1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Arnavut Kınaları Hakkında Bilgiye Ihtiyacım Var :))

'Kına Gecesi' forumunda elifcelik tarafından 27 Mart 2015 tarihinde açılan konu

?

Göçmen şalvarı bindallı

1. Göçmen şalvarı

44.4%
  2. Bindallı

55.6%
Birden fazla oya izin veriliyor.
  1. ESRATAŞÇI

ESRATAŞÇI Uzman Üye+

tamam kuzum beklıyoruz detaylarını mucukss :*:* <3

shqiptare bunu beğendi.
  2. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

:suslu:*:*

ESRATAŞÇI bunu beğendi.
  3. arnavutgelini

arnavutgelini Yeni Üye

Merhabalar,bende bir arnavut gelini olarak konuya el atayim dedim.2014 ağustos geliniyim ve kinamda 9tane kıyafet değiştirdi.Hala gittiğim düğünlerde de degistiriyorum.Çokta severek giyiyorum,hatta ve hatta iki tane şalvarım var benim düğün olsa da giysem:) evde bazen kendi kendime giyip eşimi karşılıyorum dört köşe oluyor:) biz arnavutların en güzel adetlerinden biride temenna,ben eşime temenna aldım ve bana kinamda besibiyerde takmıştı:) iyi ki arnavutuz :) şimdiden hayırlı olsun size de :)

4. ggozddenurr

ggozddenurr Yeni Üye

5. SaDeSaGü

SaDeSaGü Yeni Üye

Öncelikle herkese merhabalar harika bi başlık güzel bi konu kendim arnavutum gideceğim yerde arnavut çok şükür az kaldı 8 mayıs 2016 geliniyim harika adetlerimiz var bambaşkadır göçmenler iyi ki arnavutuz

6. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Hoşgeldin :tokalasO zaman bize biraz adetlerinizden bahseder misin bilen birini bulmuşken bu başlığı hareketlendirelim ;)

7. SaDeSaGü

SaDeSaGü Yeni Üye

Hosbulduk merhaba :) arnavut borekleri,güzel kızları, söz nişan zamanı gelen süslü boncuklu kumaşların kınada dikilmesi ve 7_8 tane değiştirilip giyilmesi, o güzel bambaşka eşi benzeri olmayan salvarlarimiz,agir ama bi o kadar da renkli güzel adetlerimiz el opmelerimiz temennalarimiz gelin almadan 1 hafta önce oglan evinde her akşam daire darbuka eğlence yapılması düğünün ertesi günü el öpme ve yine eğlenceyle birlikte yapılan kıyafet değiştirmeleri daha sonra aile yakınlarının gündüz gelin çay geçmelerinde gelini kayinvalidesiyle davet edip yine elbiselerin salvarlarimiz giyilip el öpülmesi ve geline çok değer verilip el üstünde tutulması kısacası her haliyle harika bi yöremiz var :)

8. Berece

Berece Yeni Üye

Ben de Yörük gelini olacağım :) sizin ettiğiniz gibi mutlu olsunlar diye adetlerine uyma çalışıyorum. Onların da adetlerinde gelin gorumce elti herkes aynı giyiniyor . Mesela benim kınada giyecegim kıyafet kumaşı hazır eltimle aynı :). Hayırlısı olsun

9. SaDeSaGü

SaDeSaGü Yeni Üye

Amin sizinde hayırlı olsun inşallah :) ne guzel uyabilmek bizimkiler hep kendi yöresinden ister yada farklı bir yore ise bile uysun adetlerini yapsın ister çok gurur verici bsi zaten elti gorumce varsa onlarda sizin gibi yeni dikerler yada aynı dikerler o yüzden içinden gelen bsidir göçmen de olsa yapmak istemeyen olabilir ama öle eğlenceli ki en azından basit bir kına gbi surekli ortada oynayan müzikler calmiyor her kıyafete gore mendil olucagi için hep yeni gelin isen başı sen çekersin annenle kayınvalidenin elini opersin ve şalvarimizlada o şahşalı temenna :)

10. günes dogan

günes dogan Yeni Üye

arkadaşlar benimde arnavut kına gecesi hakkında acil bilgiye ihtiyacım var :(
    etrafımda çok fazla arnavut arkadaşım var ve ben arnavutlara gelin gidiyorum bir istabullu olarak..duyan herkes kadife giyecek misin diye soruyo fakat erkek tarafı bundan hiç bahsetmi yok giymicem dediğimde '' aaaa olur mu öyle şey bizde mecburidir giymen lazım '' diyolar fakat erkek tarafı bu konuyu hep geçiştiriyor ..sizce neden kadife giydirmiycekler bana bu konu benim kafamı çok karıştırıyo ???

nurnevesta bunu beğendi.
  11. nurnevesta

nurnevesta İnci Üye+

hoşgeldin . :) canım bende arnavut geliniyim. Arnavutlarda evet kadife elbise olmazsa olmazdır. bazıları diktirir bazıları diktirmez. Bana da aynı tepki veriliyodu ama banada dikilmedi. Art niyet aramamalısın altında zzaten böle ağustos gelini falansan görmek bile istemezsin o kumaşı :) kaldıki eğer arnavut geliniysen en az 5 elbise giyeceğin için kadife arada belli bile olmayacaktır :)

12. günes dogan

günes dogan Yeni Üye

eylül sonun da düğünüm ama 5 değil sadece çalvarla beraber üç kıyafet giycekmişim !!

13. nurnevesta

nurnevesta İnci Üye+

Daha fazlamısını mı istiyosun. 3-5 farketmiyor bence . Aranızda ki konusmaları ben bilemem ama 1 şalvar dediğin şey en az 1.000 TL oluyor bunu biliormuydun . Bence daha fazlasını istiyorsan ya bunları güzel bi şekilde dile getireceksin ya da kendin yapacaksın. Ne kadar çok elbise o kadar abartı , zaman kaybı . Kınandan hiç bir şey anlamıyorsun 1 elbisen olsun ama mutlu ol . :yeah:gozkirp:gozkirp

bersel ve aytenengin bunu beğendi.
  14. Betül

Betül Süper Üye+

Arnavutlara gelin giden sensin sen Arnavut değilsin ki herkesin yaptığı adet farklıdır yine zaten. Onlarda senin 3 kıyafet giymeni istemişlerse hiç bir sıkıntı olamaz zaten Arnavut olan onlar ne yaparlarsa kendilerine yapmış olacaklar canım bunu 5 değil 3 diye dert etme bence. 3 tane giy ama en güzeli olsun mesela bizde göçmeniz herkes farklı kimi abartıp 5ten fazla bile giyiyor ve emin ol kına kıyafet ile bitiyor öyle de

nurnevesta bunu beğendi.
  15. Cpaksoyy

Cpaksoyy Yeni Üye

Ya bende arnavutumda kafama bisey takildi sozluyken kayinvalide gelinini dugunlere goturuyomuydu

16. Cpaksoyy

Cpaksoyy Yeni Üye

Bende arnavutumda aklima bisey takildi sozlendikten sonra kayinvalide gelinini dugunlere goturuyomuydu

shqiptare bunu beğendi.
  17. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

Bu biraz aileylenin gelenekleriyle alakalı. Bizde gelin hiç bi yere gitmez mesela. Eşimin tarafında da öyledir.

Bu Sayfayı Paylaş