

mmlke Uzman Üye+

avokado benim vazgeçilmezim diyebilirim :) bu şekilde püresine bayılıyorum. avokadoyu eziyorum içine tuz sarımsak ve bol limon ekledim mi tmmdir. bazen ceviz koyuyorum bazen koymuyorum. eskiden zeytinyağ eklerdim ama artık koymuyorum bir yerde avokadonun kendisinde yeterince yağ olduğunu ektra yağ koymaya gerek olmadığını okumuştum o zamandan beri yağsız yapıyorum eksikte hissetmedim. kahvaltılarda falan da sadece limon sıkıp (tuz da koymuyorum) yiyorum baya doyurucu oluyor.
    20181231_192300.jpg

gzde20, Maşuk, mldfyz ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  14. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

@Seda ablacim pure arastirirken nerelere geldim:D fikir almak istedim avakadonun cekirdeginde kendisinden daha cok yararli birsuru sey sayiyordu ve nasil tuketilecegine baktigimda soyle birsey buldum bilgin varmi acaba bizi aydinlatsan:)
    20190110_235307.jpg

Bu Sayfayı Paylaş